Hotellit Stolpe

Vertaa 212 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 53 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Stolpe: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Stolpe

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Stolpe
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Stolpe tutustuminen

Stolpe tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Stolpe ja sen lähellä kuuluu:

  • Neustadt-Glewen linna
  • Neustadt-Glewen ranta
  • Neustädter Seen uimaranta
  • Ludwigslustin palatsi
  • Vanha vesitorni
  • Sonnenbergin luonnonsuojelualue
  • Alter Friedhofin hautausmaa

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Stolpe?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Stolpe, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Stolpe, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 153 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 158 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 221 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 169 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Stolpe on 702 cm.

Stolpe: Hotellitiedot

Majoitukset
212
Halvin hinta
53 €
Korkein hinta
138 €
Suositut hotellit
Van der Valk Landhotel Spornitz, Hotel Schloss Neustadt-Glewe, Hotel und Restaurant Deutscher Kaiser, Caravan 5 huonetta vasemmalle - asuntovaunu Wangeliner-puutarhassa, jossa on kesäkeittiöt - käyttö, Urlaub auf dem Bauernhof, Itsenäinen idyllinen lomakoti luonnon keskellä 6-8 henkilölle, Old forester's lodge in a fantastic location in the middle of the forest, Hotel Stadt Magdeburg, Schnuckelige Kleine Ferienwohnung Direkt an der Lübtheener Heide, Huoneisto Mecklenburg Vorpommernin sydämessä, Natur, Ruhe und Entspannung in Einer Wald- und Seenreichen Umgebung, 1 huoneen majoitus in Settin, Huoneisto kattoterassilla, idyllisellä näkymällä kyläjärvelle, Loma järven rannalla kauniissa luonnollisessa Mecklenburg-Vorpommernissa lähellä Itämerta, Spend the night in a circus wagon

Viimeksi varatut hotellit Stolpe
ebookersn tarkistamat arvostelut