Koko huoneisto

La Baia

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La Baia valokuvagalleria

Huoneisto, 1 makuuhuone | Näkymä parvekkeelta
Ulkopuoli
Huoneisto, 1 makuuhuone | Ruokailu omassa huoneessa
Huoneisto, 1 makuuhuone | Terassi/patio
Ulkopuoli

Arvostelut

7,4 kautta 10.
Hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä65 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Näkymä järvelle

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Sempione Nord 50, Stresa, VB, 28838
  • Place, Villa La Palazzola
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Stresan rantapromenadi
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Place, Isola Bella
    ‪21 min ajomatka‬
  • Airport, Milano (MXP-Malpensan kansainvälinen lentokenttä)
    ‪50 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

La Baia

Tämä savuton huoneisto tarjoaa polkupyörien vuokrausmahdollisuuden ja maastopyöräilymahdollisuuden. Voit myös hyödyntää ilmaisen lähistöllä sijaitsevan pysäköinnin. Huoneistossa on taulutelevisio, kaapelikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi. Asiakkaiden käytössä on vuodesohva, ruokailualue, ilmainen Wi-Fi ja parveke.
Huoneessa on parveke. Huoneissa on oleskelualue ja niissä on kalusteina parisängyn kokoinenvuodesohva ja työpöytä. Tyynyvalikoima on saatavilla. 40-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Tämän 3,5 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, erillinen ruokailualue ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja sadesuihkupää. Vauvansänkyjä (lisämaksusta) ja lisä-/varavuoteita (lisämaksusta) on myös saatavilla.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Carcianon lauttaterminaali. Huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen ja vuodesohvan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla maastopyöräilymahdollisuus ja polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Carcianon lauttaterminaali ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Villa La Palazzola
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 100 metrin etäisyydellä
  • Pysäköinti kadulla saatavilla

Perheystävällinen

  • Vauvansänky: EUR 20 per yöpyminen

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Siivousvälineitä
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lisä-/varavuode: EUR 40 per yöpyminen
  • Makuuhuone
  • Tyynyvalikoima
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihkupää
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • 40–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Maksu: EUR 20 per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Maastopyöräily
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Baveno, Via Monte Grappa 20.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yöpyminen
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 40 EUR:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.
  • Vauvansänky on saatavilla 20 EUR:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 1.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 6 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 20 EUR per yöpyminen
  • Lisävuode: 40 EUR per yöpyminen
  • Lakanamaksu: 10 EUR per sänky per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
  • Pyyhemaksu: 4 EUR per henkilö per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Baveno, Via Monte Grappa 20
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

La Baia Stresa
La Baia Apartment
La Baia Apartment Stresa

La Baia – arvostelut

Arvostelut

7,4

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Harriet

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
The apartment is attractive, clean and has a magnificent view over Lago Maggiore. Worth a visit just to sit on the balcony drinking wine and watching boats go buy. It was less convenient for me however, as I hadn't realized how far a walk it was to the town centre, and I didn't have a car - on arriving I first had to go the next town, Baveno, to pick up the keys. For a perfect visit, I would recommend having a car.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Thierry

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Viestintä

Très belle vue mais abords déplorables.

Vue imprenable 5 étoiles. Bâtiment mal entretenu, accès compliqué par l'atelier naval voisin qui s'est largement étalé sur les abords de l'immeuble. La copropriété ne veut pas réparer le portail principal sur la route. Appartement correct et propre. Gazière particulièrement dangereuse. Cuisine et salle de douche minuscules.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Bernd

Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2021