Hotellit Světlá pod Ještědem
Vertaa 724 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 47 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Světlá pod Ještědem: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Světlá pod Ještědem

Pytloun City Boutique Self Check-in Hotel

Schlosshotel Althörnitz

Hotel Osvit Aparthotel

Pytloun Grand Hotel Imperial

Wellness Hotel Babylon

Clarion Grandhotel Zlaty Lev

City Hotel Morris

Rübezahlbaude

Hotel Kleis

Vlaštovčí recreation area

Luxurious vacation home in the countryside in the Zittauer Gebirge Nature Park

Hotel Weberhof

Trixi Park - Ferienhäuser, Hotel und Camping

Villa Albatros Paradise in the middle of Lauzitzer Gebirge and Golf Resort Malevil

Bohemia Inn Hotel
Kohteen Světlá pod Ještědem hotellit
Harkitsetko lomaa kohteeseen Světlá pod Ještědem? Jos haluat löytää majoituspaikan, joka sijaitsee nähtävyyksien lähellä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 6 hotellista ja muusta majoituspaikasta kohteessa Světlá pod Ještědem löytääksesi itsellesi sopivan yöpymispaikan.
Kohteeseen Světlá pod Ještědem tutustuminen
Světlá pod Ještědem tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Světlá pod Ještědem ja sen lähellä kuuluu:
- Ještěd
- Puulabyrintti
- Kuusilabyrintti
- Centrum Babylon Liberecin lomapuisto
- Liberecin kaupungintalo
- Pohjois-Böömin museo
- Liberecin linna
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Světlá pod Ještědem?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Světlá pod Ještědem, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Světlá pod Ještědem, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 195 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 247 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 307 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 202 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Světlá pod Ještědem on 951 cm.
Světlá pod Ještědem: Hotellitiedot
Majoitukset | 724 |
|---|---|
Halvin hinta | 47 € |
Korkein hinta | 164 € |
Suositut hotellit | Pytloun City Boutique Self Check-in Hotel, Schlosshotel Althörnitz, Hotel Osvit Aparthotel, Pytloun Grand Hotel Imperial, Wellness Hotel Babylon, Clarion Grandhotel Zlaty Lev, City Hotel Morris, Rübezahlbaude, Hotel Kleis, Vlaštovčí recreation area, Luxurious vacation home in the countryside in the Zittauer Gebirge Nature Park, Hotel Weberhof, Trixi Park - Ferienhäuser, Hotel und Camping, Villa Albatros Paradise in the middle of Lauzitzer Gebirge and Golf Resort Malevil, Bohemia Inn Hotel |
