Gallo

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Gallo valokuvagalleria

Ulkopuoli
Baari (majoituspaikassa)
Vastaanotto
Kauden mukainen ulkouima-allas avoinna 8.00–20.00, aurinkovarjoja
Kylpylä

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Poreallas
  • Uima-allas
  • Siivous
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Roma 30, Tignale, BS, 25080
  • Place, Santuario di Madonna di Montecastello
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Place, Pra de la Fam Lemon House
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Parco Alto Garda Brescianon vierailijakeskus
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Verona (VRN-Valerio Catullo)
    ‪94 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 14 m²
  • Näkymä vuoristoon
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen standard-huone, terassi, osittainen järvinäköala

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 14 m²
  • Osittainen näkymä järvelle
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen superior-huone, järvinäköala

  • 14 m²
  • Näkymä järvelle
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Gallo

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu höyrysauna ja kauden mukainen ulkouima-allas
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja höyrysauna. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, poreallas ja kauden mukainen ulkouima-allas.
Gallo tarjoaa 24 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on untuvapeitot. 22-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, työtuolit ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluu höyrysauna.

Alle 18 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas ja poreallas. Alle 18 vuotta vanhat eivät saa käyttää seuraavia tiloja: kuntoklubi, kuntoilutila ja poreallas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Gallo sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Santuario di Madonna di Montecastello. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja hissi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla höyrysauna ja vaellus-/pyöräilyreittejä
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Santuario di Madonna di Montecastello ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Parco Alto Garda Brescianon vierailijakeskus
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Gallo tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan (kauden mukaan), porealtaan ja höyrysaunan. Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Gallo tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Höyrysauna
  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Poreallas
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä

Perheystävällinen

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Syöttötuoli

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Alueellisessa kansallispuistossa
  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Puutarhakalusteet
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Kylpyhuoneen hätänaru

Muuta

  • 3 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 22–tuumainen taulutelevisio ja satelliittikanavat

Muuta

  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Työtuoli

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–0.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 19.00 jälkeen

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 03. 11ta – 03. 4ta.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit: 5 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Vauvansänky on saatavilla 3.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 14 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 5 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 3.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Verotunnus – 01819520980
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–0.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 19.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT017185A1IQIFVEPO, 017185-ALB-00002
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä huhtikuusta lokakuuhun.
  • Uima-allasta voi käyttää klo 8.00–20.00.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Gallo Hotel
Gallo Hotel Tignale
Gallo Tignale
Hotel Gallo Tignale
Gallo Hotel
Gallo Tignale
Gallo Hotel Tignale

Gallo – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 35 kautta 52 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 13 kautta 52 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 52 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 52 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 52 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,6/10

Henkilökunta ja palvelu

9,8/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,2/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Vappu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Heikki, Tampere

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hotel Gallo

Hotel Gallo offers great view to lake Garda from upper level balconies. There is also a very nice pool and staff is very friendly and helpful.

10/10 Loistava

Dennis

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Das Gallo ist ein sehr schönes familiengeführtes, mittelgroßes Hotel in Tignale. Das Personal ist ausnahmslos sehr freundlich und immer sehr Hilfsbereit. Wir hatten zwei Zimmer mit Seeblick gebucht. Dies ist auch sehr zu empfehlen, da die Zimmer zur Straßenseite sicher mit Verkehrslärm zu kämpfen haben. Motorräder drehen in der Kehre vor dem Hotel gern am Gasgriff. Das Hotel ist in einem sehr ordentlichen Zustand und verfügt über einen kleinen aber sehr schönen Pool. Es gibt auch einen Whirlpool und eine Dampfsauna. Das Frühstück ist zu empfehlen. Alles ist immer sehr ordentlich und aufgeräumt. Die Inhaber haben alles gut im Griff. Alles in allem ist das Hotel sehr gut gelegen und zu empfehlen. In der Nähe liegt das Ortszentrum von Gallo mit Geschäften und Pizzerien. Auch ein kleinerer Einkaufsmarkt ist im Ort vorhanden. Es war für uns ein schöner Urlaub.
Yöpyi 10 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Ann-christine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Luca

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Stephani

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wir haben uns sehr wohl gefühlt
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Patrick

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr gepflegtes Hotel mit tollen Standort, sehr netten Personal und super Frühstück
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Harald

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Hilde

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Mysigt boende i fjällen, Tignale

En mysig liten stad i fjällen i Tignale. Hade inte fattat att vi skulle bo så långt från sjön, men byn var fantastisk mysig och det var skönt att komma till hotellet på kvällen. Vi fick rummen vid poolen så det kändes som vår privata pool på kvällarna. Så mysigt! Personalen fixade jättefin frukost som vi fick ta med oss på utflykt till Venedig. Tack!
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Danielle, Brossard

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Que de bons mots pour cet hôtel. Personnel vraiment top, le meilleur accueil reçu en Italie ! Petit déjeuner très bon. Resto avec bon menu, tout était délicieux. Chambre confortable. Vraiment bien.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

8/10 Hyvä

Pia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Skønt hotel!

Dejligt, roligt værelse med, lige hvad der var brug for. Skøn pool, meget lækker morgenmad og flot restaurant med god service. Skøn oplevelse!
Udsigt fra restaurant
Pool - smuk og REN!
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr zuvorkommender und netter Service! Sehr liebes Personal! Gerne wieder!
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Heidrun

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Thomas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Gardasee vom Feinsten

Tolle Aussicht über den See, unbedingt Seeblick buchen, sonst Preis Leistung Klasse, wir kommen wieder
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023

8/10 Hyvä

Antonio

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personale disponibile e cordiale, si nota che il lavoro viene svolto in un clima di serenitá
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2023

8/10 Hyvä

Sandra

Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Kristina

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2022

10/10 Loistava

Achim

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Wir kommen gerne wieder

Toller Ausblick vom Balkon. Sauber. Freundliche und sehr hilfsbereite Gastgeber. Frühstück und Abendessen sehr gut
Yöpyi 1 yön elokuussa 2020

10/10 Loistava

Tuffen , Fischbachau

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Kleines und feines Hotel im Zentrum von Tignale

Wir waren mit dem kleinen Hotel im Zentrum von Tignale sehr zufrieden. Netter Empfang, sehr saubere, schöne kleine Zimmer mit tollem Balkon und super Aussicht auf den Gardasee. Frühstück lässt keine Wünsche offen und auch die Halbpension, die man dazu buchen kann, ist sehr empfehlenswert. Typisch italienische Speisen, 3 Gänge, liebevoll und schmackhaft serviert. Die kleine Wellness-Oase im Keller des Hauses ist beachtenswert und der Außenpool ist auch sehr schön. Nach dem Essen kann man den Abend an der Hotelbar ausklingen lassen. Hier stimmt Preis/Leistung! Wir kommen auf jeden Fall wieder!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2017

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Mooi hotel maar niet voor de rust

Het hotel is erg mooi gelegen, tegen een helling en met uitzicht op het Gardameer. Mooi zwembad met ligstoelen maar vol met kinderen. Daarnaast zijn hier in het hotel maar ook in deze gemeente alleen maar Duitsers. Je hebt het gevoel dat je Italië verlaten hebt voor Duitsland. Een piadina bestaat uit Italiaans deeg met Duitse ham, Duitse kaas en geen enkele Italiaanse smaak. De hotelkamer is goed maar klein. Met name badkamer is erg klein. Bed ligt goed en bank is fijn op de kamer. Handdoeken bij het zwembad moet je huren voor 2,50 per stuk. Concluderend zou ik het hotel niet aanraden. Ik denk dat je authentiekere hotels in meer pittoreske (lees Italiaanse) plaatsjes kunt vinden.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2017

10/10 Loistava

Groß, Hamburg

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Nice Hotel with great service

We stayed at the Gallo during the time of our wedding at Lake Garda. A room change was not problem at all (our first room was a little bit too small). We needed a wheelchair for the wedding; also that was no problem. To the wedding we got a sparkling wine with great decoration in the room. Great and friendly Service! The gluten-free breakfast is also great.

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Familiäres Hotel in idyllischer Umgebung

Wir waren sehr zufrieden mit unserer Wahl. Preis-Leistungsverhältnis passt. Frühstück zählt standardmäßig zum Zimmer dazu. Zimmer sind sauber und die Ausstattung ausreichend. Einziges Manko: Zimmer sind recht hellhörig - Oropax liegen aber netterweise gleich auf dem Nachttisch parat ;-)
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2017

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

10/10 Loistava

monica, D

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Albergo ottimo e personale molto accogliente

Siamo stati per la prima volta in questo albergo x 4 giorni, e dobbiamo dire che siamo stati benissimo. L'accoglienza all'arrivo è ottima, stanze molto pulite e accoglienti e anche il cibo molto buono. Il personale è molto disponibile per qualsiasi esigenza. Lo consigliamo vivamente, anche perché per chi vuole stare tranquillo Tignale è un posto favoloso. Speriamo di poterci tornare presto.