Koko huoneisto

Ca Rettore

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ca Rettore valokuvagalleria

Kaupunkihuoneisto, 1 makuuhuone | Oleskelualue | 32–tuumainen taulutelevisio, jossa digitaalikanavat
Kaupunkihuoneisto, 1 makuuhuone | 1 makuuhuone, ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitot, silitysrauta/-lauta
Kaupunkihuoneisto, 1 makuuhuone | Oleskelualue | 32–tuumainen taulutelevisio, jossa digitaalikanavat
Kaupunkihuoneisto, 1 makuuhuone | Kylpyhuoneen pesuallas
Kaupunkihuoneisto, 1 makuuhuone | Yksityinen keittiö | Täysikokoinen jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 henkilöä45 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Näkymä kaupungille

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
San Polo 847, Venice, VE, 30100
  • Place, Palazzo Pisani Morettan palatsi
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Santa Maria Gloriosa dei Frarin basilika
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Rialton silta
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪48 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Ca Rettore

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu express-uloskirjautuminen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja kielitaitoinen henkilökunta. Huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitto, pyykinpesukone ja oleskelualue.
Ilmastoiduissa huoneissa on espressokoneet ja kahvin-/teenkeitin. Huoneissa on oleskelualue. Vuoteissa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Tämän 4 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, bidee ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. 32-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Rialton silta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja oleskelualue
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen virtuaalisen vastaanoton
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Piazzalle Roma ja Canal Grande
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan ja express-uloskirjautumisen. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä 4 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Espressokeitin
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Korkealuokkaiset vuodevaatteet
  • Makuuhuone
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihkupää
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesuaine
  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki
  • Maksu: EUR 50 per majoitustila per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Silitysrauta/-lauta
  • Virtuaalinen vastaanottotiski

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit: 50 EUR per majoitustila per yöpyminen
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 100 EUR per majoitustila per yöpyminen
  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 2.80 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.40 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 4.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 2.00 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 50 EUR per majoitustila per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin sähköpostitse. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 027042-LOC-09809
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ca Rettore Venice
Ca Rettore Apartment
Ca Rettore Apartment Venice

Ca Rettore – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Ed Fausto

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

We will highly recommend and give a 4 star!

The apartment is clean with good ac.And besides from that the guy in charge name Manuelle is very friendly and very approachable. Thank you Manuelle for sharing good information about the places on where to go. And lastly the tenant on the next floor name Massimo who open the door for us. Our friend told him that he was the angel that night upon saving for what had happened to us that night,
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023

6/10 OK

Shani

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2023