Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Etelä-Sardinia-Villasimius. Upouusi koti x max 6 henkilöä. Erittäin iso terassi

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Etelä-Sardinia-Villasimius. Upouusi koti x max 6 henkilöä. Erittäin iso terassi valokuvagalleria

Rannalla
Sisätilat
Lasten alue
Sisätilat
Ulkoalueet

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä120 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Villasimius, Sardegna
  • Place, Villasimiusin keskusaukio
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Tanka Golf Club
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Villasimiusin rannat
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Airport, Cagliari (CAG-Elmas)
    ‪69 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Etelä-Sardinia-Villasimius. Upouusi koti x max 6 henkilöä. Erittäin iso terassi

Casa Su Flamingo sijaitsee Via Lussussa, kadulla, joka on yhdensuuntainen Via del Maren kanssa. Kiinteistöllä on kadehdittava asema: muutaman askeleen päässä keskustan yöelämästä, kaupoista ja Simius-rannasta, ja se takaa rauhallisuuden ja yksityisyyden.
Haluamme tarjota sinulle unohtumattoman kokemuksen suuressa yli 100 neliömetrin huoneistossa sisä- ja ulkotilojen välillä, johon mahtuu mukavasti 6 henkilöä ja joka koostuu seuraavasta:
• keittiö, jossa on mikroaaltouuni;
• iso olohuone, josta on panoraamanäkymät ja mukava parivuodesohva;
• 1 tilava kahden hengen huone, 4-ovinen vaatekaappi, yöpöydät, lipasto ja nojatuoli;
• 1 huone, 2 erillistä vuodetta ja vaatekaappi;
• 2 kylpyhuonetta, joissa suihku ja bidee;
• kätevä pystysuora kuorma-pesukone;
• terassi erittäin valoisalla ja ilmavalla varustetulla terassilla;
• oma parveke, josta on näkymä muualle, varustettu rentoutumisnurkalla.
Talo on varustettu riippumattomalla ilmastoinnilla olohuoneessa ja makuuhuoneissa lämmön torjumiseksi jopa kuumimpana kesäpäivänä.
Kaikki ikkunat ja ovet on varustettu tunkeutumisen estävällä ritilällä (avaimet toimitetaan mukana) ja makuutilassa on hyttysverkot.
Kiinteistö on hyvin järjestetty vastaamaan monenlaisia tarpeita:
• kehittyy yhdellä tasolla ja ulkotilat on suunniteltu lapsiperheille;
• se on varustettu autotallissa, joka on tarkoitettu jopa 5 metrin pituisille autoille, ja se soveltuu hyvin myös yli 2 moottoriajoneuvon suojaamiseen. Jos tämä ei riitä, on ilmainen pysäköintipaikka aivan kiinteistön edessä, joten jotkut lisää ystäviä ovat aina tervetulleita;
• viehättävimmät rannat Sardinian eteläpuolella ovat ulottuvilla, jotta tutkijat voivat kääntyä aamusta auringonlaskuun;
• sijainnin ja asetusten takaama yksityisyys antaa pariskunnille mahdollisuuden löytää yksityisyys, jota he haluavat eniten.
• ulkoisten kalusteiden avulla voit kokea sekä romanttisia että varattuja ja miellyttäviä hetkiä ystävien ja sukulaisten seurassa.
Asunto taloyhtiöiden portista ja kiivetä vain kahdelle lyhyelle portaille (pahoittelemme, mutta meillä ei ole hissiä), omaisuuteen pääsee yksityisen portin kautta yksinoikeudelliseen käyttöön. Heti tultuaan voit ihailla suurelta terassilta upeaa näkymää merelle, josta on näköala Simiusin rannalle ja kylän mäkiseen osaan.
Ulkopinta-ala on suuri, hyvin hoidettu ja hyvin varusteltu: aamulla voit nauttia lomastasi parhaimmat aamiaiset suoraan ilmavassa olohuoneessa, jossa on suuret ikkunat, tai istua terassilla saadaksesi ensimmäiset lämpimät auringonsäteet. Ja jos haluat hemmotella jo aamuisin, vain muutaman askeleen päässä talosta on LA PERLA -baari, jota suosittelemme herkullisten leivonnaisherkkujensa ja muun suhteen.
Iltaisin voit sen sijaan valita virkistävän aperitiivin kaupungin lukuisista baareista, joihin pääsee 200 metrin kävelymatkan avulla, tai muutaman läheisen ystävän aperitiivin yksinoikeuden aivan uudella kalustetulla terassilla.
Koko ulkotila on varustettu valaistusjärjestelmällä, jotta voit viettää upeita iltoja perheen tai ystävien kanssa keitetylläsi erittäin mukavalla muurausgrillilla tai tilaamalla toimituksen ravintolaan
Haluatpa valmistaa tavallisia ruokiasi tai kokeilla paikallisia reseptejä, uudessa keittiössä on erittäin suuri jääkaappi ja pakastin, erityyppiset kattilat ja pannut, klassinen sähköuuni, mikroaaltouuni ja pöytä 6 hengellä. mukavat istuimet.
Jos haluat hyödyntää talon strategista sijaintia, voit kävellä keskustassa ja maistella malloreddusa tai härkätaistelua Sa Tankitta -sivulta tai tehdä matkan satamaan maistaaksesi ravintolan La Cala erikoisuuksia erittäin mukavalta Marioltä. Tällöin annamme itsellemme suositella vuokra-auton tai pyörän käyttöä täysin turvallisesti uudella ja super-teknologisella pyörätiellä. Aina jalka pääset markkinoille tai kaikkiin muihin maan tarjoamiin palveluihin.

Ota yhteyttä saadaksesi lisätietoja erikoistarjouksistamme vähintään 2 yön oleskelua varten
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gelateria Amore Mio. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Gelateria Amore Mio ja Villasimiusin keskusaukio
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Korkeintaan 25 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu rajoitetusti
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Golfkentän vieressä
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Pöytätennis
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 120 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 2 (painoraja: 25 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: only after Host OK

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Majoittajan kommentti: Proprietà ideale per famiglie con bambini

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT111105c2000p5585

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Brand new Home x max 6 Pax. Very Large Terrace House
Brand new Home x max 6 Pax. Very Large Terrace
Brand new Home x max 6 Pax. Very Large Terrace House

South Sardinia-Villasimius. Brand new home x max 6 pax. Very large terrace – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

8,4/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Giacomo G.

Hyvää: Siisteys
Ottima posizione, appartamento ben organizzato. Vicinissimo alle spiagge. Lo consiglio assolutamente.
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Marco I.

Hyvää: Siisteys

Top lage und alles in allem ok.

Daniele ist sehr nett und hat umgehend bei Fragen geantwortet. Beim Checkin war er jedoch nicht anwesend. Die Unterkunft wird von einem Ehepaar, dass in der nähe Wohnt betreut. Die Unterkunft ist sehr gut gelegen. Man kann von da aus sehr gut ins Zentrum zu Fuss gelangen und kann aber auch zum Strand von Simius laufen (ca. 12 Gehminuten). Die Unterkunft war mehrheitlich sehr saube. Oben an den Wänden und der Decke hatte es kleine Resten von Spinnennetzen (aber das war nicht weiter schlimm). Die Unterkunft besitzt ein grosses Schlafzimmer mit Doppelbett und einem grossen Schrank und ein Kinderzimmer mit zwei separaten Betten. Im Wohn- und Essraum gibt es eine ausziehbare Couch die als Doppelbett genutzt werden kann. Der Aussenbereich (Terasse) ist sehr gross und schön. Der Esstisch draussen war jedoch nicht so praktisch. Diesen Metalltisch würde ich ersetzen. Was uns am meisten gestört hat, waren die Pfannen zum kochen. Keine einzige war in einwandfreiem Zustand. Alle waren ziemlich alt und mehr oder weniger stark verkratzt. Lieber weniger Pfannen aber dafür gute Qualität und unverkrazt! Das hintere Bad (ich denke es kam vom Abfluss der Dusche) hat immer ein wenig nach Abwasser gerochen, aber das war auch nicht weiter schlimm da man ja täglich duscht und dann verschwindet der Geruch für eine Weile. WLAN war nicht verfügbar. Ansonsten ist die Unterkunft aber zu empfehlen. Beim Checkout war auch alles sehr gut abgelaufen.
Yöpyi 20 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Jürgen S.

Hyvää: Siisteys

Perfetto !

Tolle Lage, kurze Wege zum Einkaufen, alles zu Fuß erreichbar, sehr gute Ausstattung des Hauses! Vermieter immer direkt über What's App erreichbar. Das Haus hat eine Garage, super stark ! Gutes Preis-/Leistungsverhältnis
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2022

6/10 OK

Heidi L., Steinhausen / Schweiz

Grosse Wohnung, gute Lage

Schlüsselübergabe problemlos. Infos zur Kerrichtrennung fehlten. Die nicht grosse Garage wird als Eingang zur Souterrainwohnung benutzt, d.h. Velos werden am parkierten Auto vorbei geschoben. Zugang zur Wohnung im 1. Stock erfolgte durch eine Schiebetüre, deren Schloss defekt war. Deshalb konnte die Wohnung nicht abgeschlossen werden. Pfannen alle sehr zerkratzt. Lage gut, 5 Gehminuten zum gut assortierten Lebensmittelladen und Bäckerei. Strände während der Nebensaison sehr schön. Ab Mitte Juni dürfte es eng werden.
Yöpyi 27 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Jörg P., Bremen

Hyvää: Siisteys

Fantastic apartment in Villasimius

We (two adults, two boys of 7 and 11 years) stayed in the flat for ten days in October and really had a wonderful holiday. The spacious apartment and the big terrace are just like in the pictures and were more than we could ask for. The rooms are furnished with care and in modern design, everything was in perfect order and very clean. Everything we needed and much more was provided – a nightlamp for kids, scissors for poultry, … The equipment was perfect! In October it was very quiet in the area even though the apartment is close to the centre of the village. There’s a supermarket and a bakery within a five- minute walk, the centre is about ten minutes away. You can walk to the beach in about 20 minutes but we always took the car in order to go to different splendid places. The owner was not on site but nevertheless he was always helpful and caring via phone. When we arrived we were welcomed by a friendly couple and were able to leave our luggage even though the apartment wasn’t ready yet as it was still early in the morning. We also had to leave very early ten days later and the handover of keys was on time and trouble-free. We can only recommend this lovely flat that truly deserves five stars.