Vacation at the Wadden Sea, child and animal-friendly vacation at the nature reserve
Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu sauna, pyykinpesutilat ja puutarha. Huoneistossa on pyykinpesukoneet ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on televisio, kahvin-/teenkeitin ja suihku.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku.
Tässä huoneistossa käytössäsi on sauna.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee lähellä kohdetta Elisabethgrodendeich. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja television.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja television
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna ja leikkikenttä
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Wangeroogen ranta ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Carolinensielin satama
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön saunan, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Uima-altaat/kylpylä
Sauna
Internet
Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Tehosekoitin
Vedenkeitin
Makuuhuoneet
Makuuhuone
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Suihku
Viihdetarjonta
Pelejä
Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
Puutarha
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Lemmikit
Lemmikkiystävällinen
4 lemmikkiä yhteensä
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Turvallisuusominaisuudet
Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Yleistä
Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 1
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita
Korkeintaan 4 lemmikkiä
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Vacation at the Wadden Sea, child and animal-friendly vacation at the nature reserve – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 9 kautta 9 arvostelua
10–Loistava
9
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 9 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 9 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 9 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 9 arvostelua
2–Hirveä
0
9,6/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Jennifer H.
4.1.2026
Hyvää: Siisteys
Super nett, gemütlich, einfach schön. Danke!
Jennifer H.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Susanne V.
22.8.2025
Hyvää: Siisteys
Susanne V.
Yöpyi 11 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Eckhard W.
11.8.2025
Hyvää: Siisteys
Gastgeber sind total freundlich und unkompliziert.Küche komplett ausgestattet, nur spülen muss man selbst.Das riesige Grundstück mit Koi-Teich, Wasserfall und Sauna ist wirklich ein Paradies.
Eckhard W.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Nina J.
4.11.2024
Hyvää: Siisteys
Schöner Garten und hundefreundlich
Die Ferienwohnung war gemütlich und sauber. Die Lage ist ruhig und das Haus ist von einem riesigen Garten mit Koi-Teich umgeben. Die Gastgeber sind freundlich und super auf Hunde eingestellt.
Nina J.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Thomas F.
23.5.2024
Hyvää: Siisteys
Ein kleines Juwel
Wir, meine Partnerin und ich wurden herzlich empfangen und konnten die FeWo nach Absprache schon früher beziehen.
Die FeWo ist klein aber fein und für 2 Personen völlig ausreichend. Die Einrichtung war schön und wir haben nichts vermisst. Für Menschen mit Behinderung ist die FeWo aufgrund der steilen Treppe zum Schlafzimmer nur eingeschränkt nutzbar. Die schöne Terrasse mit angrenzendem Gartenstück haben wir wegen unseres kleinen Hundes sehr gerne und oft genutzt.
Das Gelände mit Sauna, Schwimmteich und verschiedenen gemeinschaftlich nutzbaren Treffpunkten war ideal für Mensch und Tier zumal die Hunde „draußen“ eigentlich nirgends frei laufen können. Die näheren Orte Carolinensiel und Jever als auch das etwas weiter entfernte Leer sind auf jeden Fall einen Besuch wert.
Alles in allem von uns eine klare Empfehlung! Wir kommen wieder.
Thomas F.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Christa B.
21.5.2023
Hyvää: Siisteys
ein kleines Paradies
Ein sehr schönes Appartement mit wunderbarer privater Terrasse, bei sehr netten Gastgebern, mit einem Gartenparadies samt Schwimmteich.
Wir freuen uns bereits jetzt auf unseren nächsten kurzen oder längeren Ausflug dorthin.
Christa B.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023
10/10 Loistava
Petra W.
15.8.2022
Hyvää: Siisteys
Ruhe Oase
Wunderschönes Refugium mit verwunschenen Garten und Schwimmteich, ausreichende liebevoll eingerichtete Ferienwohnungen
Petra W.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022
10/10 Loistava
Susanne
18.7.2022
Hyvää: Siisteys
Toller Garten
Alles sauber und ordentlich, überdachte Terrasse, toller Garten mit Teich und sehr nette Vermieter - hat alles gepasst.
Susanne
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2022
10/10 Loistava
Anke S.
27.6.2022
Hyvää: Siisteys
Wunderbarer Ort mit verwunschenem Garten, Pferden, Ziegen, Gartenteich mit blühenden Seerosen
Sehr guter Kontakt und Großzügigkeit der Vermieterinnen. Schöne Ferienwohnung mit eigener zugewachsener überdachter Terrasse. Gemütliche Sitzgelegenheiten, hochwertige Matratze, Blick aus dem Küchenfenster auf den Deich- toll!