Vietä lomasi mukavassa Moody Point -rannalla. Sunshine Shack sijaitsee vain muutaman askeleen päässä Atlantin valtamerestä turvallisen ja hiljaisen umpikujan lopussa, jossa on vain kolme muuta taloa. Olemme päivittäneet rakkaudella tätä mökkiä ja tarjoamme tämän ensimmäisen vuokrakauden. Toivomme, että yksityiskohdat ja ponnistelut osoittavat, kuinka innoissamme voimme jakaa mökkimme ja kauniin Moody, Mainen muiden perheiden ja ystävien kanssa. Tule katsomaan mitä on niin erityistä Wellsin, Moodyn, Ogunquitin ja Kennebunkin rannoilla, ravintoloissa ja aktiviteetteissa.
Kaksikerroksinen Sunshine Shack on täynnä aurinkoa, ja se on varustettu mukavuudella ja miellyttävillä rannikon väreillä ja tekstuurilla. Meillä on 3 makuuhuonetta ja meillä voi nukkua jopa 9-10 mukavasti (makuuhuoneen toisessa on 1 queen, makuuhuoneen kahdessa on 1 queen ja 1 yhden hengen huone, makuuhuoneen kolmessa todellisessa perhesviitissä on 1 täysi, 1 yhden hengen sohva ja 1 yhden hengen kerrossänky. Liinavaatteet tarjotaan vieraille, jotka haluavat varata vähintään viikon oleskelun. Cottage Linens on paikallinen liinavaatteiden vuokrausyritys, joka on käytettävissä, jos haluat vuokrata liinavaatteet niille, jotka varaavat alle viikon oleskelun.
(Siellä on kaksi kylpyhuonetta (yksi täysi ja yksi 3/4) ja täysin varustettu keittiö, jossa baaripaikkoja neljälle. Keittiö sujuu saumattomasti oleskelualueelle, joka sitten antaa tilaa ruokailutilalle. Ruokapöydässä on 6 paikkaa ja se on sijoitettu niin, että voit nauttia merinäköalalla kannelta avautuvasta kahdeksasta jalkaliukusäätimestä. Yläkerrassa on erittäin avoin ja tarjoaa erinomaisen viihdyttävän alueen. Avaa juuri asennettu ylisuuri liukuovi ja anna valtameren näkyvyyden, äänen ja hajun täyttää mökin ja sydämesi.
Ilmastoidussa rantamökissamme on 46 ”taulutelevisio, joka on asennettu kaasutakan yläpuolelle. Meillä on WiFi ja alakerrassa toimistotila henkilölle, joka ei pystynyt jättämään työtä kokonaan taakse, ja Play-asema satunnaiseen ja toisinaan tervetulleeseen sateiseen päivään. Keittiössämme on yhdistelmä graniittiset työtasoja ja lämpimiä teurastamotuotteita, ruostumattomasta teräksestä valmistettuja laitteita sekä kaikki tarvittavat ruoanlaitto- ja ruokailuvälineet. Meillä on myös kaunis iso kaasulämmitin, joka istuu kannen äärellä ja jossa voit lasillisen suosikki kesäjuomaasi tulenvalon hehkua kuunnellessaan aaltoja, jotka törmäävät rannalle vain 50 metrin päässä. Ulkona meillä on patio pöytä ja pieni keskustelupatio. Hyvän kokoinen piha, joitain riippumatto tuoleja, nurmikkopelit ja runsaasti alueita ja aktiviteetteja nauttiakseen mökin ulkopuolella.
Meillä on joitain rantatuoleja ja 2 rantaristeilypyörää, mutta suosittelemme, että otat omat rantatuolit, boogie-levyt ja polkupyörät varmistaaksesi, että sinulla on tarpeeksi.
Joitakin paikkoja, joista todella nautimme Wells / Ogunquit-alueella, ovat:
Wellsin satama, jossa heillä on ravintoloita, ilmainen konsertti joka lauantai-ilta (kauden aikana) huvimajassa, upea leikkipaikka ja toimiva telakka, jossa voit seurata hummeriin tulevia ja menneitä, ottaa kalastusvuokrausta, saalis rapuja tai vuokrata kajakkeja ja melalaudat.
Wellsin rannat koostuvat mailia hiekkaisesta ja suolaisesta hyvyydestä. Niihin kuuluvat Moody Beach, Main Beach (vaunupysäkki) Crescent Beach ja Drakes Island Beach. Nämä ovat kaikki hienoja paikkoja leijaa, löytää merielämää vuorovesiuima-altaissa ja hypätä yli tai ajaa aalloilta.
Laudholmin maatila ja Rachel Carsonin suojelualue ovat molemmat Wellsissä ja ovat erinomaisia luontokeskuksia, joissa voi lintujen tarkkailuun ja kävelyyn kulkea polkuja pitkin ja nähdä kauniita siirtymistä Maineen metsäalueilta makeanveden suistoihin suolaisen suon elämään.
Ogunquitissa nautimme menemisestä Perkins Coveen (vaunujen pysäkki). Tämä on joko Marginal Way -sivun alku tai loppu, rantaviivaa pitkin kulkeva polku, josta on ehkä kaikkein viehättävimmät ja rohkeimmat näkymät Atlantin valtamerelle, mitä koskaan löydät. Ogunquitissa on monia hienoja ravintoloita, kansallisesti tunnustettu ranta, hyvä yöelämä ja maailmankuulu Play House. Parasta on, että se on seuraava kaupunki ohitse ja vain lyhyen ajomatkan tai vaunumatkan päässä mökiltämme.
Olemme toimittaneet internet-linkkejä online-vieraskirjaamme joihinkin alueen suosikkipaikoihimme ja sisällyttäneet myös muutamia ”salaisia paikkoja” mökin kirjasen. Asumme ja työskentelemme alueella ja yritämme aina olla käytettävissä mökkiä ja tekemistä koskevissa kysymyksissä. Toivomme, että kuka tahansa Sunshine Shack -vuokraamomme vuokraaja saa parhaan ajan ja tuntuu tuntevansa rannikkoyhteisömme ja rakastavan koko kokemusta yhtä paljon kuin me.