Whistler-koti on tÀydellinen paikka lomallesi!
Olemme aivan kadun toisella puolella, tÀrkeimmistÀ Whistlerin kylÀn ostos-, ruokailu- ja yöelÀmÀstÀ, mutta omaisuutemme on hiljainen ja rauhallinen.
Vain muutaman askeleen pÀÀssÀ uima-allas ja poreallas, oma parveke, kodikas takka, tÀysin uusittu lokakuu 2016. Yksikkömme tarjoaa hyvin kooltaan yhteiset tilat viihdyttÀvÀÀn ja nauttimiseen WhistlerissÀ ja mahtuu 6 aikuista.
Suhtaudumme vakavasti ja olemme huolehtineet siitÀ, ettÀ kotimme on mukava, tyylikÀs ja ylittÀÀ odotuksesi!
space:
TÀmÀ laite on erikoinen! Olemme tutustuneet Whistler-yhteisöön paikkaan, jota voimme nauttia, rentoutua vielÀ - olla osa Whistler-toimintaa jonkin aikaa. Sunpath on Stoney Creek on tÀydellinen yhdistelmÀ tyyliÀ, sijaintia ja mukavuutta, ettÀ halusimme ja olemme varmoja, ettÀ voit vahvistaa, kun astut sisÀÀn. TÀysin uusittu lokakuussa 2016, mukaan lukien kaikki uudet laitteet, lakanat, huonekalut, valaistus, lattia ja pÀivitetyt mukavuudet. Huolellisesti valittiin luonnonmukaisten ja luonnollisten viimeistelyjen valinta, mutta varmistettiin, ettÀ lopputuote on mukava, viihtyisÀ ja helppo liikkua erilaisten ryhmÀkokoon ja toimintaan. Oma urani oli vieraanvaraisuutta ja ymmÀrsin matkustajan tarpeet. Ylelliset kylpytakit ja ilmaiset tohvelit on sÀÀdetty mukavasti ja voit mennÀ edestakaisin altaan ja porealtaiden mukavuuksiin mukavasti. Muutamia ominaisuuksia, joita pidÀmme "pelinvaihtajina" - -pesukone ja kuivausrumpu yksikössÀ - varattu pysÀköintipaikka (ilmainen) ja runsaasti vieraspysÀköinti (ilmainen) turvallisessa autotallissa - pyörÀvarasto varastointi - vaellus kylÀÀn alle 1 minuutissa ja vain muutama minuutti Marketplacesta (pÀivittÀistavarat, viina). Tietenkin kaikki ravintolat, baarit, ostosmahdollisuudet ja kahvi ovat aivan kadun toisella puolella - tÀmÀ yksikkö on Valley Trail- ja Village Park -... oma yksityinen piha on aivan oven ulkopuolella. - jokaisen ikkunan edessÀ on rehevÀ metsÀympÀristö .... ja kaksi, jotka eivÀt katso ulos vuoren rinteille. PÀÀasiallinen asuintilaa mahtuu todella paljon niin moniin muihin yksiköihin verrattuna - BBQ: n ja ulkotilan kanssa .... kaikki tÀmÀ yhdistettynÀ uusiin ja moderneihin viimeistelyihin tekevÀt tÀstÀ tilasta todella erityisen ja ainutlaatuisen!
Vieraan sisÀÀnpÀÀsy:
Kotimme on oma sisÀÀnkÀynti aivan nurkan takana lÀmmitetty poreallas ja uima-allas. Vieraat saavat kÀyttÀÀ tiloja milloin tahansa klo 8.30-10.00. Avaimeton avaus ja avaimet ovat kÀytettÀvissÀ laitteen kÀyttöön. LÀhtöaika on kello 10.00. Koska back to back saapuu huippukausien aikana, ellei sinulla ole etukÀteen sitoutumista lÀhteÀ jÀlkeen 10:00 am, sinua veloitetaan 100 dollaria. 00 / tunti, kunnes puolueesi on poistunut yksikön. TÀmÀ johtuu vain siitÀ, kuinka kauan puhdistusaineiden on oltava valmiina saapuville vieraille ja aikaisemmille vierailijoille, jotka ovat kÀyttÀneet aikarajoja. Kysy varhaisilta saapumisilta tai myöhÀstyneiltÀ lÀhdöltÀ, ilmoita meille etukÀteen, jotta voimme tarkistaa aikataulun etukÀteen. Arvostamme ymmÀrrystÀsi.
Vieras vuorovaikutus:
Ilmainen Concierge on toimitettu sinulle mukavuutta ja hyödyntÀÀ lomaasi. Shirley varmistaa, ettÀ koti on viihtyisÀ ja lÀmmin saapumisesi mukaan, hÀn voi ennakkoon ostaa hissi liput, pÀivittÀistavarat tai tehdÀ varauksia ja suosituksia vierailustasi. HÀn ottaa sinuun yhteyttÀ lÀhiaikoina varauksen jÀlkeen esittelemÀÀn itsensÀ ja hÀnen palveluitaan. Vapauta hÀnelle tarpeesi ja muut asiat, jotka voivat auttaa sinua tekemÀÀn vierailustasi mukavampaa. Tietenkin olemme aina kÀytettÀvissÀ puhelimitse ja sÀhköpostilla milloin tahansa!
Naapuruston yleiskatsaus:
Kun aloimme etsiÀ, ajattelimme, ettÀ halusimme hiihtÀÀ ulos hiihtoloma-asunnosta, mutta mitÀ enemmÀn nÀytimme ja mitÀ enemmÀn me hiihdimme, huomasimme, ettÀ RARELY skied takaisin takaisin omaisuuttamme. Olemme aina aloittaneet apres-kohtauksen ja sitten löysimme itsemme ... vaellus takaisin mÀkeÀ ylös, yksikköön. Sitten huomasimme, ettÀ kun nautimme post ski drink - apres, kÀvely takaisin "alas" meidÀn yksikkö oli paljon nautittavaa! Sunpath Stoney Creek on hoito - se on todella klassinen Whistlerin paratiisi! Suoraan kadun toisella puolella on ilmainen hiihtokuljetus, joka pudottaa sinut vielÀ lÀhempÀnÀ hissejÀ, jos haluat. Ratsastus on noin 5 minuuttia. Koko kylÀ on meidÀn ulko-oven ulkopuolella, sillÀ se on yksi viehÀttÀvimmistÀ puistoista ja poluista kylÀn lÀpi. Katso Valley Trail Village Parkin lÀpi.
Liikkuminen:
Voit kÀvellÀ missÀ tahansa ja et tarvitse autoasi, kun pysÀköit turvalliseen autotalliimme. Se on alle 5 minuutin kÀvelymatka kaikkeen kylÀÀn, ja vain hieman kauemmin pÀÀstÀ alusta hissit, mutta varmasti alle 10. Jos valitset, ilmainen lentokenttÀkuljetus kulkee aivan Stoney Creekin sisÀÀnkÀynnin ulkopuolelle hissien pohjaan. Erityiskohtelusta, kun kÀvelet kylÀÀn, ohitse "kivireitti" aivan oven edestÀ, veden pudotuksen ohitse ja Florence Peterson Parkin lÀpi, joka seuraa puroa ja joka on piilottanut yllÀtyksiÀ pitkin polkua.
Muita huomautuksia:
Olemme työskennelleet kovasti tarjotaksemme kaikki tarvittavat mukavuudet, joita tarvitset lomalla. Jokaisessa huoneessa on viitta, tohvelit ja ylelliset vuodevaatteet, tyynyt ja peitot. Klassinen sisustus on tĂ€ydellinen yhdistelmĂ€ modernia ja maalaismainen. Kylpyhuoneissa on perusvarustus ja keittiö on valmis ruoanvalmistukseen, jos valitset, tai erilaisia ââviihdyttĂ€viĂ€ palvelukappaleita. Tietenkin toimitamme perusasiat, kuten kahvia, teetĂ€, "tervetuloa lahja" ja kaikki tarvittavat ruokailuvĂ€lineet, lasit ja ruokailuvĂ€lineet. SuksiĂ€, lautoja, saappaita, polkupyöriĂ€ ja muita urheiluvĂ€lineitĂ€ ei saa laskea ylös portaita pitkin. SisÀÀnkĂ€ynnillĂ€ on runsaasti tilaa varusteiden sĂ€ilyttĂ€miseen. Turvallinen pyörĂ€varasto sijaitsee turvallisessa autotallissa avuksesi. Myös autotallissa on pyörĂ€pesuriasema. MeillĂ€ on sleds saatavilla vieraille aivan edessĂ€ oven sisÀÀnkĂ€ynnin sisĂ€tiloissa. MeillĂ€ on sateenvarjot, kaksi matkustustuolia, bocce-pallo, jalkapallo ja frisbee kesĂ€vieraillemme. Wi-Fi sisĂ€ltyy hintaan, pelejĂ€ ja aktiviteetteja sekĂ€ valikoima elokuvia. Olemme iloisia voidessamme majoittaa pienokaisisi. Kerro meille, tarvitsetko sĂ€nkyyn tai syöttötuoleihin. Tarjoamme nĂ€mĂ€ tuotteet ilmaiseksi vierailustasi varten.