Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, kuivapesulapalvelu ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on portteri/kantaja.
Suwuk Homestay tarjoaa 10 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huoneissa on LCD-televisio. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Suwuk Homestay sijaitsee lähellä kohdetta Lana-galleria. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät lastenvahti, kuivapesula-/pesulapalvelut ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
Majoituspaikan alueella on tarjolla ratsastusmahdollisuus, segwayiden vuokrausmahdollisuus / segway-kierroksia ja polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Lana-galleria ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Batik Plentong
Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Suwuk Homestay tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, kuivapesulan/pesulapalvelut ja portterin/kantajan. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.30–9.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.30–9.00; 50 000 IDR per aikuinen ja 35 000 IDR per lapsi
Ravintola
Tekemistä
Hevosten ratsastus/vuokraus
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Segwayiden vuokraus / Segway-ajeluja
Perheystävällinen
Lastenvahti (lisämaksusta)
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
Muuta
2 kerrosta
2 rakennusta
Rakennettu vuonna 2016
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Viihdetarjonta
20–tuumainen LCD-televisio
Ruoka ja juoma
Ilmainen pullovesi
Muuta
Ilmastointi
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 4 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Takuumaksu: 100000.0 IDR per yöpyminen
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 50000.00 IDR aikuisille ja 35000 IDR lapsille
Lentokenttäkuljetusmaksu: 150000 IDR per ajoneuvo yhteen suuntaan
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Suwuk Homestay tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Enintään 2 korkeintaan 4 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.