Lennot kohteesta Chalon-sur-Saone

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Chalon-sur-Saone – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
DLE
Perillä Turussa

Lennot Chalon-sur-Saone – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Chalon-sur-Saone – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Chalon-sur-Saone lähellä

Le Saint-Georges Hotel & Spa

Le Saint-Georges Hotel & Spa

3 out of 5
32 Avenue Jean Jaures, Chalon-sur-Saone, Saone-et-Loire
Hinta on 100 € per yö ajalle 18. toukok. viiva 19. toukok.
100 €
18.5.–19.5.
sisältää verot ja maksut
Le Saint-Georges Hotel & Spa on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Taidekeskus. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Excellent! (405 arvostelua)
"Bra service! Frukosten hoppade jag över då jag inte tyckte den var värd 14 euro . Men mycket bra mottagande av receptionen."

Arvosteltu 19.4.2025

Le Saint-Georges Hotel & Spa
Hotel Saint Regis

Hotel Saint Regis

4 out of 5
22 Boulevard De La Republique, Chalon-sur-Saone, Saone-et-Loire
Hinta on 81 € per yö ajalle 1. kesäk. viiva 2. kesäk.
81 €
1.6.–2.6.
sisältää verot ja maksut
Hotel Saint Regis sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Musee Denon (museo). Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
8,6/10 Excellent! (288 arvostelua)
Ausgezeichnet: wenn Chalon-sur-Saône dann S.Regis!
"Sehr freundlich und zuvorkommend. Sehr schönes Zimmer. Vier Fenster mit Balkon! Sehr feines Frühstück!"

Arvosteltu 28.4.2025

Hotel Saint Regis
Kyriad Chalon sur Saone Centre

Kyriad Chalon sur Saone Centre

3 out of 5
35 Place De Beaune, Chalon-sur-Saone, Saone-et-Loire
Hinta on 75 € per yö ajalle 16. toukok. viiva 17. toukok.
75 €
16.5.–17.5.
sisältää verot ja maksut
Kyriad Chalon sur Saone Centre sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Chalonin katedraali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä välipalabaarin/delin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
7,8/10 Good! (302 arvostelua)
Nice place - good location
"Cozy place,decent breakfast.Parking in underground garage next to hotel."

Arvosteltu 17.6.2018

Kyriad Chalon sur Saone Centre
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
ibis budget Chalon Sur Saone Nord

ibis budget Chalon Sur Saone Nord

2 out of 5
2 Bis rue Georges Feydeau, Chalon-sur-Saone
Hinta on 59 € per yö ajalle 1. kesäk. viiva 2. kesäk.
59 €
1.6.–2.6.
sisältää verot ja maksut
Ibis budget Chalon Sur Saone Nord sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Musee Denon (museo). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja aamiainen (lisämaksusta).
7,8/10 Good! (495 arvostelua)
Siisti ja edullinen hotelli
"Perussiisti hotelli. Aamupala hyvä ja kaikki tarpeellinen oli saatavilla. Patongit ja croissantit juuri uunista nostettuja. Aidattu ja tilava parkkipaikka. Kylpypyyhkeet olisivat voineet olla isommat, koska ei ollut erillistä käsipyyhettä. Helppo tulla moottoritieltä."

Arvosteltu 5.11.2023

ibis budget Chalon Sur Saone Nord
Hotel Première Classe Chalon Sur Saone

Hotel Première Classe Chalon Sur Saone

1 out of 5
Le Champ Fleury rue Raoul Ponchon, Chalon-sur-Saone, Saone-et-Loire
Hinta on 45 € per yö ajalle 18. toukok. viiva 19. toukok.
45 €
18.5.–19.5.
sisältää verot ja maksut
Hotel Première Classe Chalon Sur Saone sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Taidekeskus. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja aamiainen (lisämaksusta).
7,6/10 Good! (994 arvostelua)
Take your money to somewhere else!
"Hotel was kinda cheap, but towel and sheets were dirty."

Arvosteltu 24.5.2015

Hotel Première Classe Chalon Sur Saone
Ibis Chalon Sur Saone Europe

Ibis Chalon Sur Saone Europe

3 out of 5
2 Rue Georges Feydeau, Chalon-sur-Saone, Saone-et-Loire
Hinta on 79 € per yö ajalle 1. kesäk. viiva 2. kesäk.
79 €
1.6.–2.6.
sisältää verot ja maksut
Ibis Chalon Sur Saone Europe sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Musee Denon (museo). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola.
Bra
"Bra, för ett lågprishotell mycket bra"

Arvosteltu 26.4.2025

Ibis Chalon Sur Saone Europe
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Chalon-sur-Saone
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.