Lennot kohteesta Probstzella-Lehesten-Marktgölitz

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Probstzella-Lehesten-Marktgölitz – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
QYG
Perillä Turussa

Lennot Probstzella-Lehesten-Marktgölitz – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Probstzella-Lehesten-Marktgölitz – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Probstzella-Lehesten-Marktgölitz lähellä

JUFA Hotel Kronach – Festung Rosenberg

JUFA Hotel Kronach – Festung Rosenberg

Festung 1 Kronach BY
Hinta on 111 € per yö ajalle 16.3. viiva 17.3.
111 €
per yö
16.3.–17.3.
JUFA Hotel Kronach – Festung Rosenberg sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Frankenin metsän luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,2/10 Wonderful! (106 arvostelua)
Als wir dort waren, waren nur Familien mit Kindern/ Kleinkindern. Das Geschrei der Kinder hörte man bis ca 22h abends und bereits ab halb acht in der Früh. Ich verstehe nicht warum manche Eltern meinen, ihre Kinder müssen bereits ab halb acht sonntags im Gang schreien und rumlaufen. Genauso verstehe ...

Arvosteltu 8.3.2026

Avautuu uuteen ikkunaanJUFA Hotel Kronach – Festung Rosenberg
Berg & Spa Hotel Gabelbach

Berg & Spa Hotel Gabelbach

4 out of 5
Am Gabelbach 1 Ilmenau
Hinta on 199 € per yö ajalle 23.3. viiva 24.3.
199 €
per yö
23.3.–24.3.
Berg & Spa Hotel Gabelbach sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Thüringenin metsä. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 ravintolaa ja täyden palvelun kylpylän. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,2/10 Wonderful! (90 arvostelua)
- wundervoller Spa-Bereich - Zimmer und Gänge wundervoll gestaltet - Abendessen sehr gut - Frühstücksbuffet reichhaltig, die Brötchen sind jedoch aufgebacken, nicht vom Bäcker und das schmeckt man auch. Da ist noch Luft nach oben!

Arvosteltu 14.2.2026

Avautuu uuteen ikkunaanBerg & Spa Hotel Gabelbach
Rebhans Business und Wellness Hotel

Rebhans Business und Wellness Hotel

4.5 out of 5
Ludwigsstädter Straße Stockheim BY
Hinta on 121 € per yö ajalle 22.3. viiva 23.3.
121 €
per yö
22.3.–23.3.
Rebhans Business und Wellness Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Thüringenin metsän luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (77 arvostelua)
Das Zimmer war großzügig geschnitten und komfortabel. Personal ist freundlich und professionell.

Arvosteltu 28.2.2026

Avautuu uuteen ikkunaanRebhans Business und Wellness Hotel
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hotel Tanne

Hotel Tanne

Lindenstraße 38 Ilmenau TH
Hinta on 87 € per yö ajalle 16.3. viiva 17.3.
87 €
per yö
16.3.–17.3.
Hotel Tanne sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Thüringenin metsän luonnonpuisto. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja aamiainen (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,6/10 Excellent! (59 arvostelua)
Spacious and clean room and toilet.

Arvosteltu 3.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Tanne
Hotel Am Sommerberg

Hotel Am Sommerberg

Zur Werraquelle 23 Masserberg Thüringen
Hinta on 41 € per yö ajalle 16.3. viiva 17.3.
41 €
per yö
16.3.–17.3.
Hotel Am Sommerberg sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Thüringenin metsän luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
6,4/10 (16 arvostelua)
Einmal und nie wieder !!!
Frühstück in einem anderen Hotel, kein Service da , viele Gerätschaften defekt.

Arvosteltu 22.9.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Am Sommerberg
Hotel MORGENROTH  Im Thüringer Wald

Hotel MORGENROTH Im Thüringer Wald

Gustav-Töpfer-Straße 4 Bad Blankenburg TH
Hinta on 135 € per yö ajalle 16.3. viiva 17.3.
135 €
per yö
16.3.–17.3.
Hotel MORGENROTH Im Thüringer Wald sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Friedrich-Fröbel-museo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 2 baaria. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
Avautuu uuteen ikkunaanHotel MORGENROTH Im Thüringer Wald
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Probstzella-Lehesten-Marktgölitz
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.