ebookers
Laaja rannikkoalue, jossa on suuri vesialue, veneitä ja kaupungin siluetti näkyvissä kauempana. 1
Pöydällä on tarjoiluastia, jossa on katkarapuja, simpukoita ja kampasimpukoita, kulho ranskalaisia ja lasi viiniä. 2
Vene hiekkarannalla, kirkasta vettä ja kauempana näkyviä vuoria. 3
Ilmakuva rannikkokaupungista, jossa on huomiota herättävä ranta, kirkkaan sininen vesi ja tiheästi rakennettu kaupunkialue taustalla. 4
Rannikkomaisema, jossa on hiekkaranta, kirkas sininen vesi ja kauempana näkyvä pieni kaupunki. 5

Olhãosta: Ria Formosa 3 saaren kokopäiväretki

Odyssey Traditional Boat Tours​
9.6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
Ilmainen peruutusoikeus saatavilla
Hinta on 500 € per henkilö* *Saat alemman hinnan valitsemalla useita asiakkaita

Yleistä

  • Ilmainen peruutusoikeus saatavilla
  • 5 h
  • Mobiilikuponki
  • Välitön vahvistus
  • Useilla kielillä

Yleiskuvaus

  • Ui Culatran saaren koskemattomilla ja valkohiekkaisilla rannoilla tai nauti piknikistä.
  • Opi paikallisesta alueesta paikallisilta oppailta, paikallisista perinteistä
  • Näe simpukoita, ostereita ja muuta luonnon monimuotoisuutta, hiekkarantoja ja luontoa laskuveden aikaan.
  • Kävele kauniilla majakkasaarella ja tutustu paikallisiin taloihin.
  • Tee mukava kävelyretki hämmästyttävällä Armona-saarella tai ui autiolla rannalla - kesällä

Aktiviteetin sijainti

    • Faro
    • Faro, Faro, Portugal

Kohtaamis-/lunastuspaikka

    • Cais T, Av. 5 de Outubro s/n, 8700-302 Olhão, Portugal | Please meet at the ODYSSEY Boat Tours stand. Look for the company name on the top of the stands/kiosk . We recommend arriving to the village 30/40 minutes before the start of the activity. Options for parking are available here: - Bela Olhão - Pingo Doce - Olhão, Marina - Avenida 5 de Outubro - Parking If you are already in the city, please come to the stand 15-20 minutes before the start time. Please try to arrive on time, as the group cannot wait more than 10 minutes.
    • Olhão, Faro, Portugal

Useita kohtaamis-/lunastuspaikkoja saatavilla. Saat listan kaikista paikoista tarkistamalla sijaintitiedot.

Tarkista saatavuus

Yksityinen päiväretki

  • Aktiviteetin kesto on 5 tuntia5 h
    5 h
  • englanti
Hintatiedot
500,00 € x 1 asiakas500,00 €
Yhteensä
Hinta on 500,00 €
Tämän sivun sisältö on saatettu tuottaa konekäännösohjelmalla

Mitä hintaan sisältyy ja mitä ei

  • Sisältyy hintaan
    Veneristeily kolmelle saarelle
  • Sisältyy hintaan
    Matkanjohtaja ja pieni ryhmä
  • Sisältyy hintaan
    Mukava pelastusliivi
  • Sisältyy hintaan
    Ria Formosa kartta
  • Sisältyy hintaan
    Ria Formosan lintujen kartta
  • Sisältyy hintaan
    Vene varjolla
  • Ei sisälly hintaan
    Lounas

Mitä voit odottaa

  • Tutustu kolmeen saareen veneellä tällä risteilyllä Olhãosta Farolin, Culatran ja Armonan saarille tai autiolle rannalle. Koe saarten kauniit, autiot rannat ja tutustu Culatran saareen. Matkusta pienissä 11 tai 17 hengen ryhmissä. Oppaasi kertoo sinulle Ria Formosasta ja saarista koko matkan ajan ja auttaa sinua kaikessa, mitä tarvitset.

    Lähde kapteenin ja oppaan kanssa uskomattomalle kolmen saaren kiertomatkalle. Aloita tekemällä tunnin pysähdys Ilha do Farolissa, jossa voit tutustua kylään, nauttia virkistävän juoman, käydä rannalla ja kävellä kauniiden talojen ympäröimillä kaduilla. Farolissa on useita kesäisin avoinna olevia majoitusliikkeitä.

    Jatka vierailulla Culatra-saarelle muutamaksi tunniksi ja nauti piknikistä tai käy yhdessä paikallisista ravintoloista. Culatran saarella on myös kaunis ranta, jos haluat nauttia merestä sen sijaan, että söisit paikan päällä. Pysähdy saarella 2 tunniksi lounaalle ja tutustu kylään. Noin 1000 ihmistä asuu tällä kalastussaarella ympäri vuoden, ja kalastus on ollut saaren tärkein elinkeino jo useiden sukupolvien ajan. Siellä on useita ravintoloita, kahviloita sekä matkamuisto- ja käsityöläismyymälöitä. Siellä on oma leipomo, joka valmistaa herkullisia kakkuja, joiden aito maku yllättää asiakkaamme. Jos haluat mennä rannalle, suosittelemme ottamaan mukaan piknikin tai voit syödä herkullisen aterian Culatra-saarella (kesällä kannattaa tehdä varaus).

    Suuntaa sitten Ilha da Armonalle tai autiolle rannalle vuodenajasta riippuen. Kesällä voit nauttia autiosta rannasta, jossa on kaunis luonnonmaisema, jossa ei ole rakennuksia ja jossa vietämme 1 tunnin ajan. Tämä on yksi Algarven kauneimmista rannoista. Rannalle pääsee vain veneellä, joten se on aina autiompi kuin saarten rannat. Tässä paratiisimaisessa paikassa valkoinen hiekka ja kristallinkirkas vesi tekevät tästä rannasta yhden koko Algarven halutuimmista rannoista ja tämän kiertomatkan parhaan pysähdyspaikan. Nauti ympäristön rauhasta.

    Jos on liian tuulista, kylmää tai on talvi, vaihdamme aution rannan upeaan Armona-saareen ja pysähdymme tunniksi! Kaunis Armona-saari on paikallisten ja matkailijoiden asuttama ympäri vuoden, ja se on upea paikka kauniille kävelyretkelle rannikolle ihailemaan saarilla sijaitsevien talojen kukkia ja puutarhoja, joista monet ovat vuokrattavissa lomien aikana.

    Yhdistelmä useita kokemuksia, voit löytää upeita rantoja, joilla on valkoista hiekkaa ja kristallinkirkasta vettä, saaria ja yhteisöjä, ihailla Ria Formosan luontoa ja sen eläimistöä ja kasvistoa, gastronomiaa ja saaren ja alueen erikoisruokia. Opit lisää kalastustekniikoista, tavoista ja perinteistä tällä upealla veneretkellä Ria Formosan rannalla.

    ⚠️ Huomio ⚠️: Klo 15.45 alkava 3 saaren kiertue kestää auringonlaskuun asti, ja sen kesto on noin 4–5 tuntia vuodenajasta riippuen.

Sijainti

Aktiviteetin sijainti

  • LOB_ACTIVITIESLOB_ACTIVITIES
    • Faro
    • Faro, Faro, Portugal

Kohtaamis-/lunastuspaikka

  • PEOPLEPEOPLE
    • Cais T, Av. 5 de Outubro s/n, 8700-302 Olhão, Portugal | Please meet at the ODYSSEY Boat Tours stand. Look for the company name on the top of the stands/kiosk . We recommend arriving to the village 30/40 minutes before the start of the activity. Options for parking are available here: - Bela Olhão - Pingo Doce - Olhão, Marina - Avenida 5 de Outubro - Parking If you are already in the city, please come to the stand 15-20 minutes before the start time. Please try to arrive on time, as the group cannot wait more than 10 minutes.
    • Olhão, Faro, Portugal
  • PEOPLEPEOPLE
    • Meet at the Odyssey stand at Av. 5 de Outubro 2A, 8700-302 Olhão, Portugal.
    • Olhão, Faro, Portugal