Hotellit Alloza
Vertaa 68 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 70 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Alloza: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Alloza

Ciudad De Alcaniz

Parador De Alcañiz

De La Trucha Hotel

Monasterio El Olivar

Aparthotel Meseguer

Hotel Rural Rincón del Cierzo

Torre alta de Ram

Casa El Bailador

Hotel Castellote

Cabezo Buñuel

Hotel Santa Barbara

La Casona Casa Rural

Mirador de Alcañiz

Mirador del Maestrazgo
Kohteeseen Alloza tutustuminen
Alloza tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Alloza ja sen lähellä kuuluu:
- Valle de Incles
- Kristalliluolat
- Guadalupe
- Loma del Regadíon roomalainen huvila
- Calandan Buñuel-keskus
- Iglesia de Nuestra Señora de la Asunción de Castel de Cabra
- Ermita del Santo Sepulcro
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Alloza?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Alloza, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Alloza, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Huhtikuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 123 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 25 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 185 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 87 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 132 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Alloza on 528 cm.
Alloza: Hotellitiedot
Majoitukset | 68 |
|---|---|
Halvin hinta | 70 € |
Korkein hinta | 120 € |
Suositut hotellit | Ciudad De Alcaniz, Parador De Alcañiz, De La Trucha Hotel, Monasterio El Olivar, Aparthotel Meseguer, Hotel Rural Rincón del Cierzo, Torre alta de Ram, Casa El Bailador, Hotel Castellote, Cabezo Buñuel, Hotel Santa Barbara, La Casona Casa Rural, Mirador de Alcañiz, Mirador del Maestrazgo, Balneario de Ariño |


