Hotellit Alpe Vago
Vertaa 2 665 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 65 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Alpe Vago: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Alpe Vago

Hotel Reine Victoria

Languard

Schloss Hotel & Spa Pontresina

Hotel Arte

Hotel Laudinella

Hotel Nolda

Hotel Waldhaus am See

Bernina Suites -2min walk to Bernina Exp

Hotel Corona

Curt di Clement Eco Mobility Hotel

Hotel Bernina

Hotel Steffani

All In One Hotel Inn Lodge

Badrutt's Palace Hotel

Art Boutique Hotel Monopol
Kohteeseen Alpe Vago tutustuminen
Alpe Vago tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Alpe Vago ja sen lähellä kuuluu:
- Berninasola
- Diavolezzan näköalapaikka
- Diavolezzan hiihtokeskus
- Carosello 3000 -vuoristopuisto
- Livignon laskettelualue
- Alp Grümin näköalapaikka
- Valtellinan hiihtoalue
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Alpe Vago?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Alpe Vago, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Alpe Vago, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on -2 °C ja öisin -15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 171 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 11 °C päivisin ja -7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 356 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 14 °C ja öisin 1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 404 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 5 °C ja -14 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 334 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Alpe Vago on 1265 cm.
Alpe Vago: Hotellitiedot
Majoitukset | 2 665 |
---|---|
Halvin hinta | 65 € |
Korkein hinta | 285 € |
Suositut hotellit | Hotel Reine Victoria, Languard, Schloss Hotel & Spa Pontresina, Hotel Arte, Hotel Laudinella, Hotel Nolda, Hotel Waldhaus am See, Bernina Suites -2min walk to Bernina Exp, Hotel Corona, Curt di Clement Eco Mobility Hotel, Hotel Bernina, Hotel Steffani, All In One Hotel Inn Lodge, Badrutt's Palace Hotel, Art Boutique Hotel Monopol |