Villa Acanto on upea asuinpaikka, joka on kokonaan uusittu. Se on muutettu tyylikäkseksi maalaistaloksi, joka on vain muutaman minuutin päässä merestä suolaisen veden uima-altaan vesihieronnalla. Kalustettu tyylillä ja kaikilla hyödyllisillä palveluilla, jotka tekevät lomastasi ainutlaatuisen, ja sitä ympäröi 2000 neliömetriä nurmikkoa oliivipuilla solarium suihku pukuhuone grilli oma pysäköintialue
Kuvaus huvilasta
Täydellinen paikka lomalle Sisiliassa, rentouttavalle ja miellyttävälle lomalle meren, kulttuurin ja hyvän ruuan välillä. Rauha ja maaseudun kauneus luovuttamatta lämpimästä ja vieraanvaraisesta ilmapiiristä ja mukavuudesta. Kiviseinät, suuret lasiaukot, joista on näkymä uima-altaalle, puisen katon ja mezzanine-alueen viehätys, LED-valaistus ja tyylikkäät kalusteet luovat ainutlaatuisen kokemuksen, jossa muinaisen autenttisuus sekoittuu taitavasti modernisuuteen ja mukavuuteen joitain yksityiskohtia.
ulkona
Voit nauttia suuresta ja ylellisestä puutarhasta, jossa on koristekasveja, 2 000 m2 oliivipuiden varjostamaa nurmikkoa, iso suolavesiallas (12 x 6 m) sekä osa matalasta uima-altaasta (50 cm) pienemmissä (4 x 4 m) poreallas, solarium, ulkosuihku, pukuhuone, grillipaikka, oma pysäköintialue. Kaikki mitä tarvitset tehdäksesi vierailustasi rakenteessamme ainutlaatuisen ja mukavan.
sisusta
Se koostuu n. 3 kahden hengen huonetta ja n. 1 kahden hengen huone mezzanine-varustetussa keittiössä olohuoneessa kaksi vuodesohvaa, kolme kylpyhuonetta (yksi ulkoinen) pesula ja ilmainen wifi.
sijainti
Villa Acanto Relais Country House sijaitsee strategisesti lähellä A29-moottoritien poistumista Partinicoon vain muutaman minuutin päässä lähellä olevista ja kauniista Trappeto-, Balestrate- ja Castellammare del Golfo -rannoista.
Se on 30 km: n päässä Palermosta, 21 km: n päässä Monrealesta. Länsi-Sisilian himoitut kohteet, kuten San Vito Lo Capo, Castellammare del Golfo, Baglio di Scopello, Erice, Trapani, Zingaro luonnonsuojelualue, Marsala, Stagnone Saline luonnonsuojelualue, Segesta, Selinunte, ovat saavutettavissa vajaan yksi tunti autolla. Palermon Falcone-Borsellino (PMO) -lentokenttä, lähin lentokenttä, on vain 15 minuutin päässä. Trapani Vincenzo Florion lentokenttä (TPS), jonne pääsee helposti A29-moottoritien kautta, on noin 50 km: n päässä.
Muita korostettavia asioita
Nauti rentouttavasta oleskelustasi: aperitiivit ja illalliset ulkona, Sisilian maaseudun viehätys, virkistävä pulahdus uima-altaassa aurinkoa pelatessaan, poreallan ilo. Liukumäet ja keinut puussa pienimmille. Täydellinen lapsiperheille.