Metro Plaza Hotel

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Metro Plaza Hotel valokuvagalleria

Näkymä majoituspaikasta
Majoituspaikan julkisivu illalla/yöllä
Aamiaishuone
Vastaanotto
Tanssisali

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
711 N Main St, Los Angeles, CA, 90012
  • Place, Olvera Street
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Walt Disney Concert Hall
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Dodger-stadion
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Los Angeles, Kalifornia (LAX-Los Angelesin kansainvälinen lentoasema)
    ‪20 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-huone, 1 suuri parisänky

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(96 arvostelua)
  • 33 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-huone, 2 keskisuurta parisänkyä

7,2 kautta 10
Hyvä
(93 arvostelua)
  • 33 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Metro Plaza Hotel

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee kohteen Dodger-stadion lähellä
Valet-pysäköinti, kokoustila ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ilmaiset sanomalehdet, kiertoajelu-/lippupalvelu ja televisio yleisissä tiloissa.
Metro Plaza Hotel tarjoaa 80 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen sanomalehti. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Metro Plaza Hotel on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Olvera Street. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja valet-pysäköinnin (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Valet-pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja kokoustila
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Crypto.com Arena ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Downtown Los Angeles, Convention Center
Metro Plaza Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Metro Plaza Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös tallelokeron vastaanotossa, pankkiautomaatin/pankkipalvelut ja television yleisissä tiloissa. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä valet-pysäköinti (USD 5 per per yö; sisältää saapumis- ja poistumisoikeuden)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pankkiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoustila

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • 4 kerrosta
  • Hyttysverkot
  • Merkityt tupakointialueet
  • Tanssisali

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi

Muuta

  • Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 10.0 USD:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 5.0 USD:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Valet-pysäköinti: 5 USD per yö (ilman kulkurajoituksia)
  • Vauvansänky: 5.0 USD per yö
  • Lisävuode: 10.0 USD per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Varauksesta tulee olla vastuussa vähintään 18-vuotias aikuinen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Metro Plaza
Metro Plaza
Metro Plaza Hotel
Metro Plaza Hotel Los Angeles
Metro Plaza Los Angeles
Metro Plaza Hotel Hotel
Metro Plaza Hotel Los Angeles
Metro Plaza Hotel Hotel Los Angeles

Metro Plaza Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 384 kautta 1014 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 328 kautta 1014 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 178 kautta 1014 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 70 kautta 1014 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 54 kautta 1014 arvostelua

7,8/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

70’s style, some animals and confusions at MPH

I chose the Metro Hotel Plaza because it’s so close to the Unity Station, and luckily this was also true. Unfortunately there wasn’t many other positives about the hotel. Rooms were on the larger side but rather dated. Mine had no ceiling light or wall sockets outside of a bathroom. You could clearly hear that some animal, larger than cockroach, was partying either in or on the walls. Bathroom was clean but rather dated. Employees were always polite but many of them in LA fashion mainly understood Spanish or some other non-native language. There was no services (known before) but neither had the imminent environment, so do not leave on the evening to buy something from the shops as there is not one worth while going in near areas. I usually leave rather positive reviews so this was a strange one for me. I think I would not personally book room again from MPH.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

6/10 OK

Sagar

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Near to the Union Station.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

YUTAKA

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
I always use this hotel because it's conveniently located near Union Station. It's also close to the bus stop for those early arrivals at Dodger Stadium.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Tony, Lancaster

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is the perfect catalyst if going to Airport next day, going to Dodgers game, Chinatown, Union Station, Little Tokyo. It will serve you well, it has everything to give you a cozy stay.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

4/10 Huono

Rebekkah

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Picture of property is not what you get.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

NAOMI

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
ユニオンステーションから徒歩5分で立地は最高です。 ただ日本人御用達宿のようになっており、ドジャースの試合がある日は特にユニフォームを着た日本人がフロント前に沢山いて、凄い日本語が飛びかってます。。なので、フロントスタッフも日本人に慣れています^^: 朝食はなしで、フロント前にコーヒーサービスがあります。各エレベーター前にウォーターサーバーがあるので、コンビニで大量の水を買って帰る必要もなく、お湯も出る為、カップラーメンを持参して夜食に食べました。 部屋も清潔にされており広いので大きなスーツケースも広げられます。 目の前にオルベラストリートがあり、そこで食べたメキシカン料理が美味しかった! 個人的に一番良いのは、ユニオンステーションからメトロに乗らず徒歩圏内というのが最高に良かった。
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel is in bad neighborhood. Security concerns. Cleanliness concerns. Parking as cheap.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Seiji

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
ゴージャスさはない。ユニオンステーションに近く交通の便がいい。10時頃徒歩で帰りました。大通り沿いで車も多く走っており大丈夫と信じていました。 オラベル?通りが近く(隣接)にあり、安価なメキシコ料理店で何度も食事をしました。徒歩2分のところ に多分著名なディップするサンドイッチ屋さんがあります。中華街は朝通ってみると他の都市と違って活気がない。(朝食の店を見つけられなかった) 従業員は  管理職らしき人は丁寧な接客でプロ意識がある。フロントは4人と出会ったが2人花丸 2人舐めた態度のバイト  ルームクリーニングの人 愛想がよく優しい
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Chie

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
二回目の利用です。 設備の古さは否めませんが、ユニオンステーションから近いので便利だし、価格
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Philippe

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Real clean !

By far, the cleanest hotel in this price range we saw in California! A bit noisy because of the highway but nice hotel. No fridge. Great location and safe and unexpensive parking.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Masahiko

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
チェックインの時にパスポートの確認のみで施設や安全について説明は無かった。 施設は清潔で、冷たい飲料水と淹れたてのコーヒーが用意されており有り難かった。 ユニオンステーションに近くアムトラック、地下鉄にも乗りやすい。空港へのFlyawayやドジャースタジアムへのドジャーエクスプレス乗り場にも徒歩10分以内の近さでとても便利。ホテル周辺にはLAの他地域と同じように浮浪者が多く見られるので注意が必要。
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Suguru

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Connie

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Older but staff was great.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Paul

Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

aurelio

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Pleasant stay but cockroach on last nite is bummer

Hotel stay was really good for what we needed. Went to dodger game and with the Union Station being across the street, it was perfect! Shuttle bus takes you to game and brings you back. Again, for our stay it was perfect. Area is in Chinatown, got some cool hole in the wall spots! My only issue was that a cockroach (our last night, about to shut off the lights to head to bed) went flying around our room at 11:54pm. Had to use ice bucket to trap it after trying a handful of times. Called maintenance in to get it out, I wanted to make sure that we documented this unfortunate incident. My partner, step son and I had a hard time sleeping after this. Other than this incident, we had a pleasant stay. I was told to reach out to hotels.com by the front desk of this hotel, which I'm going to do here after this review.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Cary

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Masaki

Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Anthony

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

6/10 OK

Gus

Lo único que me gustó fue la ubicación, cerca de la unión station, no realizaron la limpieza de la habitación un día
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Tsukasa

Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

MAHIRO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
ベットがいい
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Ana Gabriela

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy cercas las tiendas y el estadio de los Dodgers, muy acojedor y muy cuidado
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Daisy Tule

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

4/10 Huono

Dark

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Located conveniently across the street from a gas station featuring gas for $7.99 a gallon and a guy dancing for seven hours with two pairs of pants around his ankles, our room gave us frightening views of abandoned construction materials and a nasty black ring around the bottom of the tub. The coffee was actually decent tho, which was surprising.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025