Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja ympäri vuorokauden auki oleva business center. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen itsepalveluaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on poreallas, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja business center.
Ashmore Inn and Suites tarjoaa 124 huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Siivous on saatavilla päivittäin.
Käytössäsi on ulkouima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus.
Ashmore Inn and Suites on saanut hyvää palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Huneke Park (puisto). Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ulkouima-allas.
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja ympäri vuorokauden auki oleva business center
Majoituspaikan alueella on tarjolla ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali
Asiakkaat pitävät erittäin paljon majoituspaikan huoneiden siisteydestä ja yleisestä mukavuudesta
Sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Texas Tech University (yliopisto) ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Buddy Holly Center (museo)
Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta
Ashmore Inn and Suites tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan, porealtaan ja ympäri vuorokauden auki olevan kuntokeskuksen. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja sekä Wi-Fi että kiinteä internetyhteys on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Ympäri vuorokauden auki oleva business center ja kokoushuoneita ovat asiakkaiden käytössä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Ashmore Inn and Suites tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, piknikalueen ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen itsepalveluaamiainen joka päivä klo 6.00–9.00.
Puhutut kielet
Englanti ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia
Ruoka ja juoma
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin klo 6.00–9.00
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Tekemistä
Poreallas
Ulkouima-allas
Ympäri vuorokauden avoinna oleva kuntosali
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Mikroaaltouuni huoneessa
Pyykinpesutilat
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Myyntiautomaatti
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
162 neliömetriä kokoustilaa
Kokoushuoneita
Tietokonepiste
Ympäri vuorokauden avoinna oleva business center
Ulkotilat
Piknikalue
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 3.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Jos haluat huoneen pohjakerroksesta, ota yhteyttä hotelliin.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 35 USD per lemmikki per yö, ja lisäksi veloitetaan 250 USD:n suuruinen takuumaksu per yöpyminen
Vain koirat sallitaan
Korkeintaan 2 lemmikkiä
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 18 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikkitakuumaksu: 250 USD per yöpyminen
Lemmikit: 35 USD per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Korkeintaan 18 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Ashmore Inn
Ashmore Inn Lubbock
Ashmore Lubbock
Ashmore Hotel Lubbock
Ashmore Inn and Suites Hotel
Ashmore Inn and Suites Lubbock
Ashmore Inn and Suites Hotel Lubbock
Ashmore Inn and Suites – arvostelut
Arvostelut
8,4
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 564 kautta 1088 arvostelua
10–Loistava
564
Arvosana 8 - Hyvä. 278 kautta 1088 arvostelua
8–Hyvä
278
Arvosana 6 - OK. 136 kautta 1088 arvostelua
6–OK
136
Arvosana 4 - Huono. 51 kautta 1088 arvostelua
4–Huono
51
Arvosana 2 - Hirveä. 59 kautta 1088 arvostelua
2–Hirveä
59
8,4/10
Siisteys
9,0/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
7,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Brandon
Liikematkailija
8.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Brandon
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
James
7.4.2025
James
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
TARONDA
7.4.2025
TARONDA
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Kelsy
7.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Highly recommend the Ashmore!
It’s always good at the ashmore!! The staff is ALWAYS SO amazing!! Austin is always smiling and ready to go the extra mile to make sure his guests are happy! The GM, Nicole (I think ) is always smiling and very accommodating!
Kelsy
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
6/10 OK
James
7.4.2025
James
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Lucila
Matkusti ryhmän kanssa
7.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Lucila
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Daniel
6.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Daniel
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Charlotte
Matkusti kumppanin kanssa
6.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
2nd time to stay there, it is quite and clean.
Charlotte
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Richard
6.4.2025
Richard
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
5.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
8/10 Hyvä
Cereeca
5.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cereeca
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Kelsy
4.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Staff is amazing!
It was good! I stay here often for work and every time I come the service is amazing!! Austin, who works the front desk is awesome! He always has a smile on his face. He’s extremely helpful and he definitely knows this hotel inside and out, which makes things a lot easier. He definitely goes the extra mile to make sure that his job is done w perfection!
Kelsy
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
patricia
4.4.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
patricia
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Cory
4.4.2025
Cory
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
8/10 Hyvä
Sara
4.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice facility and the price is fantastic
Sara
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Robin
4.4.2025
Robin
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Russell
Matkusti perheen kanssa
3.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Russell
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
4/10 Huono
Jane
3.4.2025
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jane
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Jeff
3.4.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Jeff
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
6/10 OK
Sabrina
Matkusti perheen kanssa
2.4.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Last minute trip to be with someone in the hospital. This place use to be my favorite. Great location but has really went downhill. Pool was absolutely disgusting. Musty smell throughout hotel. Unfortunately I'll probably stay somewhere else in the future.
Sabrina
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
6/10 OK
Derek
Matkusti perheen kanssa
1.4.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
Overnight stop-off
Our family were traveling lare and needed a place to stop off. There were six of us and needed room on a budget. This place provided that; however, the room did smell of smoke and our coffee Kerurig machine did not work. The pull out sofa didn't have any blankets nor pillows. We got in late and had we gotten in sooner, perhaps we could have received the services we needed. It provided a roof over our head and a place to sleep and for that I'm thankful.
Derek
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Travis
Liikematkailija
1.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice room, nice price.
A nice stay. Close to everything we were in Lubbock to do. Room was clean and quiet. Furniture had some damage to it but overall a pleasant room and stay.
Travis
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Amy
1.4.2025
Amy
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
6/10 OK
Sabrina
Matkusti perheen kanssa
31.3.2025
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was OK, comfy beds good ac but every seems dingy and not kept up. The outdoor pool was absolutely disgusting. It's sad because this use to be one of my favorite spots & I have a lot of good memories in the pool but I'm sad to say I probably won't be back.
Sabrina
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
2/10 Hirveä
Ezekiel
31.3.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Will never stay there again do not know who owns the property manager would not give her last name manager would not give any information. I was not willing to accommodate for the inconvenience which I was there terrible place. I will take further legal action if needed.