Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel
Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi ja joka sijaitsee 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Playa del Carmenin lauttaterminaali
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, kattoterassi ja concierge-palvelut. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha.
Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel tarjoaa 30 ilmastoitua huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on tallelokerot ja kattotuulettimet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Alle 4 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas.
Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Quinta-puistokatu. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja kattoterassin.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Playa del Carmenin lauttaterminaali ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Paseo del Carmenin ostoskeskus
Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, kattoterassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, concierge-palvelut ja juomavesiautomaatin.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Tekemistä
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Juomavesiautomaatti
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Ilmaisia uima-allascabañoita
Kattoterassi
Puutarha
Rantapyyhkeitä
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Muuta
2 rakennusta
4 kerrosta
Esittelyssä paikallisten taiteilijoiden töitä
Juomavesiautomaatin käyttöä suositellaan
Kattava kierrätyskäytäntö
Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
Rakennettu vuonna 2010
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Muuta
Ilmastointi
Kattotuuletin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
Turvalokero
Vettä säästävät WC-istuimet
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 15.00–22.30
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.30 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Alle 9-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 9-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 15.00–22.30. Klo 22.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Uima-allasta voi käyttää klo 10.00–21.00.
Korkeintaan 9 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel ei tarjoile alkoholia.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Kaan
Hotel Posada Sian Kaan
Hotel Posada Sian Kaan Playa del Carmen
Hotel Sian Kaan
Posada Sian Kaan
Posada Sian Kaan Playa del Carmen
Sian Hotel
Sian Kaan Hotel
Hotel Posada Sian Ka'An Riviera Maya/Playa Del Carmen, Mexico
Hotel Posada Sian Kaan Hotel
Hotel Posada Sian Kaan By Xperience
Hotel Posada Sian Kaan Playa del Carmen
Hotel Posada Sian Kaan Hotel Playa del Carmen
Posada Sian Kaan Playa del Carmen - Wellness Oriented Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 391 kautta 673 arvostelua
10–Loistava
391
Arvosana 8 - Hyvä. 243 kautta 673 arvostelua
8–Hyvä
243
Arvosana 6 - OK. 29 kautta 673 arvostelua
6–OK
29
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 673 arvostelua
4–Huono
7
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 673 arvostelua
2–Hirveä
3
9,4/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,4/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
29.12.2014
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Hyvä sijainti, ei suurempia mukavuuksia
Palvelu oli varsin miellyttävää, siivous toimi päivittäin. Sängyt olivat kovat ja äänieristys huono, muuten ei valittamista. Sijainti hyvä, joskin kävelykadun ja läheisten ravintoloiden meteli kantautui huoneeseen varsin hyvin, samoin viereisen rakennustyömaan meteli.
Pienistä puutteista huolimatta hyvää vastinetta hinnalle.
Tarkistettu asiakas
10/10 Loistava
HS
20.3.2013
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
HS
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
4.10.2012
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Timo
29.4.2012
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rannan ja palvelujen lähellä
Hotelli oli siisti ja kaikki tarpeellinen löytyi. Aamiainen oli hieman vaatimaton, mutta vaihteleva. Voimme suositella hyvää keskitason hotellia etsivälle. Piha-alue oli myös siisti ja hyvin hoidettu.
Timo
6/10 OK
Tiffany
Matkusti perheen kanssa
30.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The mattress was very hard, much like sleeping on the floor. Staff was nice.
Tiffany
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
JESUS
26.10.2025
Hyvää: Siisteys
Personal muy amable
JESUS
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Jeff
Matkusti perheen kanssa
19.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel has a classic appearance, and considering how near it is to 5th Avenue it was remarkably quiet (not silent, but not loud either). Room was clean and comfortable, the staff very kind. Cool oceanic water feature in the courtyard, and a nice small pool (we didn't have time to enjoy it ourselves). Close to lots of dining options, and s half block from 5th Ave. If we were going to spend more time in Playa del Carmen, we would definitely choose this hotel.
Jeff
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
10/10 Loistava
Erika
8.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
El hotel esta bien ubicado y muy bonito. Siempre limpio y muy amable la chica de la recepción. Me gusto la idea del colocar agua y poder rellenar la jarra. 10/10
Erika
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Irma, mission
1.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Irma
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Ana, México
Matkusti kumppanin kanssa
24.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy bonito lugar, muy tranquilo apesar de estar tan cerca de la quinta avenida. Se descansa bien
Ana
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
ROSAURA GABRIELA VAZQUEZ
Matkusti kumppanin kanssa
30.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lugar increible!
ROSAURA GABRIELA VAZQUEZ
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Sherie
10.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
See my earlier review. I love this hotel so much that I returned 5 days after checkout to finish the rest of my trip here. The best things are the beautiful courtyard/pool area and the great staff, especially the wonderful housekeeper who kept my room shining and clean. I wish I could remember her name. I'll be back!
Sherie
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Tim
Matkusti perheen kanssa
8.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great small hotel. Clean and quiet property close to the beach and many restaurants.
Excellent Staff.
Tim
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Sherie
28.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location is perfect, half block to one block from sea, beach, ferry, bus station. Garden is lovely, and the pool is cool and relaxing. Little cenote with turtles in the courtyard. Staff is the absolute best. Very helpful and friendly. Super clean, too.
Sherie
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Ivan
Matkusti perheen kanssa, Liikematkailija
22.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ivan
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Corné
Matkusti kumppanin kanssa
20.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Een prachtige locatie dichtbij het strand en de grote toeristische straat. Kamers zijn schoon en worden goed schoongemaakt! Wij hadden weinig last van overlast buiten een paar avonden de buren. Verder prima! Aardig personeel!
Echt een aanrader!
Corné
Yöpyi 12 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Carol, Minneapolis
2.4.2025
Carol
Yöpyi 9 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Cynthia
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
30.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent staff and service.
Cynthia
Yöpyi 9 yötä maaliskuussa 2025
8/10 Hyvä
Michele
Matkusti kumppanin kanssa
22.3.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We stayed at this hotel for 4 nights. The plusses: great location, lovely property, remarkably quiet, good air conditioning, very nice shower, clean room, in room safe, friendly / helpful staff.
Minus-just one. My GOODNESS the bed was hard!!
Half a block walk to the beach, same to the pedestrian street full of shops, restaurants and street performers.
Bonus, one evening we got back and found a large family of raccoons who may have lived in the cenote on the grounds. Very cool.
Michele
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
holly, Roberts Creek
26.2.2025
holly
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
4/10 Huono
Joanne
16.2.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
It was a good location close to 5th Ave in Playa del Carmen. No beach, rooftop has 1 small table and 2 chairs and absolutely no shade. Room was clean. Now the downsides, bed was hard as a rock, noise from next door where you could hear every word said! Bathrooms need an upgrade badly. Television set on Spanish only. Also outside by the small pool which I saw no one use, there were only 2 beach chairs. So after 1 night we contacted Expedia and they were very accommodating and we were able to move to another place the next day.
Joanne
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2025
10/10 Loistava
Bita
5.2.2025
Bita
Yöpyi 14 yötä tammikuussa 2025
6/10 OK
Qian
Matkusti pienten lasten kanssa
28.1.2025
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Nice location, steps away from shoppings, restaurants, ADO terminal, ferry... The courtyard is lush with tropical plants. Rooftop offers unbeatable view of the ocean. Room could use some update though - toilet doesn't flush well; no bedside socket which is very inconvenient
Qian
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Jose
28.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Jose
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Barbara, Miami Lakes
Matkusti perheen kanssa
10.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This boutique hotel is half a block from the beach and half a block from Quinta Avenida which is a lively walkable street, full of shops and restaurants. The street is pedestrian only and it has a lot of action.
In the hotel we received an excellent service from Nellye and Lizzy at the reception. They were very helpful to us.
We highly recommend this hotel.