Hotellit Promong

Vertaa 38 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 3 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Promong: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Promong

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Promong
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Promong hotellit

Promong on hyvä vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, tämä lähistöllä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sopivia vaihtoehtoja.

  • 3 hotellia kohteessa Wiradesa

Kohteeseen Promong tutustuminen

Promong tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Promong ja sen lähellä kuuluu:

  • Alun Alun Kota Pemalangin puisto
  • Widurin ranta
  • Widuri Water Park
  • Pekalonganin yliopisto
  • Mochtarin stadion
  • Batik-museo
  • Pekalonganin suuri moskeija

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Promong?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Promong, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Syyskuu ja lokakuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Promong, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä elokuu ja heinäkuu. Tammikuu ja helmikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1501 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 706 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 197 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 32 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1010 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Promong on 3415 cm.

Promong: Hotellitiedot

Majoitukset
38
Halvin hinta
3 €
Korkein hinta
41 €
Suositut hotellit
OYO 93645 Akasia Budget, Parkside Mandarin Hotel Pekalongan, Hotel Dafam Pekalongan, Aston Pekalongan Syariah Hotel & Conference Center, Hotel Namira Syariah Pekalongan, Hotel Marlin Pekalongan by Dafam Hotels, OYO 3934 Hotel Istana, Hotel O Wahidin Guesthouse, Hotel O Pacar Guesthouse, Hotel O Wulan Homestay 2 Syariah, Hotel O Adinda Kost, Howard Johnson by Wyndham Pekalongan Indonesia, Hotel O Wisma Subur Syariah, Hotel O Wisma Gading Syariah, Khas Pekalongan