Hotellit Puksa-ri
Vertaa 73 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 35 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Puksa-ri: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Puksa-ri

Shilla Stay Cheonan Asan Samsung Display City

ON City Hotel

Sono Belle Cheonan

The Cheil Hotel Onyang

Onyang Hot Spring Hotel

Ramada Encore by Wyndham CheonAn

Sejong City Osong Hotel

Osong H Hotel Sejong City

Hotel Laglas Asan

THE SKY HOTEL

SureStay Plus Hotel By Best Western Asan

Aank Ryokan Yosuriguri Hotel

ANNK HOTEL CHEONAN SEONGJEONG

ON Smart Hotel

Pyeongtaek Stay Hotel
Kohteeseen Puksa-ri tutustuminen
Puksa-ri tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Puksa-ri ja sen lähellä kuuluu:
- Woo Jeong Hillsin golfkenttä
- Tedinin vesipuisto
- Asan Spavisin vesipuisto
- Korean itsenäisyyshalli
- Yeonginsanin luonnonmetsä
- Paradise Spa Dogo
- Pinnacle Landin teemapuisto
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Puksa-ri, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Cheongju (CJJ-Cheongjun kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Puksa-ri?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Puksa-ri, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Puksa-ri, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 108 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 28 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 320 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 17 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 766 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 157 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Puksa-ri on 1351 cm.
Puksa-ri: Hotellitiedot
Majoitukset | 73 |
---|---|
Halvin hinta | 35 € |
Korkein hinta | 75 € |
Suositut hotellit | Shilla Stay Cheonan Asan Samsung Display City, ON City Hotel, Sono Belle Cheonan, The Cheil Hotel Onyang, Onyang Hot Spring Hotel, Ramada Encore by Wyndham CheonAn, Sejong City Osong Hotel, Osong H Hotel Sejong City, Hotel Laglas Asan, THE SKY HOTEL, SureStay Plus Hotel By Best Western Asan, Aank Ryokan Yosuriguri Hotel, ANNK HOTEL CHEONAN SEONGJEONG, ON Smart Hotel, Pyeongtaek Stay Hotel |