Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Le Cupole valokuvagalleria

Kahden hengen classic-huone | Ylelliset vuodevaatteet, minibaari, työpöytä, äänieristys
Ulkopuoli
Ulkopuoli
Kahden hengen classic-huone | Parveke
Kahden hengen classic-huone | Yksityinen keittonurkkaus | Jääkaappi, kahvin-/teenkeitin, vedenkeitin, syöttötuoli

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Viale Vaticano 84, Rome, RM, 165
  • Place, Vatikaanin museot
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Pietarinkirkko
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Sikstuksen kappeli
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen classic-huone

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(9 arvostelua)
  • 14 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Le Cupole

Affittacamere, jonka tarjontaan kuuluu kahvila ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Vatikaanin museot
Tämän savuttoman affittacameren palveluihin kuuluu kahvila, limusiinipalvelu ja express-uloskirjautuminen. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen.
Le Cupole tarjoaa 3 huonetta, joissa on minibaari ja ilmainen pullovesi. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Käytössäsi on jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on LCD-televisio. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Le Cupole sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Vatikaanin museot. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kahvilan ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan kahvilassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät matkatavarasäilytys ja limusiini- tai town car -palvelu
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Vatikaanin museot ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sikstuksen kappeli
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi
Majoituspaikasta löytyy kahvila. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ovat saatavilla lisämaksusta. Le Cupole, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös limusiini- / town car -palvelun, express-uloskirjautumisen ja hissin.

Tämä affittacamere on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) klo 6.00–5.30 pyynnöstä
  • Limusiini- / town car -palvelu

Ruoka ja juoma

  • Kahvila

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Syöttötuoli
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys

Asiakaspalvelut

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • 10 sisäänkäynnille johtavaa askelmaa
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Hissi

Muuta

  • 3 rakennusta
  • 5 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1960
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 26–tuumainen LCD-televisio

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 72 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Jos saavut sisäänkirjautumisaikojen ulkopuolella, ota etukäteen yhteyttä hotelliin ja sovi aikaisesta/myöhäisestä saapumisesta.

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 6.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 60 EUR per huone yhteen suuntaan

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata syöttötuolin
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Le Cupole tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 72 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT058091B442BY5VBT
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Le Cupole ei tarjoile alkoholia.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Residenza Le Cupole
Residenza Le Cupole Condo Rome
Residenza Le Cupole Rome
Cupole Condo
Cupole Rome
Le Cupole Rome
Le Cupole Affittacamere
Le Cupole Affittacamere Rome

Arvostelut

Le Cupole – arvostelut

8,6

Loistava

9,0/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 71 kautta 143 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 51 kautta 143 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 11 kautta 143 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 143 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 143 arvostelua

Arvostelut

8/10 Hyvä

Sérgio Aparecido

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

CLAUDIO

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Na medida certa

Dentro do esperado em razão de ter lido as avaliações de outros hospedes em vários sites. Praticamente tudo que falaram de negativo pode ser verdade, dependendo da perspectiva e do que se espera. Para o nosso grupo de 3 casais foi a hospedagem na exata medida da nossa necessidade. Tivemos um apartamente com 3 quartos só para nós. Podíamos entrar e sair a hora que quiséssemos e preparar nossa própria alimentação, uma vez que a cozinha dispunha de equipamentos para alimentos pré-prontos. Havia o básico para café da manhã que complementamos com produtos comprados nos supermercados vizinhos a edificação. Assim podiamos almoçar e jantar ali quando não queríamos fazê-lo em restaurantes. A única coisa que se deve ter em mente nesse caso é que o check in tem que ser agendado, o que pode complicar um pouco. Há também uma escadaria de uns 80 degraus entre a estação de metrô CIPRO e a rua do hotel. Mas para viajantes como nós que fizemos mais de 2000km de trem e metro carregando malas, subir as escadas foi mais uma aventura. Quem não quiser enfrentar muitos degraus, deve vir de transfer ou taxi, a partir do aeroporto ou da estação de trem. Pode ainda parar na estação OTAVIANNO e dali pegar um outro meio de transporte até o portão da hospedagem. O proprietário esteve o tempo todo disponível por whatsapp. Foi simpático e providenciou tudo que pedimos, insclusive um transfer para o aeroporto com preço abaixo dos carros de aplicativo e foi pontualíssimo.
Essa é a escadaria. Muito bonita para fotos, mas carregar malas na subida não é fácil
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Ross

Matkusti kumppanin kanssa
No full time staff on site, but the owner provided excellent service through internet.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

6/10 OK

Mohamad hosein

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
There was no one in reception, breakfast was just some old cake and old apple.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Amelia

Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Charito

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing B&B. Nicole is easy to talk to and she responds fast to our texts. I highly recommend this place and it is at the back of vatican which is GREAT!! Thank you Nicole!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Maria Glenda

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Doreen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quiet comfy affordable and cute and steps to Vatic

Cute and cozy. Amazing quiet location for visiting Vatican with restaurants and shops nearby. Bed very comfortable and clean nice bathroom. Breakfast limited but adequate. Initial entry a little confusing but after calling owner got in. Good value for the money.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Ludivina

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

6/10 OK

Joy

Location was good but the breakfast was not. We got there on the 6 till 8and the foods on in the kitchen was still the items when we got there, but we do get 2 bottles of water, 2 juices and 1 small carton of milk in our fridge every day.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Bren

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room itself was nice. I had to schedule a precise time for arrival in order to gain access. While traveling, this is often difficult. I did schedule a time and the agent arrived 30+ minutes after our scheduled time. After a very long day of travel, it was disappointing to sit on my luggage curbside for over 30 minutes awaiting access to my room
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Toni

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Livia helped us with things and booked a taxi for us to leave at 4am! as our flight was changed by whizz air! Lovely personal touches from her like fresh cake and pastries in the kitchen, apples, fresh milk and juice in the mini fridges and bottled water! We thoroughly enjoyed our stay.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Robert

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We were very pleased, especially with the convenience of this location. It was less than a 5 min. walk to the Vatican Museum and another 10 min. walk from there to St. Peter's Square. It was also conveniently located to the Cipro Metro station and bus stop. So if you are interested in using public transportation to get around Rome, this is a great location. This is a B&B, so expect to be sharing common areas with others. We had a 1BR w/ a private bath and access to kitchen facilities. The in-room refrigerator was stocked with some items and replenished during our stay. The unit was clean and comfortable. If we ever get the opportunity to return to Rome, we will seriously consider staying here again.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Mathew, Beaumont

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Enzo Jacob

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Søren

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Alice

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Struttura completa di servizi, pulita, personale totalmente disponibile, fornita di mezzi e attaccata ai Musei Vaticani, esperienza ottima
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Marie-Hélène, Sherbrooke

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great room and location.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Jonathan

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy atentos el que me atendió, te entregan el dormitorio con bebida por persona, auto servicio de café, muy recomendado
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

6/10 OK

Aiden

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Sol

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excelente ubicación y servicio

Pensamos que era un hotel con recepción, sería importante que eso lo recalcaran. Eso no opaca que es gente buena, el hotel es súper cómodo, hay un desayuno con autoservicio y la ubicación es óptima tanto pra visitar la ciudad como para hacer cambio de aeropuertos.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Jennifer

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great Hospitality! I genuinely felt at home. It was very convenient to stay at this location due to the Piazza San Pietro, Vatican Museum and Cafeterias being at a walking distance. I would definitely recommend staying at this beautiful and affordable place.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Christina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Fantastic location, nice room

Great location right next to Vatican City walls, the host was friendly and super helpful providing fantastic arrival instructions and much made checking in straightforward. The room was clean and had everything you would need, the breakfast and food in the kitchen lovely touch. It is in slight need of a refresh but I would still stay here again
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

4/10 Huono

Helen

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Was clean and tidy and close to metro however before you book they should tell you its actually a apartment turned into 3 seperate rooms so the noise from other apartments in tge facinity can be pretty load at times high heels on marble I understand this is out of the owners hands but some warning would be good. Also the owner wasnt there on on our arrival,we did get plenty of notice and instructions on how to check in. However i found it unprofessional to not have someone to greet guests There was a young lady on the desk but she seemed not to know much about the property. Also maybe a mention of the 81 step climb to get to the place from the metro this may not be suitable for someone with mobility issues luckily we found a different route cutting out the stairs
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

6/10 OK

Jürgen

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Frühstück war erwartungsgemäß weniger als wenig. Essen musste man auf dem Zimmer. Das Bad war mit provisorischen Verkleidungen ausgestattet. Die Klimaanlage tropfte das Zimmer nass. Nachfrage nach einem Stadtplan von Rom abschlägig.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024