Motelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Tämän motellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, business center ja pyykinpesutilat. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen mukaan otettava aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, ilmaiset sanomalehdet ja tallelokero vastaanotossa. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Super 8 by Wyndham Shelby tarjoaa 59 ilmastoitua huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja syvä kylpyamme.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluu työpöydät; paikallis- ja kaukopuhelut ovat ilmaisia (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä motellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Super 8 by Wyndham Shelby sijaitsee lähellä kohdetta Don Gibson Theater. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen mukaan otettava aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti ja pysäköinti matkailuautoille, busseille ja rekoille
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja business center
Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Moss Lake ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Don Gibson Theater
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Asiakkaiden käytössä on business center paikan päällä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Super 8 by Wyndham Shelby tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, myyntiautomaatin ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä motelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mukaan otettava aamiainen joka päivä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä ilmainen pysäköinti matkailuautoille, busseille ja kuorma-autoille
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Ilmainen mukaan otettava aamiainen saatavilla päivittäin
Tekemistä
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Lisävuode (lisämaksusta)
Mikroaaltouuni huoneessa
Pyykinpesutilat
Ulkouima-allas
Vauvansänky (lisämaksusta)
Mukavuudet
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Myyntiautomaatti
Pankkiautomaatti
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Business center
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
32–tuumainen taulutelevisio ja premium-kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Jääkaappi
Mikroaaltouuni
Muuta
Ilmaiset kaukopuhelut
Ilmaiset paikallispuhelut
Ilmastointi
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
Työpöytä
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 20 USD per lemmikki per yö
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 2 lemmikkiä
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 10.0 USD:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Vauvansänky on saatavilla 10.0 USD:n suuruista maksua vastaan per yö.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Takuumaksu: 50.00 USD per majoitustila per yöpyminen
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 20 USD per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Vauvansänky: 10.0 USD per yö
Lisävuode: 10.0 USD per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Kasvomaskit ovat pakollisia majoituspaikassa asiakkaille, jotka eivät ole saaneet COVID-19-rokotusta
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Super 8 Nc Motel Shelby
Super 8 Shelby Nc
Super 8 Shelby Nc Motel
Super 8 Wyndham Shelby Motel
Super 8 Wyndham Shelby
Super 8 by Wyndham Shelby Motel
Super 8 by Wyndham Shelby Shelby
Super 8 by Wyndham Shelby Motel Shelby
Arvostelut
Super 8 by Wyndham Shelby – arvostelut
5,4
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
5,4/10
Siisteys
6,2/10
Henkilökunta ja palvelu
4,6/10
Palvelut/mukavuudet
5,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
4,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 61 kautta 395 arvostelua
10–Loistava
61
Arvosana 8 - Hyvä. 62 kautta 395 arvostelua
8–Hyvä
62
Arvosana 6 - OK. 80 kautta 395 arvostelua
6–OK
80
Arvosana 4 - Huono. 77 kautta 395 arvostelua
4–Huono
77
Arvosana 2 - Hirveä. 115 kautta 395 arvostelua
2–Hirveä
115
Arvostelut
2/10 Hirveä
Julius
12.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rip off
Bed was too firm.
Julius
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
2/10 Hirveä
Esther
Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
5.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Junk car 2 doors DOWN FROM US JAMMED WITH CLOTHES AND JUNK NO SMOKE DETECTOR BIG GAP UNDER DOOR AIR CONDITIONER BROKE UP BUT IT WORKED ABOUT half fridge.didn't work no place to hang cloths nothing like the pictures trashie people staying there. Filthy inside and out
Esther
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
Daniel
Matkusti kumppanin kanssa
30.7.2025
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Was basic rooms was below average
Daniel
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
2/10 Hirveä
Patricia
25.7.2025
Patricia
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
4/10 Huono
Tamika
30.6.2025
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Dirty and Smelly
The room was small there was a hole in the drapes and the comforter on the bed. The dressers floors phone and walls were dirty with dried drops of paint on floor. No extra towels and room was humid with a stuffy and musty smell when we first walked in. I would not stay here again.
Tamika
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
2/10 Hirveä
Celeste
26.6.2025
Celeste
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
2/10 Hirveä
Rashell
Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
23.6.2025
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The rooms are FILTHY! Plaster falling off the walls, TV but did not work and was so dirty I don’t know if you could see the screen if it did work. holes stains and hair on the sheets. No smoke detector, molded curtains and shower stall complete with other people’s hair. The room smelled pretty funky. DO NOT BOOK HERE!!!
Rashell
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
2/10 Hirveä
Thomas
Matkusti perheen kanssa
25.5.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The bed had bed bugs that ate me up. Worst hotel
Thomas
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
2/10 Hirveä
Luther
9.5.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
No towels or trash cans room was not clean slept in my car
Luther
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
4/10 Huono
Brenda
2.5.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room was dirty, with candy wrappers behind the nightstand. There was a six-inch spider web stretched across one corner of the window. The towels were very thin. The bed cover had two holes in it. Breakfast was only cold cereal and coffee or juice. No hot water for tea. The man at the front desk was borderline rude. I will not return to this motel!
Brenda
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Davaughn
27.4.2025
Davaughn
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
2/10 Hirveä
Saadat
Matkusti ryhmän kanssa
16.4.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stinky and dirty rooms, bathroom room lock broken, no breakfast while it was included,
Saadat
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Davaughn
10.4.2025
Davaughn
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
2/10 Hirveä
Zach
Liikematkailija
10.4.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I booked a reservation from Expedia and they took my money without checking me in it’s already been a week and still haven’t received my refund I went in and the manager told me to call Expedia Expedia calls them and they tell them to call back in the morning cause manager isn’t there so moral of the story they stole. My money without even intending getting it back
Zach
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Rebecca
Matkusti perheen kanssa
25.3.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This property was horrible. There was no smoke detector in my room. When asked they said " its a nonsmoking room" the celing was leaking on the bed, when mentioned they said"we can move your bed over" the 2 tvs did not work. The phone that was pluged in to call office did not work. It was very dirty/dusty and i found 2 cigarette butts behind the nightstand when i checked to plug phone in I would not recommended this motel to anyone.
Rebecca
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
2/10 Hirveä
Terrence, Mojave
Liikematkailija
23.3.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
There was a golden corrals right across the street from the hotel that was one of the best experience….. That hotel was filled with roaches It was not clean It was NOT safe NOT TAKE YOUR Family
Terrence
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
6/10 OK
B
Matkusti lemmikkien kanssa
17.3.2025
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Old,worn,dated.No water from cold side of sink. Breakfast bar pretty lame.coffee and cornflakes. Lots of litter all around the property. Desk people not too friendly. It served my purpose of a place to lay my head.
B
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Franklin
13.3.2025
Franklin
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
2/10 Hirveä
Tarkistettu asiakas
17.2.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Horrible
We couldn’t stay all night, it was filthy and smelled of smoke. The paint was falling from the ceiling and curtains wouldn’t close. The bedding had a hole burned from smoking. The wallpaper was peeling from the walls and the stains on the carpet looked like blood. Horrible place.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
10/10 Loistava
Ashanti
Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
17.2.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Pretty nice
Ashanti
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
2/10 Hirveä
Shoshoni
Matkusti perheen kanssa
9.2.2025
Do NOT stay here.
Our reservation was not available so we had to get a king size room with one bed. The pipes under the sink were broken completely so the entire floor was soak and wet our entire stay, there was only a sheet and the topper on the bed. No blanket. Television did not work, half the lights don’t work. We stayed because everywhere else was full so we had to maneuver with just the bathroom light and kept our shoes on the entire time from the floor being soaked. I was supposed to pay $174 for 2 nights they charged me $210 for a horrible room.
Shoshoni
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025
6/10 OK
JONATHAN
13.9.2024
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
JONATHAN
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Naomi, Fayetteville
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
4.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat