Hotellit Shinjo-son
Vertaa 108 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Shinjo-son: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Shinjo-son

Yonago Universal Hotel

Mercure Tottori Daisen Resort & Spa

Green Rich Hotel Yonago Ekimae

Hotel Route-Inn Yonago

Toyoko Inn Yonago Ekimae

ANA Crowne Plaza Yonago by IHG

Smile Hotel Yonago

Bayside Square Kaike Hotel

Daisen Midorisou

YONAGO CITYGARDENS HOTEL

HOTEL FRONTIER YONAGO

Yugetsu

Hotel Alpha-One Yonago

Yonago Washington Hotel Plaza

Kaike Grand Hotel Tensui
Kohteen Shinjo-son hotellit
Shinjo-son on hyvä vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, tämä lähistöllä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.
- 12 hotellia kohteessa Maniwa
Kohteeseen Shinjo-son tutustuminen
Shinjo-son tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Shinjo-son ja sen lähellä kuuluu:
- Daisen-Okin kansallispuisto
- Hiruzen Bear Valley -hiihtokeskus
- Hiruzen Kogenin huvipuisto
- Yubara Onsen
- Hiruzen Jersey Land Ikusei -tila
- Okudaisenin hiihtoalue
- Daigo-kirsikankukat
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Shinjo-son, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Yonago (YGJ). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Shinjo-son?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Shinjo-son, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Shinjo-son, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja syyskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas marraskuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 348 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 25 °C päivisin ja 8 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 542 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 917 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 21 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 374 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Shinjo-son on 2181 cm.
Shinjo-son: Hotellitiedot
Majoitukset | 108 |
|---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 185 € |
Suositut hotellit | Yonago Universal Hotel , Mercure Tottori Daisen Resort & Spa, Green Rich Hotel Yonago Ekimae, Hotel Route-Inn Yonago, Toyoko Inn Yonago Ekimae, ANA Crowne Plaza Yonago by IHG, Smile Hotel Yonago, Bayside Square Kaike Hotel, Daisen Midorisou, YONAGO CITYGARDENS HOTEL, HOTEL FRONTIER YONAGO, Yugetsu, Hotel Alpha-One Yonago, Yonago Washington Hotel Plaza, Kaike Grand Hotel Tensui |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Seki lomamatkat
- Niseko lomamatkat
- Gifu lomamatkat
- Nikko lomamatkat
- Tosu lomamatkat
- Ome lomamatkat
- Taiji lomamatkat
- Keisen lomamatkat
- Naha lomamatkat
- Ine lomamatkat
- Tara lomamatkat
- Narita lomamatkat
- Yufu lomamatkat
- Fukushima lomamatkat
- Saga lomamatkat
- Nasu lomamatkat
- Suzuka lomamatkat
- Oma lomamatkat
- Sado lomamatkat
- Nagano lomamatkat
- Hita lomamatkat
- Ishigaki lomamatkat

