Hotellit Songjuk-kol
Vertaa 35 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 38 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Songjuk-kol: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Songjuk-kol

Anook Hotel and Spa Daejeon Yuseong

Mitasuya Ryokan Hotel by Anook Gongju

Anook Hotel Sejong

Anook Ryokan Hotel Daejeon Yuseong

Lotte Buyeo Resort

Courtyard By Marriott Sejong

Mitasuya Ryokan Hotel by Anook Daejeon Yuseong

Best Western Plus Hotel Sejong

The City Hotel

Lagobaum Hotel

Hotel Gongju

Cave Ryokan Hotel Anook Daejeon Yuseong

Buyeo Park Art Villas

hotel gyeryong

Hotel INK
Kohteeseen Songjuk-kol tutustuminen
Songjuk-kol tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Songjuk-kol ja sen lähellä kuuluu:
- Gongjun kansallinen museo
- Gongsanseongin linnoitus
- Baekjen kulttuurimaa
- Buyeon kansallinen museo
- Gyeryongsanin kansallispuisto
- Donghaksa
- Geumgangin metsä
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Songjuk-kol?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Songjuk-kol, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Songjuk-kol, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 100 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 27 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 281 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 17 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 654 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 139 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Songjuk-kol on 1174 cm.
Songjuk-kol: Hotellitiedot
Majoitukset | 35 |
|---|---|
Halvin hinta | 38 € |
Korkein hinta | 128 € |
Suositut hotellit | Anook Hotel and Spa Daejeon Yuseong, Mitasuya Ryokan Hotel by Anook Gongju , Anook Hotel Sejong, Anook Ryokan Hotel Daejeon Yuseong, Lotte Buyeo Resort, Courtyard By Marriott Sejong, Mitasuya Ryokan Hotel by Anook Daejeon Yuseong, Best Western Plus Hotel Sejong, The City Hotel, Lagobaum Hotel, Hotel Gongju, Cave Ryokan Hotel Anook Daejeon Yuseong, Buyeo Park Art Villas, hotel gyeryong, Hotel INK |
