Hotellit Sprengisandur
Vertaa 282 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 128 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Sprengisandur: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sprengisandur

Hotel Akureyri

Mývatn - Berjaya Iceland Hotels

Centrum Hotel

Akureyri - Berjaya Iceland Hotels

Hotel Halond

Fosshotel Myvatn

Hotel Kea by Keahotels

K16 apartments

Sel Hotel Mývatn

Hotel Natur

Hotel Godafoss

Hotel Kjarnalundur

Hafnarstræti Hostel

Hotel Norðurland

Fosshotel Husavik
Kohteen Sprengisandur hotellit
Sprengisandur on hyvä vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, nämä lähistöllä sijaitsevat kaupungit saattavat tarjota sopivia vaihtoehtoja.
- 2 hotellia kohteessa Ásahreppur
- 4 hotellia kohteessa Akrahreppur
- 15 hotellia kohteessa Hrunamannahreppur
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sprengisandur?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Sprengisandur, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sprengisandur, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä joulukuu ja tammikuu. Syyskuu ja tammikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas kesäkuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on -3 °C ja öisin -9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 519 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 8 °C päivisin ja -6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 317 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 10 °C ja öisin 1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 389 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 1 °C ja -10 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 424 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Sprengisandur on 1649 cm.
Sprengisandur: Hotellitiedot
Majoitukset | 282 |
---|---|
Halvin hinta | 128 € |
Korkein hinta | 327 € |
Suositut hotellit | Hotel Akureyri, Mývatn - Berjaya Iceland Hotels, Centrum Hotel, Akureyri - Berjaya Iceland Hotels, Hotel Halond, Fosshotel Myvatn, Hotel Kea by Keahotels, K16 apartments, Sel Hotel Mývatn, Hotel Natur , Hotel Godafoss, Hotel Kjarnalundur, Hafnarstræti Hostel, Hotel Norðurland, Fosshotel Husavik |