Kymmenen sekuntia sen jÀlkeen, kun olet mennyt hytin etuovesta ja katsellut katedraalin katosta lattiaikkunaan, tiedÀt miksi me kutsumme sitÀ purppurahmeÀÀn. Rakastamme JimmyÀ, mutta se ei ole hÀnestÀ. Se on upea nÀkymÀ Appalakkien vuorten yli, hyvin Virginiaan, herÀttÀen 'purppuran vuorien majesteettisuutta'. TÀssÀ tilavassa ylellisessÀ hirsimökissÀ on 3 mh, 2 5 kylpyÀ ja parvi. Sijaitsee Boonen ja Blowing Rockin vÀlillÀ vain 1. 7 km: n pÀÀssÀ Blue Ridge ParkwayltÀ. PÀÀasiallista oleskelutilaa esittelee ikkunoiden seinÀ ja paljaat palkit, joita korostaa kulmakivitakka kaasulokilla. Taulutelevisio, parketit, mukavat kalusteet, joissa runsaasti istuimia. Mukavuuksiin kuuluu vaihtovirta, kaapeli, laajakaista internet .. TÀysin varusteltu keittiökeittiö, ruokapöydÀn istuimet 8. Helppo pÀÀsy suurelle kannelle lisÀ ruokasalilla, kaasulÀpÀn ja kylpytynnyrillÀ. Master-sviitti sijaitsee tÀllÀ tasolla tv: llÀ, kylpyhuoneella ja kannella. Parvella on 2 erillistÀ vuodetta, nahkasohva, lukukaukalo ja upeat nÀkymÀt. Alakerrassa on nahkasisusteilla varustettu den, TV videolla, 2 makuuhuonetta queen-vuoteilla, jaettu kylpyhuone, pesutupa, katettu kansi, josta on upeat nÀkymÀt.
(TalvikÀvijÀt: 4 pyörÀvetoa tai ketjuja suositellaan erittÀin hyvin)
KÀtevÀ sijainti tarjoaa jokaiselle jotakin. Jotkut parhaimmista pÀivÀretkeilyistÀ Blue Ridge -vuorilla ovat 15 minuutin sisÀllÀ. Retki upeisiin nÀkymiin tai vesiputouksiin, joissa on uimareikiÀ. KestÀvyysmatkailijoille hytti on 1/2 mailin pÀÀssÀ Mountain-Sea Trail -kadulta. PyörÀilijöille Blue Ridge Parkway on 1. 7 mailin pÀÀssÀ, mutta on myös monia maastopyörÀilyreittejÀ. Koskenlasku on saatavilla lÀhistöllÀ.
Talo sijaitsee maaseudun umpikujassa, pÀÀllystetyllÀ kadulla, jolla on hyvin vÀhÀn liikennettÀ ja joka on hieno, turvallinen ympÀristö lapsille ja lemmikkielÀimille. Olet maaseutuvuorilla, mutta silti on vain kaunis 15 minuutin ajomatka Blue Ridge Parkway -kadulla viehÀttÀvÀÀn Blowing Rock -kylÀÀn. SieltÀ löydÀt hienoja ruokia ja upeita ostosmahdollisuuksia. Tai voit mieluummin vilkkaan korkeakoulukaupungin Boonen, myös vain 15 minuutin pÀÀssÀ. TÀÀltÀ löydÀt yöelÀmÀÀ ja mielenkiintoisia, ainutlaatuisia ravintoloita ja kauppoja. Talvikuukausina suositellaan nelipyörÀisiÀ tai rengasketjuja.