Hotellit Duvendiek
Vertaa 6 600 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 78 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Duvendiek: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Duvendiek

Wyndham Stralsund HanseDom

Hotel IV Jahreszeiten Zingst

IntercityHotel Stralsund

Aedenlife Hotel & Resort Rügen

Urlaub auf dem Rügener Land Abseits der Touristengebiete

Erholung Abseits der Touristengebiete Rügens

Captain Pahlen Ferienanlage

Modern vacation home with garden & terrace, 300m to the beach, free WLAN

Soibelmanns Hotel Rügen

Gemütlich und Günstig Nach Rügen. Cosy and Affortable

Strandhotel Zingst

Schloss Schlemmin

Vienna House by Wyndham Baltic Stralsund

Apartment 4 mit Großem Balkon
Kohteen Duvendiek hotellit
Duvendiek on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, tämä lähistöllä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sopivia vaihtoehtoja.
- 24 hotellia kohteessa Niepars
Kohteeseen Duvendiek tutustuminen
Duvendiek tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Duvendiek ja sen lähellä kuuluu:
- HanseDom Stralsund (teemapuisto)
- Deutsches Meeresmuseum
- Stralsundin satama
- Ozeaneum (merimuseo)
- Stralsund Stadthafen
- Barhoftin ranta
- Barthin satama
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Duvendiek?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Duvendiek, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Duvendiek, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 7 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 130 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 19 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 169 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 22 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 237 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 166 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Duvendiek on 702 cm.
Duvendiek: Hotellitiedot
Majoitukset | 6 600 |
---|---|
Halvin hinta | 78 € |
Korkein hinta | 245 € |
Suositut hotellit | Wyndham Stralsund HanseDom, Hotel IV Jahreszeiten Zingst, IntercityHotel Stralsund, Aedenlife Hotel & Resort Rügen, Urlaub auf dem Rügener Land Abseits der Touristengebiete, Erholung Abseits der Touristengebiete Rügens, Captain Pahlen Ferienanlage, Modern vacation home with garden & terrace, 300m to the beach, free WLAN, Soibelmanns Hotel Rügen, Gemütlich und Günstig Nach Rügen. Cosy and Affortable, Strandhotel Zingst, Schloss Schlemmin, Vienna House by Wyndham Baltic Stralsund, Apartment 4 mit Großem Balkon, Viihtyisä asunto värillisellä savikipsillä, metsä-hiljainen sivusto |