Tämän hotellin palveluihin kuuluu kiertoajelu-/lippupalvelu, puutarha ja tallelokero vastaanotossa. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti.
Hotel Los Arcos Holbox tarjoaa 30 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja kattotuulettimet. Huoneessa on parveke tai terassi. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla päivittäin.
Hotel Los Arcos Holbox sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Holboxin ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee vain 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Holboxin ranta ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Punta Coco
Hotel Los Arcos Holbox tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä välimerellinen hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 0 kilometrin etäisyydellä
Pysäköinti kadulla saatavilla
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Perheystävällinen
Lasten pelejä
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Tallelokero vastaanottotiskillä
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Puutarha
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ei hissiä
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
1 rakennus
2 kerrosta
Hyttysverkot
Merkityt tupakointialueet
Rakennettu vuonna 1988
Välimeren alueen arkkitehtuuri
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
32–tuumainen televisio ja kaapelikanavat
Muuta
Ilmastointi
Kattotuuletin
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 0.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–23.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Hotel Los Arcos Holbox ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 11 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 35.19 MXN per henkilö per yö
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 16 vuoden ikäisille asiakkaille
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ikkunakalterit
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–23.00. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
Yksi korkeintaan 11 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel los Arcos Holbox
los Arcos Holbox
OYO Los Arcos Holbox
Hotel Los Arcos Holbox Hotel
Hotel Los Arcos Holbox Isla Holbox
Hotel Los Arcos Holbox Hotel Isla Holbox
Hotel Los Arcos Holbox – arvostelut
Arvostelut
7,2
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 67 kautta 307 arvostelua
10–Loistava
67
Arvosana 8 - Hyvä. 109 kautta 307 arvostelua
8–Hyvä
109
Arvosana 6 - OK. 78 kautta 307 arvostelua
6–OK
78
Arvosana 4 - Huono. 22 kautta 307 arvostelua
4–Huono
22
Arvosana 2 - Hirveä. 31 kautta 307 arvostelua
2–Hirveä
31
7,2/10
Siisteys
7,4/10
Henkilökunta ja palvelu
5,8/10
Palvelut/mukavuudet
6,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
ARTURO
5.3.2023
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus
Location great, service was very good. Room was small and the beds were very old and not comfortable
ARTURO
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Rosario
20.8.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Close to everything. Clean.
I didn’t like that it was close to a bar, we were traveling with kids. The night we stayed there it was very noisy at night. But I don’t know if every night it’s like that. Good place to stay for young people, not families.
Rosario
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Karola
3.1.2023
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I booked this for someone else and we knew it was going to be very basic but once there it was so depressing I had to move this person somewhere else. The toilet wasn’t working properly and the back room faced an alley full of trash.
Karola
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
HARUT
26.12.2023
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
Very little water coming into unit
HARUT
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Christian
6.9.2022
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
extremly old and dirty, have a huge problem with water, you can`t take a shower, can`t use the toilett, can`t wash your teeth.
Christian
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Jonna
8.3.2016
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Lähellä kaikkea
Perussiisti hotelli ihan keskustassa, lyhyt matka niin rannalle kuin muihin palveluihin. Musiikki soi varsin myöhään öisin, mutta kuuluu todennäiköisesti kaikkiin keskustan hotelleihin yhtälailla. Ilmastointi ja hyttysverkot ikkunoissa. Siivoavat huoneet päivittäin vaikka ei pyytäisi.
Jonna
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Jesus
18.1.2025
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Muy céntrico lugar, pero deberían de invertirle más o hacerle una renovación al hotel, la TV no sirve, el agua se va por horas, lo demás todo bien
Jesus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Sairi
7.1.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Realmente todo es terrible, sucio, viejo, no conocen las escobas ahí, jajaja no sabíamos si reír o llorar
Sairi
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Aurora
1.1.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Regular!! No internet! No jabón para bañar!! Sin contactos de luz el cuarto
Aurora
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Armando Arturo
12.8.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lo único rescatable que tiene rescatable es la ubicación frente al parque y el sitio de taxis
El hotel no es nada como lo describen y se aprecia en las fotos. Llegamos el día 3 de Agosto 2024, recepción nada agradable ya ni hablemos de los cuartos, Camas muy incómodas, el baño muy maltratado y aspecto sucio al igual que las camas. El olor parecía que estábamos sobre la fosa séptica. además que sin agua y no se comentó nada en recepción. Tuvimos que cambiarnos de hotel pues ibamos en familia , eramos 8 personas y afortunadamente hubo disponibilidad en otro hotel se llama Mistroz-Mayan, la atención super bien.
Ahora bien regresando al hotel los Arcos, le dijimos al de recepción nuestra opinión y pues como era de esperarse su reacción fue de indiferencia, y no hizo por la hacer aunque sea una devolución ni darnos alguna opción de regresar una parte de lo que pagamos, aunque no es gravoso pero bueno, por $200 pesos más desde un inicio hubiesemos elegido el 2do hotel.
Armando Arturo
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
victor
5.7.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pésimos servicio, personal mal encarado
victor
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
ADRIANA
14.10.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Esta en la parte central del pueblo. Es cómodo y accesible
ADRIANA
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
RICARDO Nuñez
12.11.2022
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Buen hotel considerando relación precio - ubicación ya que está situado en el mero corazón de holbox con la playa a pocos metros y rodeado de muchos lugares de interés
RICARDO Nuñez
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Melissa
6.9.2022
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Viejo y feo
Melissa
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
erendira
16.8.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
me gustó la ubicación, la tranquilidad y lo seguro del lugar.
lo único seria la poca recepción del internet.
erendira
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Cesar
12.8.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Súper amables, súper limpio súper bonito. Repito sin pensarlo la próxima ve que regrese
Cesar
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Karina
2.8.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
En general me agrado mucho este hotel ya que esta muy céntrico y es de fácil acceso para los restaurantes, tiendas y playa de Holbox, lo recomiendo amplia mente ya que si buscas un hotel con lo necesario este es el adecuado.
Karina
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
CLAUDIA GARAY
30.7.2022
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pésima
CLAUDIA GARAY
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Jose Abraham
21.7.2022
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hotel sucio y en mal estado
El hotel está muy sucio, fotos engañosas en la aplicación, no lo recomiendo, camas en muy mal estado viejas, sabanas sucias, almohadas sucias, con cucarachas rondando por la cama, baño viejo y sucio, sin conrtina, el agua se estanca en el suelo del retrete, mal olor en general en todo el hotel, no lo recomiendo nada
Jose Abraham
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Pedro
27.6.2022
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Cambio de colchones
Los colchones ya están sumidos y gastados...
Pedro
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
2/10 Hirveä
Ma azucena
8.6.2022
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Está demasiado deteriorado, la limpieza es pésima solo la ubicación es lo único satisfactorio.
Ma azucena
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
4/10 Huono
Joey
17.5.2022
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It does not have wifi. And the staff was not at the desk when we got there. So we’re we’re just standing there for at least 10 mins waiting with all our things to be attended to.
Joey
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Nebi
2.5.2022
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location is excellent . Right in the central park . I didnt hear any noise once in room but just step outside and you are in the middle of everything and just 2 streets away from beach. The beach is more nicer the further north you go , keep that in mind . If u want great street food and central location to parties , this is it . Also only short walk to the ferry
Nebi
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Anahi
2.5.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La mejor ubicación en holbox la habitación cómoda y con lo indispensable cama buena baño con agua caliente todo en buenas condiciones excelente precio sin duda regresaré
Anahi
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2022
Tarkistettu arvostelu
4/10 Huono
ERIKA AIDETH TENORIO
24.1.2022
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Falta mucha limpieza, poca atención del personal el hotel es accesible a pie.