Hotellit Lobersberg

Vertaa 797 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 53 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Lobersberg: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Lobersberg

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Lobersberg
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Lobersberg hotellit

Lobersberg on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, nämä lähistöllä sijaitsevat kaupungit saattavat tarjota sopivia vaihtoehtoja.

  • 32 hotellia kohteessa Rangersdorf
  • 4 hotellia kohteessa Winklern
  • 10 hotellia kohteessa Tressdorf

Kohteeseen Lobersberg tutustuminen

Lobersberg tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Lobersberg ja sen lähellä kuuluu:

  • Alpe-Adria-Trail
  • Tristacher-järvi
  • Hauptplatz Lienz
  • Raggaschlucht
  • Mölltalerin jäätikkö
  • Molltali
  • Emberger Almin hiihtokeskus

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Lobersberg?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Lobersberg, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Lobersberg, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Elokuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 5 °C ja öisin -7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 349 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 19 °C päivisin ja 1 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 704 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 21 °C ja öisin 7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 747 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 11 °C ja -6 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 612 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Lobersberg on 2412 cm.

Lobersberg: Hotellitiedot

Majoitukset
797
Halvin hinta
53 €
Korkein hinta
259 €
Suositut hotellit
harry's home Lienz hotel & apartments, Grandhotel Lienz, Hotel Sonne, Hotel Kaiservilla, Vergeiner's Hotel Traube, Gradonna Mountain Resort Châlets & Hotel, Hotel Berghof, Hotel Mölltalerhof, Nationalpark Lodge Grossglockner, Dolomitengolf Suites, Gemütliches Ferienhaus mit Direktem Blick auf Maria-luggau und die Berge, Der Dolomitenhof , Tillga Glück, Chalets & Glamping Nassfeld by ALPS RESORTS, 3 campspace with shower, toilet and electricity. in the winter no shower.