Hotellit Pokkol
Vertaa 189 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 28 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Pokkol: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Pokkol

Stanford Hotel & Resort Tongyeong

J Square Hotel

New Grand Hotel

Jinju Raon Stay in Perla

Samsung Hotel Geoje

Daisy Hotel

Browndot Samcheonpo

Tongyeong Anchovy tourist Hotel

Brown Dot Hotel Jinju Chungmugong

New Raon Stay

Arte Resort Spa & Pool Villa

Fortuna Hotel

Golden Business Hotel

Club ES Tongyeong Resort

2day Hotel
Kohteeseen Pokkol tutustuminen
Pokkol tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Pokkol ja sen lähellä kuuluu:
- Tongyeong Jungangin markkinat
- Dongpirangin seinämaalauskylä
- Pohangin matkustajaterminaali
- Yi Sun-Sinin puisto
- Hallyeo Waterway Observation Cable Car
- Skyline Luge Tongyeongin näköalapaikka
- Hallyeohaesangin kansallispuisto
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Pokkol, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Jinju (HIN-Sacheon). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Pokkol?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Pokkol, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Pokkol, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 166 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 10 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 463 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 759 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Pokkol on 1567 cm.
Pokkol: Hotellitiedot
Majoitukset | 189 |
|---|---|
Halvin hinta | 28 € |
Korkein hinta | 101 € |
Suositut hotellit | Stanford Hotel & Resort Tongyeong, J Square Hotel, New Grand Hotel, Jinju Raon Stay in Perla, Samsung Hotel Geoje, Daisy Hotel, Browndot Samcheonpo, Tongyeong Anchovy tourist Hotel, Brown Dot Hotel Jinju Chungmugong, New Raon Stay, Arte Resort Spa & Pool Villa, Fortuna Hotel, Golden Business Hotel, Club ES Tongyeong Resort, 2day Hotel |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Nei Pori – Porealtaalla varustetut hotellit
- Naantali City Apartments
- Leppävaara – hotellit
- Huvilat Nakkila
- Huvilat Mänttä-Vilppula
- Creta Palm Hotel
- Porto Montenegro – lähellä sijaitsevat hotellit
- Mökit Pajala
- Orihuela Costa – hotellit
- Muumimaailma – lähellä sijaitsevat hotellit
- Liperi Majoitus
- Katajanokka – Hotellit joissa ravintola
- Palma de Mallorca – 3 tähden hotellit
- Yuo-myeon Majoitus
- Amsterdam Majoitus
