Hotellit Tasek
Vertaa 551 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 21 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Tasek: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Tasek

AC Hotels by Marriott Ipoh

M Boutique Hotel

WEIL Hotel

M Roof Hotel & Residences

Travelodge Ipoh

The Banjaran Hotsprings Retreat

1969 Ipoh Garden

Bedrock Hotel

IPOH Sunway Onsen Suites by uBook

Ipoh Santorini Hideaway Hotel Inspired

De ParkView Hotel

1969 DKelly Hotel

Sayong Resort

Hotel Excelsior

Hotel Seri Malaysia Ipoh
Kohteeseen Tasek tutustuminen
Tasek tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Tasek ja sen lähellä kuuluu:
- Kinta City -ostoskeskus
- Perak Stadium (stadion)
- Ipoh Parade
- Royal Perakin golfkerho
- Royal Ipoh Club
- Concubine Lane
- Mydin-ostoskeskus
Kun järjestät lomaa kohteeseen Tasek, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Ipoh (IPH-Sultan Azlan Shah). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Tasek?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Tasek, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Tasek, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas kesäkuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 725 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 761 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 620 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1181 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Tasek on 3287 cm.
Tasek: Hotellitiedot
Majoitukset | 551 |
|---|---|
Halvin hinta | 21 € |
Korkein hinta | 445 € |
Suositut hotellit | AC Hotels by Marriott Ipoh, M Boutique Hotel, WEIL Hotel, M Roof Hotel & Residences, Travelodge Ipoh, The Banjaran Hotsprings Retreat, 1969 Ipoh Garden, Bedrock Hotel, IPOH Sunway Onsen Suites by uBook, Ipoh Santorini Hideaway Hotel Inspired, De ParkView Hotel, 1969 DKelly Hotel , Sayong Resort, Hotel Excelsior, Hotel Seri Malaysia Ipoh |

