Antico Panada

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Antico Panada valokuvagalleria

Ilmainen päivittäinen mannermainen aamiainen
Majoituspaikan sisäänkäynti
Tallelokero huoneessa, pimennysverhot, äänieristys, vuodevaatteet
Vastaanotto
18–senttinen LCD-televisio, jossa digitaalikanavat

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Baari
  • Huonepalvelu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle degli Specchieri 646, Venice, VE, 30124
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen basilika
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Dogen palatsi
    ‪3 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Neljän hengen huone

7,0 kautta 10
Hyvä
(17 arvostelua)
  • 23 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

7,2 kautta 10
Hyvä
(23 arvostelua)
  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen standard-huone

7,4 kautta 10
Hyvä
(9 arvostelua)
  • 11 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone

7,4 kautta 10
Hyvä
(79 arvostelua)
  • 17 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen standard-huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(19 arvostelua)
  • 23 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Antico Panada

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen mannermainen aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on express-sisäänkirjautuminen, portteri/kantaja ja tallelokero vastaanotossa.
Antico Panada tarjoaa 50 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. 18-senttinen LCD-televisio, digitaalikanavat. Huoneissa on osittain avoimet kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet. Turndown-palvelu joka ilta. Siivouspalvelu saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Antico Panada on saanut hyvää palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Pyhän Markuksen tori ja Pyhän Markuksen basilika
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Antico Panada tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kielitaitoisen henkilökunnan, express-sisäänkirjautumisen ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina).

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Laukunkantaja
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Turndown-palvelu

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • 5 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Osittain avoin kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • 18–senttinen LCD-televisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • LED-valaistus
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Turvalokero
  • Ympäristöystävälliset hygieniatuotteet
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 100.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 2.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.20 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 3.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lisävuode: 100.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Kansallisten/paikallisten lakien mukaisesti ilmastointi voi olla rajoitettu tiettyihin tunteihin lokakuun 15. päivä lähtien aina huhtikuun 15. päivään asti.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Antico Panada
Antico Panada Hotel
Antico Panada Hotel Venice
Antico Panada Venice
Panada
Antico Panada Hotel
Antico Panada Venice
Antico Panada Hotel Venice

Antico Panada – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 285 kautta 1071 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 305 kautta 1071 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 220 kautta 1071 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 125 kautta 1071 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 136 kautta 1071 arvostelua

7,4/10

Siisteys

7,2/10

Henkilökunta ja palvelu

6,6/10

Palvelut/mukavuudet

6,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Sari

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good location, friendly staff.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2026

8/10 Hyvä

Daniela

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
In the middle of the town, near to walk to all places.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

SOHRAB

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Hyvät ja huonot puolet

Ulkoa kuului sisälle asti. Oli vanhanaikainen teema. Ohuet peitot. Hyvä sijainti!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Marisa

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Boutique-hotelli Venetsian sydämessä

Luettuamme aiempia arvosteluja tästä hotellista (niitä ei niin ylistäviä), olimme aika jännittyneitä hotelliin saapuessa. Meidän kokemuksemme osoittautui kuitenkin todella hyväksi. Huoneemme sijaitsi ylimmässä kerroksessa (5.krs). Huoneeseen ei kuulunut meteliä alhaalta vilkkailta kaduilta. Ilmastointi oli todella tehokas ja sänky sekä tyynyt olivat oikein hyvät. Aamiainen oli ok hotellin hintatasoon nähden ja itse hotelli mukavan boutiquemainen. Sijainti tällä hotellilla on täydellinen; kun astut ovesta ulos, olet suoraan Venetsian ytimessä. Ikkunastamme nimittäin saattoi nähdä San Marcon aukion.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

6/10 OK

Misa

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

6/10 OK

Pekka

Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

Vaikea kulku, muistutti labyrinttiä

Hotelli muodostuu kahdesta rakennuksesta. Kulku talon sisällä hankalaa, erittäin kapeat käytävät, hissillä emme päässeet omaan rakennukseen ollenkaan, vaan portaita piti kiivetä ylös ja alas. Onneksi meillä oli vain käsimatkatavarat, isojen laukkujen kanssa olisi ollut hankalaa. Aamiaishuone huonemäärään nähden pieni, jatkuva tungos ja jonottaminen. Huoneessamme oli kyllä jääkaappi, mutta se oli piilotettu vaatekaappiin, missä ei ollut pistorasiaa lainkaan. Otin jääkaapin ulos kaapista huoneen puolelle ja kytkin johdon pistorasiaan kiinni, se toimi!!! Hinta-laatu suhde mielestäni kovin huono. Sijainti oli hyvä.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyvä sijainti. Töykeä vastaanotto. Todella ruuhkainen, vaatimaton aamupala, ahtaat aamiaistilat, ei mahtunut istumaan. Huone oli todella pieni ja tunkkainen, katon rajassa tummia läiskiä.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

8/10 Hyvä

Susanna

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Easy place to traveler and room was basic good. Little noisy and brekfass wasnt very good
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023

8/10 Hyvä

Gregory

Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Brenda Itzel

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
El personal muy amable, cuidan tus maletas después del check out, la decoración es muy linda y todo queda caminando muy cerca
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

10/10 Loistava

Anna, Brooklyn

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Joan Denise

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved the charming decor! Staff were great, breakfast was very good and our room was comfy. Most of all, the perfect location.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

6/10 OK

Caroline

Matkusti kumppanin kanssa
La chambre est conforme. Quelques signes de vétusteté mais ca passe. Ce qui en revanche ne passe pas c est l'odeur d'humidité dès qu on rentre dans l'hotel et surtout quand on prend le petit dejeuner.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

6/10 OK

Paula

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Muito caroete pra quem é alérgico e as duas camas de solteiro eram sofá cama. Super desconfortáveis.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

6/10 OK

KA YI

Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

8/10 Hyvä

Nicol

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Fabulous location and loved the historic building
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

6/10 OK

Robin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
La chambre n’étais pas situé dans l’hôtel mais à une minute de marche dans un autre bâtiment. La chambre était plus petite qu’elle ne paraissait en photo. Le petit déjeuner était moyen mais suffisant. En revanche très bien situé, à 2 pas de la place St Marc.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2026

8/10 Hyvä

Marc

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Geen opmerkingen
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

2/10 Hirveä

Jose

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bed had a lot of bed bugs. Front desk switched our room twice and both rooms had bed bugs. Also, Hotel smells horrible.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Luis

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The hotel is small and ild but really cozy. Breakfast is simple but good. Location is just perfect, 200m away from St Marcos square. The people in the reception is very kind and helpful.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

6/10 OK

Joice

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys
O Hotel é antigo e tem muito carpete, mas o que incomoda demais é o cheiro na recepção, é muito ruimmm, não sabiamos distinguiu se era cheiro de esgoto ou gás. O funcionário que nos recebeu no check-in, foi pouco empático, não sei seu nome, mas usava vários anéis nos dedos e tinha o cabelo comprido, talvez estivesse assim pelo cheiro que é horrivel, mas fica concentrado mais na entrada e recepção e chega até o local do café, no quarto esse cheiro não existia.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

Sergei

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Greatest location! Great spacious rooms. Well equipped kitchenette! Clean, quiet, and more!
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025

8/10 Hyvä

Brigitte

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Schönes Ambiente!
Zweibettzimmer
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2026