Hotel San Gallo

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel San Gallo valokuvagalleria

Aamiaishuone
Kahden hengen exclusive-huone, 1 keskisuuri parisänky, kaupunkinäköala, torni | 1 makuuhuone, allergiatestatut vuodevaatteet, untuvapeitot
Concierge-tiski
Perushuone, 1 parisänky, näköala pihalle, torni | Näkymä sisäpihalle
Vastaanotto

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi
  • Baari
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1093/A San Marco (Campo San Gallo), Venice, VE, 30124
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen basilika
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Canal Grande
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪48 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen comfort-huone, 1 parisänky, kaupunkinäköala, lisärakennuksessa

  • 13 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky

Yhden hengen comfort-huone, kaupunkinäköala, torni

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 10 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky

Kahden hengen exclusive-huone, 1 keskisuuri parisänky, kaupunkinäköala, torni

  • 16 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huone, useita sänkyjä, kaupunkinäköala, torni

  • 23 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 yhden hengen sänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Perushuone, 1 parisänky, puolikerroksessa

  • 11 m²
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky

Premium-huone, 1 makuuhuone, torni

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 18 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Kahden hengen tavanomainen huone (yksi tai kaksi sänkyä), 1 makuuhuone, puolikerroksessa

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Perushuone, 1 parisänky, näköala pihalle, torni

  • 13 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Romantic Double or Twin Room, 1 Bedroom, Courtyard View, Tower

  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Superior Depandance

  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel San Gallo

Uusbarokkityylinen hotelli, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Tämän hotellin palveluihin kuuluu baari/aulabaari, kattoterassi ja kahvila. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, concierge-palvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto.
Hotel San Gallo tarjoaa 12 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Huoneessa on memory foam -patjallinen sänky, jossa on untuvapeitot. Tyynyvalikoima on saatavilla. 20-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Käytössäsi on jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja ja hammasharjat ja -tahna.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous päivittäin ja allergiatestatut vuodevaatteet on saatavilla pyynnöstä.

Hotel San Gallo on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, baari ja kahvila.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan kahvilassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Pyhän Markuksen tori ja Pyhän Markuksen basilika
Majoituspaikasta löytyy kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel San Gallo tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, kirjaston ja kielitaitoisen henkilökunnan. Hotelli tarjoaa concierge-palvelun ja hääpalvelun.

Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella; alennuksia saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Lastenhoitopalvelu huoneessa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Kattoterassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Kylpyhuoneen hätänaru
  • Visuaalinen palovaroitin
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • Merkityt tupakointialueet
  • Uusbarokkityylinen arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Allergiatestatut vuodevaatteet
  • Lakanat saatavilla
  • Memory foam -patja
  • Tyynyvalikoima
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 20–tuumainen taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettava tuuletin
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 2.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.20 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 3.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit ja käteisen.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042A1F95GFHEC
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Korkeintaan 2 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Kansallisten/paikallisten lakien mukaisesti ilmastointi voi olla rajoitettu tiettyihin tunteihin lokakuun 01. päivä lähtien aina huhtikuun 01. päivään asti.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Gallo
Hotel San Gallo
San Gallo
San Gallo Hotel
Hotel San Gallo Venice
San Gallo Venice
Hotel San Gallo Hotel
Hotel San Gallo Venice
Hotel San Gallo Hotel Venice

Hotel San Gallo – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 78 kautta 110 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 23 kautta 110 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 110 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 110 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 110 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Hei Man

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Really great stay. 24hr reception and everything was walkable distance. The building is quite aged, but the bathroom was renovated. There is no elevator and quite a lot of steps to get to our room. However, the staff were really friendly and helped us with our luggage up and down the stairs.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Holger

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great stay. Vito made our stay unforgettable and went above and beyond. Would definitely return when in Venice.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Rick, Wilmington

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent service. Staff were very nice and accommodating. Old building. Room was clean and nicely decorated. It is a small hotel within very short walking distance to the square and many restaurant. Will stay here again next time.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Supermysigt genuint hotell. Jättetrevlig personal, speciellt mannen med lite krulligt hår. Väldigt hjälpsam och trevlig. Perfekt location för alla sevärdheter.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Chris

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

4/10 Huono

Wendy

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fridge in the room did not work. Staff let us keep stuff in their fridge but this was not the most convenient.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Biany

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Jacques

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location, nice staff and warm welcome, very clean. we will come back!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Erinn

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
What a little gem. Small hotel with wonderful staff near everything. Vitto gave wonderful suggestions for a less touristy way to enjoy his city, which is exactly what I wanted. Comfortable bed and very good AC in the cute little room I had booked. Very quiet despite being so close to St Mark’s. Would stay again in a heartbeat.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Beautiful, clean, comfy, and friendly.

Friendly and helpful staff. My plane was delayed and arrived very late. Staff waited for me to check in. Room was small but very beautiful, comfortable, clean, with welcome treats. Very comfortable bed and good clean shower.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Duanys

Matkusti pienten lasten kanssa
D
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Jason

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
The location and staff were amazing. We could get to almost anything, including water taxis to go to the train station, within 5 mins, including just a one or two minute walk to the beautiful nearby square. Of all our hotel stays in Italy, this was our favorite staff… I forget the girls name but she was awesome and lovely, and the guy who helped lug our luggage up the tall stairs (no elevator) was super helpful and nice. The hotel and room had charm but lacked some comforts, including a proper lobby and elevator. Bathroom was updated but tiny and also lacking, and the room itself wasn’t at the most affordable price. So, for these reasons and a few others, I would never ever even consider giving this a 5 star rating; however, the staff, location, and cleanliness bump it up to a 4 star in terms of overall value.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Pranav

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Ruth

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was super helpful, both with carrying all the luggage up and down the stairs, but also with telling me how to get places and with recommendations.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Drew

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful room, great location, wonderful recommendations from the staff. We loved our stay.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Bülent

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Barbara

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Room was absolutely delightful. So well appointed - every little thing one might need for a hotel stay was thought of - even a robe. Plus there were welcoming treats. Room and bathroom were spotless. Only downside for some might be the stairs
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

saloua

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Skai

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Vito and the entire staff were extremely helpful! Between calling a porter to giving amazing recommendations, we would stay here again. The location is so easy to get to and the rooms while smaller, have very modern bathrooms and were clean.
Drinks at the rooftop next to hotel
Rooftop neighboring hotel
Canal right outside San Marco Square, 1 minute from hotel
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Valerie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was my second time staying at this lovely hotel and my experience was just as wonderful as I remember. Clean rooms, friendly staff, and also a 2 minute walk from St Marks Square.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

JUN

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
部屋は広く、スタッフの対応が非常に良かった
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Prashanth

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Located near the center. Very good location to stay at when visiting Venice. Friendly staff.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Kasia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Vito was the most helpful and gracious host and made the four day stay wonderful. Some of the room amenities such as toilet and shower cleanliness could be improved.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Veronica

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a great stay and room super cozy and cute
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

6/10 OK

MOON

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025