Motelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Tämän motellin palveluihin kuuluu business center, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen mannermainen aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on tietokonepiste, express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen.
Hotel Texas tarjoaa 41 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta. Vuoteissa on pillowtop-patjallinen sänky-patjat. Taulutelevisio, kaapelikanavat.
Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Hotel Texas on saanut hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Cuero Regional Hospital. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, business center ja tietokone
Sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Cuero Regional Hospital ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Chisholm Trail Heritage Museum
Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja sekä Wi-Fi että kiinteä internetyhteys on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Asiakkaiden käytössä on business center paikan päällä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Hotel Texas tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, myyntiautomaatin ja piknikalueen. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden motelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 7.00–9.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä pysäköinti matkailuautoille, busseille ja rekoille
Ruoka ja juoma
Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–9.00
Perheystävällinen
Mikroaaltouuni huoneessa
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Business center
Tietokonepiste
Ulkotilat
Grilli
Piknikalue
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 25.00 USD per majoitustila per yö
Vain koirat sallitaan
Korkeintaan 2 (painoraja: 11 kg per lemmikki)
Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 25.00 USD per majoitustila per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta). Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Texas Cuero
Hotel Texas Motel
Hotel Texas Cuero
Hotel Texas Motel Cuero
Arvostelut
Hotel Texas – arvostelut
8,2
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
8,2/10
Siisteys
8,2/10
Henkilökunta ja palvelu
7,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 122 kautta 250 arvostelua
10–Loistava
122
Arvosana 8 - Hyvä. 60 kautta 250 arvostelua
8–Hyvä
60
Arvosana 6 - OK. 36 kautta 250 arvostelua
6–OK
36
Arvosana 4 - Huono. 13 kautta 250 arvostelua
4–Huono
13
Arvosana 2 - Hirveä. 19 kautta 250 arvostelua
2–Hirveä
19
Arvostelut
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
25.8.2025
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
The photos online are very misleading, it shows to be a very nice place online but when we got there it was not so nice, 1st I booked a king room & was given a double; there was only one of the three lights working, the cleaning of the sink/mirror wasn't done very well, the restroom needs repairs the toilet was wobbly, there was a cigarette burn on one of the beds. It was not what we expected because of what it shows to be like online. I took a video of the toilet but not able to attach it.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
10/10 Loistava
Denise
9.8.2025
Denise
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
2/10 Hirveä
Rosa
20.7.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
The TV wifi never came up. Had to use my Ipad to watch TV. No breakfast
Rosa
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
4/10 Huono
Maria
Liikematkailija
7.7.2025
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Maria
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
6/10 OK
Mathew
15.6.2025
Mathew
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Cynthia
8.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very clean room…. Very friendly. Been here twice and will continue to book with them.
Cynthia
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Robert
7.6.2025
Robert
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
William
5.6.2025
William
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
2/10 Hirveä
Terri
6.5.2025
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mold on bathroom ceiling, exposed wiring above mirror, extremely leaky faucet in the tub/shower, toilet not completely fastened to the floor and when you turned on the a/c it smelled like wet pets
Terri
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Cynthia
Matkusti ryhmän kanssa
28.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent place
Room was very clean. Check in was fast and easy. Definitely recommend and will be staying there next time.
Cynthia
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
6/10 OK
Wanda
27.4.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
.missing a few things.
No breakfast. (Dry cereal only) and door was still locked to eating area at 7:50 am. Fan in bathroom didn't work.
Wanda
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
6/10 OK
lori
23.4.2025
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Low cost, bare minimum amenities
Female clerk very friendly but no remote in room. Had to go get from office. Bare minimum thin towels and 5 boxed microwaves in room. Given coffee but then no coffee maker in room. Owner or manager yelled at me for using short planter pot with grey dirt as ashtray. Not a pleasant man at all. Had to use parking lot as many others for cig disposal. Unkemp grass and overall dirty appearance of grounds. Will not stay here again.
lori
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
6/10 OK
Christopher
Matkusti perheen kanssa
11.4.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Christopher
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
joseph
10.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
joseph
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
8/10 Hyvä
Perstefanie
7.4.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perstefanie
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Holly
Liikematkailija
28.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Business
It's just another business trip selling books in Cuero; I used this place last year, and it fits the needs for the trip.
Holly
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Shanna
Liikematkailija
20.3.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Shanna
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Cecilia
1.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Cecilia
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Alejandro
28.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Alejandro
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
6/10 OK
Robert
2.12.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The staff was very friendly. The room smelled musky when I first arrived. The place was advertised as having a continental breakfast, but there was not. I noticed that my smoke detector for my room was missi as well.
Robert
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Janelle
Matkusti perheen kanssa
2.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent and comfortable Quiet Relaxing stay
Janelle
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Ronda
27.11.2024
Ronda
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Dustin
9.11.2024
Dustin
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Rosa
3.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beds were comfortable.
Rosa
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
8/10 Hyvä
Jesus
Liikematkailija
2.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus