Lennot kohteesta Fontaine-l'Abbé

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Fontaine-l'Abbé – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
DOL
Perillä Turussa

Lennot Fontaine-l'Abbé – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Fontaine-l'Abbé – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Fontaine-l'Abbé lähellä

Norman taloa 12 hengelle - Lämmitetty uima-allas - 30 km Normandian rannikolta

Norman taloa 12 hengelle - Lämmitetty uima-allas - 30 km Normandian rannikolta

Épaignes Normandie
Tämä huvila tarjoaa asiakkaille esimerkiksi sisäuima-altaan, kuntosalin ja pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
9,4/10 Exceptional! (109 arvostelua)
Nous avons passé un super séjour. Notre hôte est très gentil, agréable et à l'écoute.Je conseille cette location. C'était super , et la.piscine le top du top.Franchement à refaire

Arvosteltu 24.8.2025

Avautuu uuteen ikkunaanNorman taloa 12 hengelle - Lämmitetty uima-allas - 30 km Normandian rannikolta
The Originals City, Hôtel Acadine, Pont-Audemer

The Originals City, Hôtel Acadine, Pont-Audemer

3 out of 5
12 RUE DU PRESIDENT GEORGES POMPIDOU Pont-Audemer
Hinta on 106 € per yö ajalle 23.11. viiva 24.11.
106 €
23.11.–24.11.
sisältää verot ja maksut
The Originals City, Hôtel Acadine, Pont-Audemer sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Boucles de la Seinen alueellinen luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja kuntosalin.
9,2/10 Wonderful! (166 arvostelua)
Très bien
Très bon établissement Bien situé par rapport au centre ville

Arvosteltu 19.10.2025

Avautuu uuteen ikkunaanThe Originals City, Hôtel Acadine, Pont-Audemer
Kyriad Lisieux

Kyriad Lisieux

4 out of 5
Route De Paris Lisieux Calvados
Hinta on 100 € per yö ajalle 23.11. viiva 24.11.
100 €
23.11.–24.11.
sisältää verot ja maksut
Kyriad Lisieux sijaitsee lähellä kohdetta Sainte-Theresen basilika. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ilmaiset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (311 arvostelua)
Prima hotel aan de rand van de stad. Top hotel
Prima hotel aan de rand van de stad. Ondanks dat het naast de snelweg ligt, geen last van gehad. Vele restaurants in de buurt. Vriendelijk personeel. Goed ontbijt (vooral de worstjes).

Arvosteltu 14.9.2025

Avautuu uuteen ikkunaanKyriad Lisieux
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
The Originals City, Hôtel Acadine, Le Neubourg

The Originals City, Hôtel Acadine, Le Neubourg

3 out of 5
Le Mont Roti Le Neubourg EURE
Hinta on 89 € per yö ajalle 24.11. viiva 25.11.
89 €
24.11.–25.11.
sisältää verot ja maksut
The Originals City, Hôtel Acadine, Le Neubourg sijaitsee lähellä kohdetta Golf du Champ de Bataille. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja kuntosalin.
9/10 Wonderful! (328 arvostelua)
Acceuil super, chambre lumineuse, spacieuse, propre et matelas douillet.

Arvosteltu 1.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanThe Originals City, Hôtel Acadine, Le Neubourg
The Originals City, Hôtel Acropole, Bernay

The Originals City, Hôtel Acropole, Bernay

3 out of 5
10 Rue de la Grande Malouve Bernay
Hinta on 79 € per yö ajalle 23.11. viiva 24.11.
79 €
23.11.–24.11.
sisältää verot ja maksut
The Originals City, Hôtel Acropole, Bernay sijaitsee lähellä kohdetta Jardin de l'Abbaye. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja kuntokeskus.
8,8/10 Excellent! (182 arvostelua)
Hall d'entrée bien agencé et chambre confortable... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Arvosteltu 5.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanThe Originals City, Hôtel Acropole, Bernay
Citotel Armony Hotel

Citotel Armony Hotel

3 out of 5
Rue Antoine de Saint-Exupéry Bourg-Achard Eure
Hinta on 70 € per yö ajalle 23.11. viiva 24.11.
70 €
23.11.–24.11.
sisältää verot ja maksut
Citotel Armony Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Boucles de la Seinen alueellinen luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
8/10 Very Good! (265 arvostelua)
Établissement propre et personnels agréables

Arvosteltu 15.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanCitotel Armony Hotel
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Fontaine-l'Abbé
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.