Lennot kohteesta Schliengen

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Perillä Turussa

Lennot Schliengen – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Schliengen – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Schliengen lähellä

Hotel Schweizerhof Basel

Hotel Schweizerhof Basel

3 out of 5
Centralbahnplatz 1, Basel, BS
Hinta on 156 € per yö ajalle 8. kesäk. viiva 9. kesäk.
156 €
per yö
8. kesäk.–9. kesäk.
Hotel Schweizerhof Basel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta BIS Tower. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja ympäri vuorokauden auki olevan business centerin.
9,2/10 Wonderful! (998 arvostelua)
kaikki ok
"vastasi odotuksia"

Arvosteltu 28.8.2014

Hotel Schweizerhof Basel
Vienna House Easy by Wyndham Freiburg

Vienna House Easy by Wyndham Freiburg

Elisabeth-Geissler-Ruckmich-Straße 10, Freiburg im Breisgau
Hinta on 82 € per yö ajalle 9. kesäk. viiva 10. kesäk.
82 €
per yö
9. kesäk.–10. kesäk.
Vienna House Easy by Wyndham Freiburg on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Southern Black Forest Nature Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (481 arvostelua)
Gute Lage für Aktivitäten
"Das Hotel liegt in der Nähe einer Straßenbahnhaltestelle, von der man 15-20 min in die bzw. Zum Bahnhof benötigt. In der direkten Umgebung des Hotels sind verschiedene Restaurants und Verbrauchermärkte. Aufgrund unserer Fensterfront zur Südseite war es selbst im April sehr warm im Zimmer. Für die ..."

Arvosteltu 24.4.2025

Vienna House Easy by Wyndham Freiburg
Basel Marriott Hotel

Basel Marriott Hotel

4 out of 5
Messeplatz 25, Basel, BS
Hinta on 181 € per yö ajalle 25. toukok. viiva 26. toukok.
181 €
per yö
25. toukok.–26. toukok.
Basel Marriott Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kongressikeskuksen yhteydessä, ja Congress Center Basel (kongressikeskus) on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja ympäri vuorokauden auki olevan kuntoklubin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Excellent! (612 arvostelua)
Ok hotelli Baselissa
"Hyvä hotelli, hyvä palvelu! Sijainti ei ihan keskeinen."

Arvosteltu 31.3.2018

Basel Marriott Hotel
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Mercure Hotel Freiburg am Munster

Mercure Hotel Freiburg am Munster

3 out of 5
Auf Der Zinnen 1, Freiburg im Breisgau, BW
Hinta on 114 € per yö ajalle 1. kesäk. viiva 2. kesäk.
114 €
per yö
1. kesäk.–2. kesäk.
Mercure Hotel Freiburg am Munster on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kongressikeskuksen yhteydessä, ja Freiburgin katedraali on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
8,6/10 Excellent! (998 arvostelua)
Everything worked
"Great location and friendly staff, that's enough."

Arvosteltu 6.8.2016

Mercure Hotel Freiburg am Munster
Radisson Blu Hotel, Basel

Radisson Blu Hotel, Basel

4 out of 5
Steinentorstrasse 25, Basel, BS
Hinta on 198 € per yö ajalle 25. toukok. viiva 26. toukok.
198 €
per yö
25. toukok.–26. toukok.
Radisson Blu Hotel, Basel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Theater Basel. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja sisäuima-altaan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,4/10 Very Good! (427 arvostelua)
Sekavaa
"Perustason hotelli loistavalla sijainnilla. Oma autotalli hyvä lisä. Jostakin syystä pienetkin toiminnot vaativat erityishoitamista. Henkilökunta on todella ystävällistä, mutta seitsemännen sekaannuksen jälkeen alkaa hieman rasittaa. Äänieristys on vaatimaton, mikä on erityisen haitallista, koska ..."

Arvosteltu 3.8.2021

Radisson Blu Hotel, Basel
Novotel Freiburg am Konzerthaus

Novotel Freiburg am Konzerthaus

4 out of 5
Konrad Adenauer Platz 2, Freiburg im Breisgau, BW
Hinta on 111 € per yö ajalle 25. toukok. viiva 26. toukok.
111 €
per yö
25. toukok.–26. toukok.
Novotel Freiburg am Konzerthaus on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Southern Black Forest Nature Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja sisäuima-altaan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,2/10 Very Good! (1 002 arvostelua)
Jotain nykyaikaista kiitos
"Aikanaan kun Freiburgissa oli kaksi Novotelia, Konzerthaus oli se hienompi. Nykyisin paikkaa vaivaa - kuten niin montaa Novotelia - vanhentuneisuus. Ilmastoinnin puute on huutava pulma, samoin kuin paljon työskentelevän sähköntarve vuoteilla. Ensimmäinen onnistuu ystävällisen henkilökunnan avulla ..."

Arvosteltu 1.7.2022

Novotel Freiburg am Konzerthaus
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Schliengen
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.