Rakkaat ystÀvÀt.... MeillÀ on piilotettu jalokivi odottamassa sinua Cheboyganissa, Mc Intosh Solitude Lodge -hotellissa. Se on kaunis maalaismainen hirsimökki, josta on nÀkymÀt Huron-jÀrven salmen alueelle. Se on noin 10 minuuttia kaupunkista itÀÀn ja aivan US Hwy 23: lla. KÀÀmittÀvÀ 450 jalkaa oleva tie, joka vie sinut hyttiin kauniiden metsien lÀpi, tarjoaa yksityisyyttÀ ja ympÀröi sinua luonnossa!
Saapuessasi se nÀyttÀÀ miltÀ tahansa muulta hirsimökiltÀ, mutta se nÀyttÀÀ oven sisÀpuolelta ja hÀmmÀstyttÀÀ massiivipuusta (oksaisesta setristÀ) sisustusta! Kylpyhuoneissa on 6 'x 10' setripalkkia; maalaismainen lapioilla! On 4 makuuhuonetta ja 2 kylpyhuonetta 2200 neliömetrin kauniissa lodge-tyylisessÀ asuintilassa.
Parvihuoneessa on queen-vuode ja oma kylpyhuone. Kaksi makuuhuonetta ovat pÀÀkerroksessa, toisessa queen-vuode ja toisessa pinotut kerrossÀngyt, jotka ovat tÀydellinen juhlisi lapsille.
Alemman tason makuuhuoneessa on myös parivuode.
PÀÀtasossa on iso olohuone / ruokailutila sekÀ avoin keittiö. JÀrvinÀköala on nÀyttÀvÀ tÀÀltÀ.
Perhe- / pelihuone on alemmalla tasolla ja pesutupa. Liukuvat lasiovet johtavat kylpytynnyriin, palokammioon, ruokailutilaan ulkona ja portaikkoon rannalle
MökissÀ on kaksi kaunista kuistia; takakuistilta on nÀkymÀt jatkuvasti muuttuvalle panoraamalle yhdestÀ upeista nÀkymistÀ suurille jÀrville. Kuka menee McIntosh-lomalle? Kokoonpanoperheet, pariskunnat etsivÀt yksityispakoa, ystÀvÀryhmiÀ, ... Se on out-of-the-way intiimi ja romanttinen pesÀ viettÀÀ vÀhÀn aikaa laatusuhteen kanssa. Monet vieraat tulevat vuosittain takaisin juhlimaan syntymÀpÀiviÀ ja vuosipÀiviÀ. Kaikkien vieraidemme yhteinen sÀie on halu yksityisyydestÀ, ajankÀyttöÀ lukuun ottamatta kauhistuttavasta elÀmÀntahdosta ja etsimÀstÀ loistavaa tapaa ladata akkuja. Mökki on noin 400 metrin pÀÀssÀ vedestÀ, ja aaltojen ÀÀni yöllÀ saa sinut nukkumaan nopeasti. Polku rannalle on upea minuutin minuutin kÀvelymatka luoteelle, ranta ulottuu niin pitkÀlle kuin nÀet kumpaankin suuntaan, eikÀ siinÀ ole kÀytÀnnössÀ mitÀÀn kehitystÀ tai ihmisiÀ. MökkejÀ on yksi pari, noin 500 metriÀ itÀÀn, ja yksityisomistuksessa on todella upeita ihmisiÀ.
JÀrvi on tÀydellinen oleskeluun, kirjan lukemiseen rantatuolissa, kivien kerÀÀmiseen ja hyppÀÀmiseen kristallinkirkkaisiin vesiin milloin haluat! Jos ihmettelet, miksi hinnat ovat niin kohtuulliset lodgessa, se johtuu siitÀ, ettÀ olen asettanut heidÀt siten, ettÀ meillÀ on varaa useammalle ihmiselle nÀhdÀ yksi kaikkien jÀrvien rauhallisimmista ja kauneimmista mökeistÀ. LÀhellÀ on paljon mukavuuksia, tiedÀt todennÀköisesti useimmat tai kaikki, mutta mitÀ et ehkÀ tiedÀ, on olemassa suuri tÀyden palvelun sairaala alle 15 minuutin pÀÀssÀ, Michiganin pohjoisosassa sijaitsevien pienten kaupunkien ihmiset ovat todella ystÀvÀllisiÀ, ja siellÀ ovat loistavia tekemistÀ missÀ tahansa vuoden aikaan.
Onnea meiltÀ molemmilta,
Tom Mc Intosh ja Susan Hamann
 LisÀpalvelut: Yksityisyys! ei naapureita nÀköpiirissÀ, ulkokÀyttöön tarkoitettu kaasugrilli edessÀ kuistilla
~ Etu- ja takakuistilla varustetut kuistit
~ 2 DVD-soitinta
~ 2 televisiota 100-kanavaisella lautasella ~ taksidermia kaikkialla
~ Solmu setri ja mÀnty kaikkialla!
~ CD-soittimet
~ Pyykinpesukone ja kuivausrumpu, toimittamamme saippualla
~ Maukas ja lÀmmin kaasutakka tuulettimella
~ KĂ€sintehdyt huonekalut
~ Korkealaatuiset kalusteet kaikkialla ~ Kokkokaukalo (2)
~ Maalauksellinen ja eristÀytynyt ranta ~ Astianpesukone ja hÀvittÀminen
~ 1 kiikarisarja
~ Upeat nÀkymÀt melkein jokaisesta huoneesta
~ lautapelit, palapelit, kirjat, kortit, nostalgia jne. ... ~ Erinomainen tukihenkilöstö: talonmies Dale Williams on ensiluokkainen, kuten meidÀnkin
   puhdistaa ihmisiÀ,
~ syöttötuoli ja pinnasÀnky
~ huippuluokan huonekalut
~ liinavaatteet (mukana)
Olhausen biljardipöytÀ
upea pingispöytÀ!
~ keittiö