Hotellit Droizy
Vertaa 286 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 43 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Droizy: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Droizy

Best Western Hotel Ile de France

ibis Chateau Thierry

ibis Soissons Hotel

Best Western Plus Hotel des Francs

Kyriad Direct Soissons

ibis budget Château-Thierry

Hotel Le Regent

Château de Courcelles - Relais & Châteaux

Hôtel du Golf de l'Ailette, The Originals Relais

AUBERGE DU PARC

Center Parcs Le Lac d'Ailette

Hôtel Restaurant Bonanite

Fasthotel FH Confort

Château de Fère

Campanile Château Thierry
Kohteeseen Droizy tutustuminen
Droizy tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Droizy ja sen lähellä kuuluu:
- Soissonsin katedraali
- 42. Rainbow US:n kunniamonumentti
- Villers-Cotterêts'n linna
- Champagne Pannier
- Ensimmäisen maailmansodan merijalkaväen muistomerkki Belleau'n metsässä
- Ourcq-kanava
- Fère-en-Tardenoisin linnanrauniot
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Droizy?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Droizy, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Droizy, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas syyskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 172 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 189 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 24 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 166 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 216 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Droizy on 742 cm.
Droizy: Hotellitiedot
Majoitukset | 286 |
|---|---|
Halvin hinta | 43 € |
Korkein hinta | 225 € |
Suositut hotellit | Best Western Hotel Ile de France, ibis Chateau Thierry, ibis Soissons Hotel, Best Western Plus Hotel des Francs, Kyriad Direct Soissons, ibis budget Château-Thierry, Hotel Le Regent, Château de Courcelles - Relais & Châteaux, Hôtel du Golf de l'Ailette, The Originals Relais, AUBERGE DU PARC, Center Parcs Le Lac d'Ailette, Hôtel Restaurant Bonanite, Fasthotel FH Confort , Château de Fère, Campanile Château Thierry |

