Koko loma-asunto

Aurinkoinen rivitalohuoneisto w / näkymät, kesäallas ja hiihtobussien nouto!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Aurinkoinen rivitalohuoneisto w / näkymät, kesäallas ja hiihtobussien nouto! valokuvagalleria

Ulkoalueet
Televisio, kirjoja
Televisio, kirjoja
Ruokailu
Ulkoalueet

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta4 henkilöä94 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Kuntosali
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Sun Valley, ID
  • Place, Sun Valley Visitor Center
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Sun Valley Pavilion
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Place, Sun Valleyn hiihtokeskus
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Airport, Sun Valley, Idaho (SUN-Friedman Memorial -lentokenttä)
    ‪24 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Aurinkoinen rivitalohuoneisto w / näkymät, kesäallas ja hiihtobussien nouto!

Val D Sol # 6

Kalenterimme päivitetään reaaliajassa ja öiset hinnat näkyvät oikein. Syötä vain haluamasi päivämäärät ja napsauta "Varaa nyt!"

Jos etsit täydellistä Sun Valley-lomakorttia, älä etsi pidemmältä kuin tämä viehättävä kaksikerroksinen kaupunkitalo. Tämä tähtitaivaan yhdistelmä kaikkea mitä tarvitset ja loistava sijainti tekee lomastasi unelmiesi.

Tämä vuokra sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä Ketchumin keskustasta, Sun Valley / Ketchum -rajalla. Täydellinen paikka nähtävyyksien katselemiseen ja myrskyn hiihtämiseen!

Rakastat lämpimää, ilmavaa ilmapiiriä tässä 1100 neliön jalkahuoneistossa alakerran makuuhuoneiden kanssa.

Hangout yläkerran oleskelutilassa, rentoutuen vetäytymissohvalla den ja katsomassa jotain puisen viihdekeskuksen flash-näytön televisiosta.

Tällä alueella voit nauttia pienestä punaisesta kirjoituspöydästä - tuo kannettava tietokone ja kirjaudu sisään langattomaan verkkoon saadaksesi työtä aikaan!

Keitä herkullinen ateria täysin varustetussa keittiössä ja syö sen jälkeen syödä laajennettavassa ruokapöydässä tai aamiaisbaarissa.

Alakerrassa sijaitsevassa Sun Valley -pakopaikassa on kaksi makuuhuonetta, toisessa queen-size-vuode ja toisessa kaksi kaksoset. Yksi vieras voi nukkua yläkerrassa pienellä vetäytymissohvalla yhteensä neljälle vieraalle. Löydät myös kaksi kylpyhuonetta kaikkialla (yksi yläkerrassa ja toinen pohjakerroksessa).

Nauti upeista mukavuuksista täällä rivitalon pesukoneesta / kuivaimesta kannettavaan kaasugrilliin.

Talvella rakastat viettää aikaa Sun Valleyssa! Tämä kaupunkitalo sijaitsee linja-autolla hiihtoalueelle, joten pääset rinteille melko helposti. Kesällä rakastat mahdollisuutta pyöräillä ja vaeltaa tällä kauniilla Idaho-alueella tai viettää aikaa ulkona jaetussa uima-altaassa. Huomaa, että uima-allas on avoinna vain kesäkuukausina.

Oletko valmis varaamaan loman upeassa Sun Valleyssa? Tämä kaupunkitalo tarjoaa parhaat palvelut parhaaseen hintaan. Varaa tänään!

Pysäköintihuomautukset: Jokaisella yksiköllä on mahdollisuus pysäköidä yksi ajoneuvo tärkeimmille pysäköintialueille. Voimassa oleva pysäköintilupa on näytettävä taustapeilissä. Tämä passi jätetään yksikköön vieraalle. Mahdolliset ylivuodot voidaan pysäköidä vierailijoiden pysäköintialueelle. Kaikkien vierailijoiden tulee pysäköidä vierailijoiden pysäköintialueelle. Pysäköinti on kielletty yksiköiden # 17 - 24 edessä, koska tämä on palotie, jonka on oltava selkeä hätäajoneuvoille. Lukuun ottamatta lastausta tai purkamista, suuria ajoneuvoja (matkailuautoja, perävaunuja, matkailuautoja jne.) Ei saa pysäköidä (valvomatta) mihinkään paikkaan yhteisellä alueella paitsi vierailijoiden pysäköintialueella. River Run -parkkipaikalla 3. kadulla voi olla pysäköintialue. Ketchumissa, mutta sitä ei valvota ja vieraat pysäköivät omalla vastuulla.

Vahinkovakuutus: Tälle kiinteistölle tekemäsi varauksen kokonaiskustannukset sisältävät ��isin tapahtuvan vahinkojen luopumismaksun (”hallinta”) sekä mahdolliset verot (verovelvollisuudesta luopuminen). (Alennusta voidaan soveltaa vähintään 28 yön oleskeluihin, jos se on sallittua.)
Vahinkovakuutus kattaa sinulta jopa 2000 dollarin vahingot kiinteistölle tai sen sisällölle (kuten huonekalut, kalusteet ja laitteet) vahingossa, kunhan ilmoitat tapahtumasta isännälle ennen lähtöä. Vahinkovakuutusmaksu eliminoi perinteisen vakuuden tarpeen.
Lisätietoja voi ladata kassasivun "Vuokrasopimus".
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gilman Contemporary. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi kuntosalin ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Gilman Contemporary ja 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sun Valley Visitor Center
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntokeskuksen, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lumilautailumahdollisuus lähistöllä
  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Smoking is not permitted anywhere on the premises.

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Sairaalan lähellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalliokiipeilymahdollisuus lähistöllä
  • Kelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Koskenlaskumahdollisuus lähistöllä
  • Luistelumahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Vuorikiipeilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 94 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

For information about quiet hours, please refer to the listing description.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Smoking is not permitted anywhere on the premises.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sunny Townhouse w/ Views Summer Pool ski bus Pick up!
4761

Sunny Townhouse with WiFi, Views, Summer Pool, & Ski Bus Pick-Up – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 11 kautta 27 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 11 kautta 27 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 27 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 27 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 27 arvostelua

8,8/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

Chelsea H.

Hyvää: Siisteys

Not bad, will come back

The biggest issues we had were the wifi not working for long and the shower rod in the downstairs falling off walls most showers. We had a week there and needed the wifi for our computers and work. We were there for a bike event, so we need to shower daily, so that was frustrated to get water everywhere each shower, plus, not with hot water for 3 people, we'll were quick, but needed to wait an hour between showers 2 and 3. For the price and location, it was great, we're just being picky now honestly. Like I wrote, we'd stay here again next year for the same event if we end up coming back. Thank you
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

Ellen R.

Hyvää: Siisteys

Great Lication

Lovely place to be because close to town. Loved the fall foliage.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

John D.

Hyvää: Siisteys

Good, accessible location

Fun home base to explore sun valley
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020

6/10 OK

Dennis O.

Hyvää: Siisteys

Great location - Clean - Needs some updating.

As my title implies you cannot find a better location if you want to be in town. Easy walk to everything. The Condo was very clean. However, as stated by other reviews the off white carpet needs replaced. Numerous stains give the impression that it is dirty. Some furniture had stains also . Small appliances need replacing as well, microwave, toaster, etc. In my opinion some small investment in the property would garner a higher nightly rate. I would typically give these comments privately to the owner but as it is managed by Vacasa everything seems to be automated rather then dealing with a human. Sign of the times I guess.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2020

8/10 Hyvä

Mary T., Salt Lake City Utah

Great location, 3rd time staying here.

I really like this property either in the winter or the summer. Easy walking distance to restaurants , shopping etc.. Very quiet off street location. My only complaint is the downstairs carpet had a large horrible stain on it, and there were many other spots through out the bedrooms. I realize white carpet is hard to keep up but maybe it's time to replace it? The rest of the condo is always very clean and welcoming.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2019

8/10 Hyvä

catherine s.

Great location

Very convenient for walking to town to restaurants, stores and bars. The place needs a little updating. But was fine
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2019

8/10 Hyvä

andrew m.

Good Size.. should've read the fine print

This place is a good size and has almost all the amenities you could ask for. We stayed in early Sept and their is no AC. The unit gets suuuper hot upstairs and they don't want you opening one of the sliding doors because it's broken. Given how much we paid to stay here you'd think you would be able to access both balconies. The location was good for the summer time but in the winter it's pretty far from the resort. The appliances work but my God they are old. Overall I'd probably stay here again but not in the summer.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2017

8/10 Hyvä

lindsey j.

Great condo for the price.

We just returned from our Sun Valley ski vacation. We spent 6 nights in SV with two 13 year old boys. The condo worked very well for our family. It was clean and tidy, the kitchen was stocked, and the unit had a nice family sitting area for relaxing in together. The condo is dated and old-fashioned, but we knew that based on the photos and other comments. It definitely had a "ski condo" vibe, but we were happy with it and would rent it again for a similar family trip. The condo is in a great location, right on the bike path - you can walk to town or up to the SV Lodge. The location can't be beat!
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2017

8/10 Hyvä

Kristen C.

Great place to stay to experience all that Ketchum and Sun Valley have to offer!

This was an ideal place for our family of four to stay. We parked the car when we arrived and barely had any use for it until it was time to go home. Great access to the bike trails, downtown, the resort and more. The property is a bit older, but the furnishings are nice so it didn't really matter. We would definitely stay here again!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2016

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Not worth the money.

The location for this property is very good. However it is old and starting to show it's age. Also no air conditioning. When we arrived the living area was very hot. The only way to cool it down to be comfortable was to keep all the sliding doors open all night. But that didn't feel very safe. Last point is that having white carpets in a rental is plain crazy.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2016