Hotellit Mangaon
Vertaa 461 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 33 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Mangaon: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Mangaon

Meritas Picaddle Resort - Lonavala

Regenta SGS Greenotel - Lonavala

Fariyas Resort Lonavala

Meritas Countryside Resort - Lonavala

Dharana at Shillim A Luxury Wellness Retreat

Enrise by Sayaji Lonavala

Canary Islands Resort & Spa

Misty Blues Villas & Resort

The Machan

The Fern An Ecotel Hotel, Lonavala

Malhar Machi Mountain Resorts

Rhythm Lonavala An All-Suite Resort

Bloom Hotel Khandala

Ikshana Resort & Spa- Khandala

The Dukes Retreat
Kohteeseen Mangaon tutustuminen
Mangaon tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Mangaon ja sen lähellä kuuluu:
- Raigadin linnoitus
- ISKCON NVCC Temple
- Madhe Ghat Waterfall
- Gangasagar-järvi
- TaKmok Tok
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Mangaon?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Mangaon, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Huhtikuu ja toukokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Mangaon, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 34 °C ja öisin 18 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 11 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 36 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 369 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 26 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1399 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 19 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 186 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Mangaon on 1966 cm.
Mangaon: Hotellitiedot
Majoitukset | 461 |
---|---|
Halvin hinta | 33 € |
Korkein hinta | 159 € |
Suositut hotellit | Meritas Picaddle Resort - Lonavala, Regenta SGS Greenotel - Lonavala, Fariyas Resort Lonavala, Meritas Countryside Resort - Lonavala, Dharana at Shillim A Luxury Wellness Retreat, Enrise by Sayaji Lonavala, Canary Islands Resort & Spa, Misty Blues Villas & Resort, The Machan, The Fern An Ecotel Hotel, Lonavala, Malhar Machi Mountain Resorts, Rhythm Lonavala An All-Suite Resort, Bloom Hotel Khandala, Ikshana Resort & Spa- Khandala , The Dukes Retreat |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Lisää majoitusvaihtoehtoja
Kotimaan matkailuhelmet 2025
Suosituimpia
- Teneriffa Majoitus
- Kemi Majoitus
- Selene Beach & Spa Hotel
- Kota Majoitus
- Bali Majoitus
- Valkeakoski Majoitus
- Oulu – Porealtaalla varustetut hotellit
- Turku – Lemmikkiystävälliset hotellit
- Lammi Majoitus
- Swing Zone – lähellä sijaitsevat hotellit
- Enontekiö – Lemmikkiystävälliset hotellit
- Varna – All Inclusive hotellit