Hotellit Naeryang
Vertaa 158 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 33 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Naeryang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Naeryang

Lahan Hotel Jeonju

Shilla Stay Jeonju Hanok Village

The May Hotel

Gloucesterhotel Jeonju

Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel

Best Western Plus Jeonju Hotel

The Classic by Hotelone

Jeonju Lime Hotel

Jeonju Tourist Hotel Kkotsim

Hotel Azit - Sinsigaji

H Avenue Hotel Deokjingu

Hotel SoL

Ecostay Hotel

Sarangroo

N Bridge Hotel
Kohteeseen Naeryang tutustuminen
Naeryang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Naeryang ja sen lähellä kuuluu:
- Geumsansa-temppeli
- Imsilin juustojen kylä
- Nambun markkinat
- Jeondongin katolinen kirkko
- Jeonju Hanok Village
- Jeonju Hanok Saehwa-gwan -keskus
- Jeollabuk-don lääninhallitus
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Naeryang?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Naeryang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Naeryang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 140 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 354 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 16 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 735 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 171 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Naeryang on 1401 cm.
Naeryang: Hotellitiedot
Majoitukset | 158 |
|---|---|
Halvin hinta | 33 € |
Korkein hinta | 86 € |
Suositut hotellit | Lahan Hotel Jeonju, Shilla Stay Jeonju Hanok Village, The May Hotel, Gloucesterhotel Jeonju , Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel, Best Western Plus Jeonju Hotel, The Classic by Hotelone, Jeonju Lime Hotel, Jeonju Tourist Hotel Kkotsim, Hotel Azit - Sinsigaji, H Avenue Hotel Deokjingu, Hotel SoL, Ecostay Hotel, Sarangroo, N Bridge Hotel |
Lähialueen hotellit
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Keskusta – hotellit
- Yksityiset loma-asunnot Haapajärvi
- Hämeenlinna Majoitus
- Opintola Bed & Breakfast
- Lappeenranta Majoitus
- Mo i Rana – Kylpylähotellit
- Teuva Majoitus
- Salo – Hotellit joissa uima-allas
- Saint Lucia Majoitus
- Guildford Majoitus
- Chalet't Rukatunturi
- Tartto – Lemmikkiystävälliset hotellit
- Jamaika Majoitus
- Rymättylä Majoitus

