Hotellit Watten

Vertaa 768 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 45 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Watten: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Watten

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Watten
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Watten hotellit

Watten on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sopivia vaihtoehtoja.

  • 2 hotellia kohteessa Holque

Kohteeseen Watten tutustuminen

Watten tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Watten ja sen lähellä kuuluu:

  • Capsin ja Opalin suon alueellinen luonnonpuisto
  • Eperlecquesin bunkkeri
  • Maison du Marais
  • Hotel Sandelin -museo
  • Romelaeren lammet
  • Musée Bunker – La Coupolen museo
  • Jardin du Mont des Récollets’n puutarha

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Watten?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Watten, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Watten, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Lokakuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja toukokuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 10 °C ja öisin 3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 173 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 19 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 147 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 21 °C ja öisin 14 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 181 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 5 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 237 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Watten on 738 cm.

Watten: Hotellitiedot

Majoitukset
768
Halvin hinta
45 €
Korkein hinta
185 €
Suositut hotellit
All Suites Appart Hotel Dunkerque, Holiday Inn Calais by IHG, Radisson Blu Grand Hotel & Spa, Malo-Les-Bains, ibis Calais Car Ferry, Hôtel du Beffroi, HECO Calais Centre - Gare, Premiere Classe Dunkerque Sud - Loon Plage, Campanile Dunkerque Sud - Loon Plage, Les Gens de Mer Dunkerque, Mercure Dunkerque Centre Gare, Campanile Calais, Hôtel Metropol, Hôtel Château Tilques, Best Western Plus Hotel Cargo, ibis Dunkerque Centre

Viimeksi varatut hotellit Watten
ebookersn tarkistamat arvostelut