Hotellit Kampung Bintawa
Vertaa 291 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 14 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Bintawa: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Bintawa

Sheraton Kuching Hotel

Hilton Kuching

Tune Hotel - Waterfront Kuching

Pullman Kuching

The Waterfront Hotel

Citadines Uplands Kuching

Imperial Hotel Kuching

Harbour View Hotel

DeHome Boutique Hotel

One Point Hotel - RH Plaza

HomeStay Kuching

Grand Margherita Hotel

Meritin Hotel

The Marian Boutique Lodging House

Astana Wing - Riverside Majestic Hotel
Kohteeseen Kampung Bintawa tutustuminen
Kampung Bintawa tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Bintawa ja sen lähellä kuuluu:
- Sarawak Stadium (stadion)
- Jalan Padungan
- Tun Jugah Shopping Center (ostoskeskus)
- Riverside Shopping Complexin ostoskeskus
- Hills Shopping Mall (ostoskeskus)
- Bangunan Dewan Undangan Negeri Sarawak Baru
- Kuchingin ranta-alue
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Kampung Bintawa, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Kuching (KCH-Kuchingin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Bintawa?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Bintawa, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Bintawa, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja maaliskuu. Tammikuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja kesäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1124 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 779 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 717 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1156 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Bintawa on 3775 cm.
Kampung Bintawa: Hotellitiedot
Majoitukset | 291 |
|---|---|
Halvin hinta | 14 € |
Korkein hinta | 108 € |
Suositut hotellit | Sheraton Kuching Hotel, Hilton Kuching, Tune Hotel - Waterfront Kuching, Pullman Kuching, The Waterfront Hotel, Citadines Uplands Kuching, Imperial Hotel Kuching, Harbour View Hotel, DeHome Boutique Hotel, One Point Hotel - RH Plaza, HomeStay Kuching, Grand Margherita Hotel, Meritin Hotel, The Marian Boutique Lodging House, Astana Wing - Riverside Majestic Hotel |

