Hotellit Kampung Tok Gagap
Vertaa 48 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 13 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Tok Gagap: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Tok Gagap

RAZO VILLAGE INN

Novotel Taiping Perak

Sojourn Beds & Cafe - Hostel

Hotel Taiping Perdana

Hermitage Boutique House

OYO HOME 90301 Suria Service Apartments @ Bukit Merak Laketown Resort

Casavilla Hotel Taiping

Hotel Seri Malaysia Taiping

K Garden Hotel Bagan Serai

Sentosa Villa

Legend Inn Taiping

Louis Hotel

Potato Hotel

Beverly Hotel

Bukit Merah Laketown Resort
Kohteeseen Kampung Tok Gagap tutustuminen
Kampung Tok Gagap tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Tok Gagap ja sen lähellä kuuluu:
- Bukit Merah -järven puisto
- Aeon Mall Taiping
- Bukit Larut
- Zoo Taiping & Night Safari
- Taipingjärven puutarha
- Taiping Sentral -ostoskeskus
- Perakin vankila
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Tok Gagap?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Tok Gagap, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Tok Gagap, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja kesäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 666 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 22 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 715 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 641 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 21 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1031 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Tok Gagap on 3053 cm.
Kampung Tok Gagap: Hotellitiedot
Majoitukset | 48 |
---|---|
Halvin hinta | 13 € |
Korkein hinta | 64 € |
Suositut hotellit | RAZO VILLAGE INN, Novotel Taiping Perak, Sojourn Beds & Cafe - Hostel, Hotel Taiping Perdana, Hermitage Boutique House, OYO HOME 90301 Suria Service Apartments @ Bukit Merak Laketown Resort, Casavilla Hotel Taiping, Hotel Seri Malaysia Taiping, K Garden Hotel Bagan Serai, Sentosa Villa, Legend Inn Taiping, Louis Hotel, Potato Hotel, Beverly Hotel, Bukit Merah Laketown Resort |