Hotellit Pulgok
Vertaa 151 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 39 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Pulgok: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Pulgok

LOTTE CITY HOTEL DAEJEON

Toyoko Inn Daejeon Government Complex

Hotel Stendhal

Anook Hotel and Spa Daejeon Yuseong

Daejeon Yuseong Nakwon Onsen Hotel

ENFORD Hotel

Anook Ryokan Hotel Daejeon Yuseong

Workers Hotel Daejeon by Anook

Hotel Onoma Daejeon, Autograph Collection

Hotel Interciti

Anook Ryokan Hotel Daejeon Daeheung

Hotel Graytone Dunsan

Courtyard By Marriott Sejong

Hotel Skypark Daejeon 1

Anook Hotel Sejong
Kohteeseen Pulgok tutustuminen
Pulgok tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Pulgok ja sen lähellä kuuluu:
- Geumgangin metsä
- Daejeon World Cup -stadion
- Korean tieteen ja teknologian edistynyt instituutti
- Kansallinen tiedemuseo
- Expo Park (teemapuisto)
- Yuseongin kuumat lähteet
- Daejeonin kulttuuri- ja taidekeskus
Kun järjestät lomaa kohteeseen Pulgok, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Cheongju (CJJ-Cheongjun kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Pulgok?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Pulgok, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Pulgok, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 111 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 27 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 319 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 17 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 767 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 158 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Pulgok on 1355 cm.
Pulgok: Hotellitiedot
Majoitukset | 151 |
|---|---|
Halvin hinta | 39 € |
Korkein hinta | 195 € |
Suositut hotellit | LOTTE CITY HOTEL DAEJEON, Toyoko Inn Daejeon Government Complex, Hotel Stendhal, Anook Hotel and Spa Daejeon Yuseong, Daejeon Yuseong Nakwon Onsen Hotel , ENFORD Hotel, Anook Ryokan Hotel Daejeon Yuseong, Workers Hotel Daejeon by Anook, Hotel Onoma Daejeon, Autograph Collection, Hotel Interciti, Anook Ryokan Hotel Daejeon Daeheung, Hotel Graytone Dunsan, Courtyard By Marriott Sejong, Hotel Skypark Daejeon 1, Anook Hotel Sejong |
Viimeksi varatut hotellit Pulgokebookersn tarkistamat arvostelut

LOTTE CITY HOTEL DAEJEON
"I had a room on the 16th floor with river view. The room was very spacious, with a stunning view over the area. Breakfast on the roof top floor was excellent. Very helpful staff. Plenty of local eateries and coffee shops within walking distance. The Deajeon expo area is a few minutes away by foot and worth a visit."
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Burgas Majoitus
- Zell am See Majoitus
- Hanza Hotel
- Hotel Poukama
- Savonlinna Majoitus
- Riksgränsen Majoitus
- Ylläs – Hotellit jossa kuntosali
- Raisio Majoitus
- Lomamökit Alapitkä
- Ljubljanan kaupungin keskusta – hotellit
- Miami Beach Majoitus
- Japani – Romanttinen hotelli
- Budget Hotel Raahe
- Majatalot Imatra
- Wellton Riga Hotel & SPA
