
Lennot kohteesta Sorbon
Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen
Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi
Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa
Lähtölentokentän IATA-koodi | XCZ |
|---|
Perillä Turussa
Lennot Sorbon – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.
Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.
Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Sorbon – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!
Viihtyisimmät hotellit kohteen Sorbon lähellä

Arden Parks Signy L'Abbaye
"Tout était parfait ! L'ambiance est agréable et tout est prévu pour la famille"
Arvosteltu 3.6.2026

Vanha talo, maalaistalo
"Très belle semaine passé entres amis dans les 2 gîtes : ceux ci sont idéaux pour les familles avec enfants - la piscine est très chouette et les équipements au top."
Arvosteltu 28.10.2025

A L'OREE DU BOIS, 500 M2 GITE FOR 15 PEOPLE WITH SWIMMING POOL AND JACUZZI
"Le gite est ancien mais convenait a notre attente. Endroit tres calme pour faire la fete, tout ce qu on recherchait..Propriétaire tres sympa ."
Arvosteltu 31.3.2026

Campanile Charleville-Mezieres
"Cet hôtel ne mérite pas ses 3 étoiles. Chambre désuette, prises murales non fixées, petit déjeuner horrible. Charcuterie très sèche et passée de plusieurs jours..."
Arvosteltu 13.6.2026

Premiere Classe Charleville Mezieres
