Lennot kohteesta Harrison

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Harrison

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 153 € ja yhdensuuntaisille lennoille 94 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2026. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Harrison – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
JFK
Menopaluumatkan hinta
238 €
Perillä Turussa

Lennot Harrison – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Harrison – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Harrison lähellä

Four Points by Sheraton Flushing

Four Points by Sheraton Flushing

3 out of 5
33-68 Farrington St Flushing NY
Hinta on 160 € per yö ajalle 30.6. viiva 1.7.
160 €
30.6.–1.7.
sisältää verot ja maksut
Four Points by Sheraton Flushing on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan lähellä lentokenttää. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Citi Field (stadion). Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaiset lentokenttäkuljetukset sekä sisäuima-altaan ja ravintolan.
9,2/10 Wonderful! (3 334 arvostelua)
"Ö"

Arvosteltu 12.5.2025

Avautuu uuteen ikkunaanFour Points by Sheraton Flushing
Hotel Belleclaire

Hotel Belleclaire

4 out of 5
2175 Broadway New York NY
Hinta on 206 € per yö ajalle 1.7. viiva 2.7.
206 €
1.7.–2.7.
sisältää verot ja maksut
Hotel Belleclaire on saanut mahtavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Central Park. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja kahvilan.
9/10 Wonderful! (2 925 arvostelua)
"Huone oli siisti, mutta koska koko kaupunki oli kylmä, myös huone oli kylmä. Mutta respasta saatiin kannettava patteri huoneeseen ja myös lisäpeittoja tarjottiin."

Arvosteltu 3.2.2026

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Belleclaire
Loews Regency New York Hotel

Loews Regency New York Hotel

5 out of 5
540 Park Avenue New York NY
Hinta on 601 € per yö ajalle 28.6. viiva 29.6.
601 €
28.6.–29.6.
sisältää verot ja maksut
Loews Regency New York Hotel on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Central Park. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 2 ravintolaa ja 2 baaria. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (1 008 arvostelua)
"Ótimas instalações."

Arvosteltu 31.5.2026

Avautuu uuteen ikkunaanLoews Regency New York Hotel
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
La Quinta Inn & Suites By Wyndham Queens NYC/JFK AirTrain

La Quinta Inn & Suites By Wyndham Queens NYC/JFK AirTrain

2.5 out of 5
92-16 147th Place Jamaica NY
Hinta on 181 € per yö ajalle 17.6. viiva 18.6.
181 €
17.6.–18.6.
sisältää verot ja maksut
La Quinta Inn & Suites By Wyndham Queens NYC/JFK AirTrain sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta St. John's University (yliopisto). Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
8,8/10 Excellent! (612 arvostelua)
"Hissit oli hitaat. Aamupalalle sai odottaa vuoroa pitkään ja sama uudelleen ylös. Muuten ei valitettavaa."

Arvosteltu 21.5.2026

Avautuu uuteen ikkunaanLa Quinta Inn & Suites By Wyndham Queens NYC/JFK AirTrain
Empire Hotel

Empire Hotel

4 out of 5
44 W 63rd St New York NY
Hinta on 158 € per yö ajalle 1.7. viiva 2.7.
158 €
1.7.–2.7.
sisältää verot ja maksut
Empire Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lincoln Center. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 3 ravintolaa ja kuntosalin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
7,6/10 Good! (6 875 arvostelua)
"Huone oli kulunut ja kaipaa päivitystä."

Arvosteltu 3.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanEmpire Hotel
Night Hotel Broadway

Night Hotel Broadway

3 out of 5
215 W 94th St New York NY
Hinta on 132 € per yö ajalle 14.6. viiva 15.6.
132 €
14.6.–15.6.
sisältää verot ja maksut
Night Hotel Broadway on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Central Park on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja kuivapesulapalvelun.
7,4/10 Good! (3 141 arvostelua)
"Really enjoyed our stay! The location was great, our room was cleaned daily & the gym pass was great. Reception was helpful!"

Arvosteltu 4.5.2026

Avautuu uuteen ikkunaanNight Hotel Broadway
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Harrison
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.