Lennot kohteesta Petersburg

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Petersburg – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
RIC
Perillä Turussa

Lennot Petersburg – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Petersburg – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Petersburg lähellä

Hotel Petersburg, Tapestry Collection By Hilton

Hotel Petersburg, Tapestry Collection By Hilton

3.5 out of 5
20 West Tabb Street Petersburg VA
Hinta on 88 € per yö ajalle 4.1. viiva 5.1.
88 €
4.1.–5.1.2026
sisältää verot ja maksut
Hotel Petersburg, Tapestry Collection By Hilton sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Siege Museum. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 3 baaria ja ravintolan.
9/10 Wonderful! (107 arvostelua)
Staff were great, very friendly and helpful. I would definitely recommend this hotel to everyone.

Arvosteltu 29.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Petersburg, Tapestry Collection By Hilton
Omni Richmond Hotel

Omni Richmond Hotel

4 out of 5
100 S 12th St Richmond VA
Hinta on 168 € per yö ajalle 21.12. viiva 22.12.
168 €
21.12.–22.12.
sisältää verot ja maksut
Omni Richmond Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Broad Street. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä sisäuima-altaan ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (1 264 arvostelua)
Great room staff were very attentive

Arvosteltu 7.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanOmni Richmond Hotel
Hampton Inn by Hilton Petersburg Fort Lee

Hampton Inn by Hilton Petersburg Fort Lee

2.5 out of 5
11909 S Crater Rd Petersburg VA
Hinta on 99 € per yö ajalle 21.12. viiva 22.12.
99 €
21.12.–22.12.
sisältää verot ja maksut
Hampton Inn by Hilton Petersburg Fort Lee on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Dogwood Trace Golf Course. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja kuntosalin.
8,8/10 Excellent! (340 arvostelua)
The staff were friendly, The room was spacious and impeccably clean, The breakfast buffet was fantastic

Arvosteltu 9.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHampton Inn by Hilton Petersburg Fort Lee
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Holiday Inn Express and Suites - Petersburg - Fort Lee by IHG

Holiday Inn Express and Suites - Petersburg - Fort Lee by IHG

2.5 out of 5
11979 S Crater Rd Petersburg VA
Hinta on 89 € per yö ajalle 21.12. viiva 22.12.
89 €
21.12.–22.12.
sisältää verot ja maksut
Holiday Inn Express and Suites - Petersburg - Fort Lee by IHG on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Dogwood Trace Golf Course. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja sisäuima-allas.
8/10 Very Good! (1 000 arvostelua)
Friendly staff, comfortable beds and pillows, good shower head. Clean!

Arvosteltu 9.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHoliday Inn Express and Suites - Petersburg - Fort Lee by IHG
Country Inn & Suites by Radisson, Petersburg, VA

Country Inn & Suites by Radisson, Petersburg, VA

2.5 out of 5
130 Wagner Road Petersburg VA
Hinta on 101 € per yö ajalle 30.12. viiva 31.12.
101 €
30.12.–31.12.
sisältää verot ja maksut
Country Inn & Suites by Radisson, Petersburg, VA on saanut mainiota palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Dogwood Trace Golf Course. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja sisäuima-allas.
7,4/10 Good! (1 000 arvostelua)
Room was clean, Body wash and hand soap dispensers were empty though

Arvosteltu 2.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanCountry Inn & Suites by Radisson, Petersburg, VA
Days Inn by Wyndham Petersburg/South Fort Lee

Days Inn by Wyndham Petersburg/South Fort Lee

2 out of 5
12208 S Crater Rd/I-95 Petersburg VA
Hinta on 72 € per yö ajalle 2.1. viiva 3.1.
72 €
2.1.–3.1.2026
sisältää verot ja maksut
Days Inn by Wyndham Petersburg/South Fort Lee on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Poplar Grove kansallinen hautausmaa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
5,6/10 (1 000 arvostelua)
The room was as pictured. Clean room and linen. Bug free. The tv cable had great channels.

Arvosteltu 2.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanDays Inn by Wyndham Petersburg/South Fort Lee
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Petersburg
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.