Hotellit Ammelshain

Vertaa 1 008 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 46 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Ammelshain: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Ammelshain

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Ammelshain
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Ammelshain tutustuminen

Ammelshain tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Ammelshain ja sen lähellä kuuluu:

  • Paunsdorf-ostoskeskus
  • Sachsen Therme
  • Störmthalerin järvi
  • Kansojen taistelun muistomerkki
  • Markkleebergerin järvi
  • Agra-puisto
  • Leipzigin Opera

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Ammelshain, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Leipzig (LEJ-Leipzig - Halle). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Ammelshain?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Ammelshain, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Ammelshain, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 118 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 147 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 195 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 151 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Ammelshain on 610 cm.

Ammelshain: Hotellitiedot

Majoitukset
1 008
Halvin hinta
46 €
Korkein hinta
112 €
Suositut hotellit
Radisson Hotel Leipzig, Radisson Blu Hotel, Leipzig, Premier Inn Leipzig City Hahnekamm, acora Leipzig Living the City, Dorint Hotel Leipzig, Staycity Leipzig City Centre, Premier Inn Leipzig City Oper, Leipzig Marriott Hotel, Travel24 Hotel, H2 Hotel Leipzig, Hotel Aviva, Adina Apartment Hotel Leipzig, McDreams Hotel Leipzig-City, elaya hotel leipzig city center, Hotel Leipzig City Nord by Campanile